reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Mam nadzieje bo aż tak wcześnie mi się nie chce męczyć z dzieciakiem. To już wole go mieć w środku. [emoji23]

A nasz już wszystko z wyprawki?
Ja jak pomyślę o wcześniejszym porodzie, to wpadam w panikę, że ubranek tych najmniejszych nie mam. A to trz4ba by było chyba 44-50.. A u mnie tylko kilka 56, reszta 62..
 
reklama
To proszę bardzo:

Szanowni Państwo,
Napisałam ten Pan Porodu, by przekazać Państwu moje oczekiwania związane z porodem. Będę wdzięczna, jeśli sprawując opiekę nade mną i moim dzieckiem weźmiecie ten plan pod uwagę. Rozumiem, że podczas porodu może okazać się, że niektórych punktów z mojego Panu Porodu nie można zrealizować. W takiej sytuacji chciałabym prosić o pełną informację i mieć możliwość analizy sytuacji i podejmowania decyzji.

Oczekiwania wobec miejsca/warunków porodu
- O ile będzie to możliwe, chciałabym rodzić w wodzie,
- Zależy mi, żeby w sali porodowej było przyciemnione światło.

Osoba towarzysząca/osoby obecne podczas porodu:
- Chciałabym rodzić z partnerem i doulą
- Chciałabym, aby osoba towarzysząca była ze mną przy wszystkich/wybranych przeze mnie zabiegach,
- Zależy mi, aby mojej osobie towarzyszącej udzielano informacji o postępie porodu.

Przygotowanie do porodu:
- Zależy mi, aby nie wykonywano żadnych zabiegów przygotowujących do porodu (lewatywa, golenie krocza), chyba że o nie poproszę,
- Nie wyrażam zgody na założenie wenflonu, chyba że dojdzie do konieczności podania mi leków dożylnie.

Poród:
- Zależy mi na pełnej i bieżącej informacji o postępie porodu,
- Proszę pytać mnie o zgodę na wszystkie badania i zabiegi podczas porodu,
- Zależy mi, by ograniczyć liczbę badań dopochwowych i aby w miarę możliwości odbywały się one w dogodnej dla mnie pozycji,
- Chciałabym móc złagodzić głód oraz pić w trakcie porodu,
- Nie wyrażam zgody na masaż szyjki macicy i wyciskanie dziecka z brzucha („chwyt Kristellera”)
- Chciałabym mieć możliwość wyboru pozycji w drugim okresie porodu,
- Chciałabym mieć możliwość urodzenia dziecka w wodzie, na podłodze, na materacu lub skorzystać ze stołka porodowego.

Łagodzenie bólu porodowego:
- Proszę nie proponować mi farmakologicznych środków przeciwbólowych, zanim sama o to nie poproszę,
- Chciałabym móc korzystać z niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu, takich jak masaż przez osobę towarzyszącą, prysznic, imersja wodna,
- Nie wyrażam zgody na podanie dolarganu oraz innych środków zmieniających świadomość

Ochrona krocza:
- Zależy mi na uniknięciu nacięcia krocza, jeśli tylko będzie to możliwe.

Wywołanie/stymulacja porodu:
- Jeśli nie będzie wyraźnych względów medycznych chciałabym uniknąć wywoływania porodu (w tym przebijania pęcherza płodowego).

Cesarskie cięcie:
- Chciałabym uniknąć cesarskiego cięcia, ale jeśli będzie ono konieczne, chciałabym zostać o wszystkim dokładnie poinformowana,
- Zależy mi, by mieć możliwość jak najszybszego pierwszego kontaktu z dzieckiem, jeśli stan zdrowia dziecka będzie na to pozwalał
- Jeśli będzie to możliwe, chciałabym aby dziecko zostało oddane na ręce osoby towarzyszącej od razu po porodzie i mogło być z nią w kontakcie „skóra do skóry”
- Jeśli będzie to możliwe, chciałabym nakarmić dziecko jak najszybciej po porodzie.

Po porodzie:
- Zależy mi, by pępowina została przecięta dopiero wtedy, gdy przestanie tętnić,
- Chciałabym, aby moje dziecko było u mnie na brzuchu w kontakcie „skóra do skóry” tak długo, jak będziemy tego potrzebowali,
- Proszę zważyć i zmierzyć moje dziecko po zakończeniu pierwszego kontaktu skóra do skóry,
- Chciałabym trzymać dziecko na rękach podczas rodzenia się łożyska i w trakcie ewentualnych innych zabiegów,
- Proszę o wykonanie wstępnej oceny stanu noworodka na podstawie skali Apgar podczas kontaktu „skóra do skóry", gdy dziecko będzie leżało na moim brzuchu,
- Proszę o przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego w późniejszym czasie, po zakończeniu pierwszego kontaktu, jeśli nie będzie przeciwwskazań medycznych.

Trzeci okres porodu:
- Chciałabym mieć możliwość przystawienia dziecka do piersi zanim urodzę łożysko.

Na oddziale położniczym:
- Chciałabym, aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju.

Szczepienia/zabiegi:
- Nie wyrażam zgody na szczepienie dziecka w szpitalu - dziecko zostanie zaszczepione w przychodni, zgodnie z indywidualnym kalendarzem szczepień,
- Nie wyrażam zgody na zabieg credego,
- Proszę o podanie witaminy K w formie doustnej,
- Chciałabym być przy dziecku podczas wszystkich zabiegów, ewentualnie, jeśli stan zdrowia nie będzie mi pozwalał, zależy mi, żeby ojciec dziecka był obecny podczas wszystkich zabiegów.
 
No właśnie. U mnie od dwóch tyg pojawiają się napinania brzucha i się zastanawiam czy to już czy nie już? Niby trzecia ciąża, ale pierwszy raz mogę się do porodu przygotować, poprzednio odbyły się wcześniej z nienacka i mam teraz dużo czasu na "gdybanie"
Ja pojechałam do szpitala bo miałam lekkie skurcze co 5 minut (przy pierwszym porodzie w sensie) więc tak na luzie, powoli się zbieraliśmy a tam ktg pokazywało skurcze do 75 heh. A i.Tak się mi zeszło prawie 3 dni zanim .urodziłam.
Eh.
Przy drugim znów zero czegokolwiek. Na samej porodówce, po baloniku i odejściu wód ktg ledwo 30-40 a ja miałam tak silne skurcze że tamte poprzednie 75 to jak kichnięcie było.
Więc sama po sobie wiem, że akurat tym dziadoskim ktg nie ma co się sugerować.
Bo jest zwyczajnie lipne :rolleyes2:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Także u mnie trzeci poród a ja sobie myślę, że będzie ciekawie.
Jeśli zacznie się "samo" to jestem zielona jak szczypiorek na wiosnę.
Kiedy jechać żeby nie urodzić po drodze gdzieś i żeby tam bez sensu nie leżeć zbyt długo? :unsure:
Niby każdy mówi że trzecie to szybciej.
Ale coś nie wierzę.
:rolleyes2:
 
A nasz już wszystko z wyprawki?
Ja jak pomyślę o wcześniejszym porodzie, to wpadam w panikę, że ubranek tych najmniejszych nie mam. A to trz4ba by było chyba 44-50.. A u mnie tylko kilka 56, reszta 62..

Pare takich 50 mam. Zreszta chłop ogarnięty to w razie czego skoczy i kupi. Wiem gdzie są te 44. Mam gdzie położyć , w czym umyć , pieluchy , te wszystkie apteczne. Resztę może dziś wezme chłopa do sklepu i kupię. Także na luzie. Wiem ze na męża mogę liczyć a zreszta te najgorsze drobiazgi są.
 
Bardzo konkrerny plan porodu, super! Tylko czy szpitale biorą to w ogóle pod uwagę?
Tak na prawdę zależy od szpitala, dlatego warto też przysiąść nad wyborem placówki. U nas raczej starają się realizować plan, jeśli tylko są możliwości. Zostaje on dołączony do kartoteki medycznej, dlatego drukujemy w dwóch egzemplarzach - dla siebie i dla szpitala. U nas szpital bardzo fajnie realizuje Standardy Opieki Okołoporodowej i, z tego co opowiadała moja doula (a ona sporo porodów tam przeszła), położne chętnie "wychodzą w stronę rodzącej" ;)
 
reklama
Dalej siedzi dziadostwo
W siedzeniu przy maszynie nie szkodzi.....[emoji6]

Mnie coś w plecy wlazło. Nie wiem czy to po wczorajszych zastrzykach czy po leżeniu w szpitalnym łóżku czy od nerek czy ki diabeł. Narazie pozwalam sobie na bycie „zdychającą” w sensie wstaje siku a Wy mnie obsługujcie. I taki mam plan, ewentualnie jakby do tego sklepu chciał jechać pokupic to pojadę albo napisze kartkę czego nie ma i niech jadą. A tak to wziął młoda do lekarza a popołudniu do dentysty je weźmie.
 
Do góry