reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Cześć dziewczyny, witajcie po majówce. Wczoraj zaczęłam 22 tydzień, ale ten czas szybko leci. Powoli zaczynam odczuwać dolegliwości od siedzenia długiego w pracy, boli mnie kręgosłup w dolnej części i po powrocie do domu padam jak kawka. O 20 zdarza mi się zasnąć, więc z dnia niewiele zostaje. Nadrobiłam Was uff:) jak pójdę na zwolnienie, to będę mieć więcej czasu by popisać z Wami:happy:

Anusiaszymka dzięki jeszcze raz za poradę z kremem mocno nawilżającym. Odstawiłam krem nagietkowy no i przy kremie nawilżającym krostów na twarzy jest trochę mniej, oby tak dalej. I dołączam do grupy nieznających płci:happy:

Nexiss, Marciątko trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę!!

Tynusia witaj w naszym gronie:)

Maddlena super, że z Twom Maluszkiem wszystko w porządku! Cieszę się:happy2: Uzmyłowiłaś mi, że za tydzień zaczynam też już szósty miesiąc, ale ten czas szybko leci!

Ania// kciuki dalej za Twoje wyniki, będzie dobrze&&&&&
 
reklama
A jak liczycie miesiące ciąży? Bo spotykam się z różnymi sposobami. Któraś z Was kiedyś pisała, że 16 tydz, to zaczyna 4 m-ąc, każdy inaczej...
Ja liczę tak:
1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

Napaliłam sobie w piecu. Niby słońce na dworze, ale mi było zimno.
Też muszę pomyśleć,. gdzie ulokuję rzeczy dla maluszka.
 
Ja spotkałam się z takim sposobem:

1 miesiąc - 1-4 tydzień
2 miesiąc - 5-8 tydzień
3 miesiąc - 9-13 tydzień
4 miesiąc - 14-17 tydzień
5 miesiąc - 18-22 tydzień
6 miesiąc - 23-27 tydzień
7 miesiąc - 28-31 tydzień
8 miesiąc - 32-35 tydzień
9 miesiąc - 36-40 tydzień

Ale sposób Maddleny bardziej mi się podoba.
 
Ja spotkalam się też z tym, że od 23 tyg. jest 6. miesiąc. Ale maddleny wyliczenia są trafne jak njbardziej :-)
 
hej ,

Wievzorek błogi nastał :-) moja lalka nie miała dziś humoru na nic, ani na zabawę, ani na jedzenie, nic sie jej nie podobało :-( Lekki stan podgorączkowy, więc jak zwykle zwalam te wszystkie niesprzyjające okoliczności na kolejne ząbki :-p

ania Twoja nati, to naprawdę niezle operuje tym widelcem :-) Moja lalka tez ma swoje sztućce w mini rozmiarze, ale nawet po zdjęciach widać,że koordynacja w rączce nie taka sama. Nauczy się i moja księżniczka na pewno, tylko widać czasu jej trzeba. Jak pisała kusiak wszystkie dzieciaczki inne i mają swoje tempo.

bigbi cieszę się,że mogłam pomóc, miałam z twarzą ten sam problem i zmiana kremu też mi pomogła. A widzisz, to musiałam Ciebie z bubbles pomylić, jesli chodzi o nieznanie płci dziecka.Już niedługo i my odkryjemy tą zagadkę :-D

wesolutka głos oddaje codziennie, mam nadzieję,że się uda, a kiedy wyniki?

joani gratuluję wizyty :-)

nexiss a jak u Ciebie? jestes już po? Maleństwo się ujawniło? dawaj szybko znać :-)

Co do liczenia miesięcy, to ja stosowałam w poprzedniej ciąży i teraz też taka rozpiskę, jak dała bigbi, ale wiadomo,że tych sposobów jest kilka, w zasadzie te parę dni nie stanowią wielkiej różnicy.
 
Ostatnia edycja:
Cześć kobietki :-)
Dopiero teraz odnalazłam to forum, a też rodzę we wrześniu (termin na 24) ;D Mam nadzieję, że mnie przyjmiecie do swojego wrześniowego grona? :D
 
Anusiaszymka ze mna nie pomylilas, bo ja tak jak pisalas wczesniej tez nie znam plci:)

Ja wpadlam w wir zalatwiania spraw z zalozeniem dzialalnosci, ale juz wszystko na finishu, wiec bede sie wiecej udzielac:tak:

Dziewczyny zdrowka dla wszystkich chorujacych dzieciaczkow:)

Pjakpatka witaj i napisz cos wiecej o sobie:tak:
 
Witam się ja dziś pierwsza :)
Po wczorajszym stresiku przed wizytą i podekscytowaniu po dziś już spać dalej nie mogłam :)
Cieszę się niezmiernie, że jednak będzie mała Wikusia - chyba, że jeszcze coś odnośnie imienia się zmieni, narazie będzie Wiki :-D
Oczywiście wszystko w wątku :)
Jeszcze zdziwiona pogodą jak na tą godzinę u mnie 12 st ale dziś burze zapowiadają i deszczowo przynajmniej do końca tygodnia, miodzio..:crazy:
Planów obiadowych dziś nie mam, chyba zapiekane udka i coś do tego.


Ania śliczna Nati i pięknie sama je :) ahhh jeszcze trzymam &&& za wyniki :)

Co do liczenia miesięcy to ja też tak liczę jak wypisałam Bigbi.

Pjakpatka Witaj :)

Wizytującym zaciskam &&&.
Miłego dnia ;)
 
nexiss widzę, że dzisiaj Ty pierwsza ufff, w końcu ktoś wstał wcześniej ode mnie ;P

pjakpatka witamy :)

Pogoda jakaś taka, niby 12st jest ale jakoś tak szaro...ja już chce słoneczko :)

Dostałam w końcu wypis ze szpitala (co za paranoja żeby za wypisem czekać ponad tydzień) i wiecie co? Przez cały czas jak byłam w szpitalu twierdzili, że to kolka a na wypisie "kolka nerkowa - wynik negatywny" ale za to mam dopisek "zagrożenie poronieniem" masakra. Byle do piątku i mam nadzieję, że na wizycie wszystkiego się dowiem. Swoją drogą jeżeli zagrożenie było by bardzo duże to chyba by mnie nie wypuścili ze szpitala...

Ale w końcu dowiedziałam się ile moje maleństwo waży :D całe 450g :D


Aaaaa dzisiaj i ja zaczynam 6 miesiąc :)
 
reklama
Animka coś muszą napisać, ale najważniejsze, że z maluchem wszystko już ok :) aa i gratuluję 6 miesiąca :)
 
Do góry