reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Ja dzis caly dzien na podwórku. Zabrałam się za sprzatanie wkoło domu i nogi mi wchodza w tylek. Dzieci przynajmniej mialam z glowy, znalazły sobie ciekawe zajecie. Mój kochany psiak wykopal sobie dołek wiec chlopaki szybko go zagospodarowali robiac w dolku bloto i grzebiąc w nim patykami. Zabawe mieli na caly dzien, pomine fakt jak wyglądali po wszystkim ale warto bylo :D:D
 
A ja wczoraj bylam na IP (na Madalinskiego, jak radzila Goj) z powodow bolu brzucha. Niepokoily mnie od kilku dni, a wczoraj znowu bylo gorzej. Balam sie, ze moze cis z szyjka sie dzieje. Szybko mnie przyjeli, lekarz mnie zbadal dopochwowo, potem przez brzuch i na szczescie wszystko ok. Szyjka spoko "trojaczki by Pani donosila" hahaha
Jednak kazal prowadzic oszczedzajacy tryb zycia, zakaz seksu i powiedzial, ze bole brzucha w ciazy (generalnie bol) sa ostrzezeniem i nie trzeba twgo bagatelizowac. Kazal unikac rzeczy, ktore je powoduja, poglebiaja. W moim przypadku chyba praca i wiekszy wysilek. Kazal brac magnez 3 razy dziennie i nospe do trzech razy, ale jak to powiedzial dla mojego komfortu, bo obniza napiecie miesniowe u dziecka. Nie pokazal mi dzieciaczka na monitorze, cos podgladalam, ale malo co widzialam, ale powiedzial, ze z nim ok i ma 14 cm. Zapytal, czy znam plec, bo widzi narzady plciowe meskie. Powiedzialam, ze znam ;).
Bardzo sie uspokoilam i dzisiaj ruszylam na wycieczke 200 km do rodziny. Pojechalam w pozycji pollezacej na jednej tabletce. Wieczorem i teraz czuje sie dobrze, a nawet na spacerze bylam :).
 
Mnie dobija jak ktoś się pyta w którym jestem tyg i mówię, że 16 i słyszę : aaaa to dopiero początek... tak mnie to wpienia. Bo o ciazy dowiedziałam się w 4 tyg, czyli od 12 tyg wiem, że jestem w ciąży. Przeżywam wiele stresów tyle czasu a słyszę taki tekst...


3jgx3e3k8f1j1v7h.png
16 tydzień to początek [emoji23][emoji23] a to zaraz już połowa:D

Napisane na PRA-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jesli 12 tc to nie ciąża to ciekawe kiedy nią jest...ludzie są osłabiający, ja mam 16 tc+1dzien i mam wrazenie ze zlecialo w chwilę i ze zaraz bede rodzić, ani się oglądne:happy2: jak ktos zorientuje sie w temacie wapna to prosze o info :happy2: zaraz ide zmieniac posciel bo wykorzystalam pogode i wywietrzylam wszystko i wyprałam, padam na twarz a za tydzien zaczynamy mały remont, to dopiero bedzie armagedon a caly czas zbieram sie do robienia.porzadkow w szafach...przy moim tempie to zastanie mnie 40 tc :-D
Mi ostatnio wyskoczyło jakieś uczulenie na brzuchu i ginekolog mówił że mam 3x dziennie pić wapno więc chyba można :)
 
A ja wczoraj bylam na IP (na Madalinskiego, jak radzila Goj) z powodow bolu brzucha. Niepokoily mnie od kilku dni, a wczoraj znowu bylo gorzej. Balam sie, ze moze cis z szyjka sie dzieje. Szybko mnie przyjeli, lekarz mnie zbadal dopochwowo, potem przez brzuch i na szczescie wszystko ok. Szyjka spoko "trojaczki by Pani donosila" hahaha
Jednak kazal prowadzic oszczedzajacy tryb zycia, zakaz seksu i powiedzial, ze bole brzucha w ciazy (generalnie bol) sa ostrzezeniem i nie trzeba twgo bagatelizowac. Kazal unikac rzeczy, ktore je powoduja, poglebiaja. W moim przypadku chyba praca i wiekszy wysilek. Kazal brac magnez 3 razy dziennie i nospe do trzech razy, ale jak to powiedzial dla mojego komfortu, bo obniza napiecie miesniowe u dziecka. Nie pokazal mi dzieciaczka na monitorze, cos podgladalam, ale malo co widzialam, ale powiedzial, ze z nim ok i ma 14 cm. Zapytal, czy znam plec, bo widzi narzady plciowe meskie. Powiedzialam, ze znam ;).
Bardzo sie uspokoilam i dzisiaj ruszylam na wycieczke 200 km do rodziny. Pojechalam w pozycji pollezacej na jednej tabletce. Wieczorem i teraz czuje sie dobrze, a nawet na spacerze bylam :).
Cieszę się że potraktowali cię poważnie i że się uspokoiłaś! Jeszcze raz gratuluję synka. Dużo odpoczywaj i leniuchuj póki możesz. :-) Ciepłe pozdrowienia dla Was.
 
Mnie cały czas pobolewa to gojące się dziąsło. Odważyłam się zobaczyć jak to wygląda... Fuuuuuj! Lody faktycznie działają cuda ale już mnie od nich mdli. Chyba nie sięgnę po ten deser przez najbliższy rok!!
 
Dziendoberek! Rzadko sie tu odzywam jednak czytam na bierzaco. Dopadl mnie straszny katar sienny. Najpierw myslalam ze to przeziebienie ale jak zaczelo padac wszystko minelo jak za dotnieciem magicznej rozczki. Wiec dolaczam sie do pytania o WAPNO mozna czy nie mozna w ciazy? Poza tym zycze milej niedzieli:) :)
 
reklama
Co do wapna nie pomogę
GoJ wspólczuje tego bólu czasem mam nawet wrażenie że ból zęba jest gorszy od samego porodu.
Kurcze dziewczyny normalnie ta piękna pogoda mnie zabije. Wczoraj jak wpadłam w ogródek to prócz ogórków i fasolki mam wszystko posiane. Ja sobie podrównałam ale młody siał żebym się nie musiała zgniatać ale wieczorem wyłam z bólu. Ledwo ze się przegłodziłam bo w tym amoku nawet nie zauważyłam że 5h minęło i mnie żoładek napierdzielał to jeszcze nogi mi wlazły do d i wyszły uszami. Chodziłam okrakiem jak kowboj który po kilku dniach zszedł z konia :p. Dzisiaj juz u mnie jest 17 stopni więc myśle że po południu grubo przekroczy 20. Słoneczko świeci zero wiatru obiad podszykowany ino wrzucić do piekarnika a ze mieszkam na zadupiu to pewnie zaraz znowu w ogródku wyląduje a wieczorem będe wyć do księżyca. Jedyne co mnie martwi to w piątek miałam takie jakby skurcze w dole brzucha takie dosć bolesne przez godzinę i moze z 5 ich było. Ale przeszły i się nie powtórzyły do dzisiaj. W piątek mam wizytę to zapytam co robić na następny raz jakby sie powtórzyło.
 
Do góry