reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

my byliśmy na spacerze, chodziłam ponad godzinę i mały nie usnął mi tylko sobie leżał i rozglądał się, wiec stwierdziłam, że powoli czas wracać do domu, teraz zjadł i śpi, a ja biorę się za prasowanie

Sonia
no to ładnie ci pospał
felicity u nas to pediatra mówiła, że optymalna temp w pokoju to tak 22 stopnie
bubbles udanego spacerku
 
reklama
soniafka hehe jakbym siebie czytała :-pWczoraj mówię do koleżanki, że moze jutro się spotkamy na spacer, a ona mówi, że jutro akurat nie może, to ja do niej ... "to moze w piątek?", a mój mąż który stał obok mówi "przecież jutro piątek" :-p
też mi dni uciekają przez palce :tak:

co do sesji noworodkowej to prawda, że najlepiej robi się w pierwszych dwóch tygodniach bo dziecko jest jeszcze podatne na ułozenia, zawijanie w kokon i ogólnie jest takie giętkie i zwinięte jak było w brzuszku. My Adzie robiliśmy jak miała miesiąc i już było ciężko ją ułożyć w niektórych pozycjach :-)Co do ceny to nie mam pojęcia jaki koszt u nas bo sami zdjęcia robiliśmy :-)
 
witajcie :)

ania, zyje - ledwo ale zyje ;) zastanawialam sie ile moge funkcjonowac bez snu i zmeczona na maxa i sie przekonalam. Wczoraj wieczorem dostalam takich drgawek i mega zimna, temperatura 35,5 - mega oslabienie. Nie moglam stac bo mi sie krecilo w glowie. Wiec maz mi tylko Zu przynosil do karmienia a ja spalam z Ola. Nie powiem zebym sie jakos mega wyspala, bo nie moglam zasnac tak mna rzucalo, ale jak zasnelam to spalam jak zabita :/
Poza tym piekna pogoda, pewnie ostatnie taki dni, wiec jestesmy caly czas na dworze.
Poza tym dama wyrosla z 56, wiec prasowalam pol dnia nowe ciuszki.
Skompletowalam kreacje obu dam na chrzciny. Ola ma jedna opcje, Zu dwie. Moze w wolnej chwili sie pochwale.
Zostalam tylko ja ;)
Kolki dalej sa - masakra. Od wczoraj podajemy sab simplex, dala mi buteleczke kumpela ktora ma siostre z Niemiec.

Animka, jak u Was dziala ten sab? Ile kropelek podajecie? Wiesz ze do tego trzeba priobiotyk podawac? Tak mi polozna powiedziala :)

sciskam Was mocno, milego slonecznego weekendu i spokojnych maluszkow
 
Wesolutka dajemy 15 kropelek (a właściwie teraz to już 13-14 bo chcemy zejść z dawki :p) przed każdym jedzeniem (2 razy zapomniałam :p) i na dzień dzisiejszy odpukać działa rewelacyjnie - mała jest w stanie zasnąć SAMA na łóżku i przespać 2-3 godziny :szok: wcześniej udało się ją tylko uśpić na piłce lub w wózku i spała max 15 min. Na początku dawałam jej 6-7 kropelek ale to nie miało sensu.

Priobiotyk? Tak? Nie wiedziałam a co będziesz dawała?

U nas ten problem, że dzisiaj pewnie buteleczka się skończy i jestem przerażona następna jak dobrze pójdzie będzie dopiero pod koniec przyszłego tygodnia...

Trzymam &&& żeby efekt u Zu był taki sam albo lepszy :)
 
ania ja nie daje nic prócz cycka, słyszałam ze teoretycznie nie ma potrzeby

mój wiktor dzisiaj ma zły dzień bo od 6.30 spał może ze dwie godziny w tym pół godziny na spacerze. Już padam tylko cycek i cycek dzisiaj, nic nie zrobiłam, tyle co łososia zamarynowałam i ziemniaczki zaraz idę jeść.

Dostałam też paczkę od teściowej m. in. z nianią, zaraz będę testować.

Upieczony brudas ze śliwkami, wiem że śliwki są na czarnej liście chyba ale takie pieczone ujdą?
 
Wesolutka trzymam kciuki żeby kropelki pomogły!

Ania ja nie daję niczego oprócz piersi. Mówili mi że pierś wystarcza, również jako picie.

Ann ja tak mam codziennie-mały śpi tylko przy cycu albo na spacerze...obiad musi robić mąż jak wraca z pracy...
 
Ostatnia edycja:
Kara jeden taki dzień i nie mogę, a ty codziennie tak, podziwiam za cierpliwość. On dzisiaj to tylko na rękach usypia, co go do łóżeczka odłożę to ryk :-(
Może on się nie najada bo ciągnie cały dzień z jednej piersi. Chcę mu odciągnąć z drugiej, ale nawet nie mam kiedy :/
 
reklama
Bylam dzis u pediatry, wszystko ok, waga z 3170 wzrosła przez 16 dni do 3600. Jedyne co mnie martwi to 2 naczyniaki ktore trzeba obserwowac, jeden na brzuchu drugi na powiece...mam nadzieje ze niedlugo ich nie bedzie.
Na 19 listopada mamy szczepienie 6in1.
Pediatra ( byla lekarzem mojego M zna ją hoho) powiedziała ciekawa rzecz. Ze juz teraz trzeba dbac o zeby ktorych jeszcse nie ma i ze po kazdym karmieniu czy piersia czy mm podawac doslownie łyka wody zeby przeplukala sie jama ustna, co by sie próchnica nie robiala, a dziecko uczylo sie dobrych nawyków żywieniowych.
 
Do góry