reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Wydaje mi sie, ze przy działalnosci można skorzystac z chorobowego po 6 miesiącach jej prowadzenia. Po 30 dniach chyba tez, ale wtedy dostaje sie mniej tego chorobowego. Nie jestem jednak do konca pewna, bo dawno w tym nie siedzialam. Proponuje sprawdzic.
najlepiej umowic sie ze znajomym jakims, ktory ma swoja forme, żeby przyjął na 2-3 miesiące, zwrocic mu koszt jaki poniesie w zwiazku z ZUS itd. Tylko, że znajomy ten musi liczyc sie z kontrola ZUS wtedy (przynajmniej kiedys tak bylo)
 
reklama
Zus często kwestionuje takie fikcyjne umowy o pracę i niestety wygrywa potem w sądzie zwrot zasiłku który wypłacił (bo najczęściej kwestionuje dopiero po jakimś czasie). Znam kilka takich przypadków z praktyki i niestety ciężko to potem wygrać... z działalnością jest natomiast tak że zus nie może tego zakwestionować, bo tam deklarujesz się przedsiębiorcą, nie musisz mieć dochodów. Żeby dostać chorobowe w ciąży musisz płacić składki 3 miesiące, jeśli chcesz tylko macierzyńskie bez chorobowego to miesiąc. Minus działalności jest taki że musisz się zarejestrować na początku iż tym jest trochę papierów
 
A nie myslalas o tym żeby isc na dzialalnosc opacic sobie kilka skladek a potem z tego skorzystac? Nie wiem jak to dokladnie dziala ale podobno jest cos takiego. A praca się nie przejmuj, nie zajac nie ucieknie - a dzidzi stres nie sprzyja.Spijcie dobrze Dziewczyny!

Koleżanka zatrudniła się u znajomej chyba w 3 m-cu i na ponad 6 m-cy zablokowali jej zasiłek i wszystko trzepali czy aby się zgadza etc. z Zus-em nie jest tak prosto. Samo to że nexiss podejmuje pracę już w ciąży to musi się liczyć z tym, że pracodawce będą sprawdzać!!
 
Dziewczyny :-D ja wczoraj nie pytalam o kremy na rozstepy i masowanie brzucha :-D tylko o OCZYSZCZANIE TWARZY! Jak chodzi o preparaty dla ciezarnych wszystkie Perfecta mama sa po 4msc bez wzgledu czy na brzuch, czy piersi, czy stopy czy twarz. Chodzi ponoc o wchlanianie kosmetyku skladnikow. Jak chodzi o masowania brzucha to zawsze moze pobudzic skurcze, im blizej konca takze.
 
Dzień Dobry niedzielnie:))

Mnie od paru dni męczy katar, właśnie robię sobie inhalację:) Mam nadzieję, że coś pomoże:sorry:


Jakieś ciekawe plany na niedzielę czy wszystkie się byczą w domk?:)
 
A nie myslalas o tym żeby isc na dzialalnosc opacic sobie kilka skladek a potem z tego skorzystac? Nie wiem jak to dokladnie dziala ale podobno jest cos takiego. A praca się nie przejmuj, nie zajac nie ucieknie - a dzidzi stres nie sprzyja.Spijcie dobrze Dziewczyny!
jestem teraz na bieżąco,wiec pozwole sie wymądrzyć,
otóż z działalnością nie ma tak prosto,kiedyś tak robili że przez 3 msc wpłacali składki i mieli zasiłek z zusu,ale teraz zmieniło sie,wypłate do zasiłku wyliczają z 12 miesięcy,wiec nawet jak tylko 3 msc opłacisz składkę i tak ja podzielą na 12....


Koleżanka zatrudniła się u znajomej chyba w 3 m-cu i na ponad 6 m-cy zablokowali jej zasiłek i wszystko trzepali czy aby się zgadza etc. z Zus-em nie jest tak prosto. Samo to że nexiss podejmuje pracę już w ciąży to musi się liczyć z tym, że pracodawce będą sprawdzać!!
ale kto udowodni że ona przyjmując sie do pracy wiedziała ze jest w ciaży,często kobiety mają cykle nieregularne i mogą nie wiedzieć powiedzmy do 3msc że są w ciąży,a pozatym idąc do pracy do kogoś (fikcyjnie) trzeba sie dobrze przygotować.....nie iść odrazu po 30dniach (bo tak można) na zwolnienie tylko odczekać 2-3msc i dopiero,ale przed podjeciem pracy iść na badania lekarskie (często sie płaci tylko za wydanie takiego dokumentu) a ciąża to nei choroba wiec lekarz nawet jakby coś zauważył nie ma prawa stwierdzic niezdolności,a pozatym jak nie widać brzuszka to po czym niby by miał stwierdzić? musieliby zlecić badanie krwi bhcg ale nikt tego nie ma prawa zrobić......

a z kontrolami zus to mają firmy które świeżo co otwierają sie ,zatrudniają kobiete ipo 3msc okazuje się ż ona w ciąży,to jest wtedy podejrzane,albo jak zatrudniają kobiete na dużą stawke ...wiec też nie am co przesadzać.....

ale wiem to wszystko na 100%
 
witam się :)

no właśnie kurcze z tą pracą wcale nie jest tak łatwo.. można sobie porządnych problemow narobić... trzeba mieć dobre wsparcie przy tym :)

nimfii jeśli chodzi o kremy do twarzy to z tego co wiem powinno się uważać.. ale może przemywanie rumiankiem by pomoglo?? mnie straszne wysypało jak jeszcze nie wiedziałam na 100% że w ciąży jestem bo to było przed tesstem.. i posmarowałam się hydrocortzsonem
... czego nie powinno się robić.. ale zeszło całe migusiem...


planów dziś brak heh.. kury=ujemy się :)
 
ale kto udowodni że ona przyjmując sie do pracy wiedziała ze jest w ciaży,często kobiety mają cykle nieregularne i mogą nie wiedzieć powiedzmy do 3msc że są w ciąży,a pozatym idąc do pracy do kogoś (fikcyjnie) trzeba sie dobrze przygotować.....nie iść odrazu po 30dniach (bo tak można) na zwolnienie tylko odczekać 2-3msc i dopiero,ale przed podjeciem pracy iść na badania lekarskie (często sie płaci tylko za wydanie takiego dokumentu) a ciąża to nei choroba wiec lekarz nawet jakby coś zauważył nie ma prawa stwierdzic niezdolności,a pozatym jak nie widać brzuszka to po czym niby by miał stwierdzić? musieliby zlecić badanie krwi bhcg ale nikt tego nie ma prawa zrobić......

a z kontrolami zus to mają firmy które świeżo co otwierają sie ,zatrudniają kobiete ipo 3msc okazuje się ż ona w ciąży,to jest wtedy podejrzane,albo jak zatrudniają kobiete na dużą stawke ...wiec też nie am co przesadzać.....

ale wiem to wszystko na 100%

Sawi ja też wiem to na 100% bo kolezanka mieszka po sąsiedzku i pracowałyśmy (dorabiałyśmy sobie) w tej samej firmie, i wiem jak ona kleła ten ZUS Sprawdzali czy rzeczywiście pracowała, jej efekty pracy etc. z Zusem niema tak łatwo próbują znaleźć małą igłe którą mogą rozdmuchać :-p
 
reklama
kasica dlatgo wazne jest to w jakie firmie jest sie zatrudnianym (czy mała czy duża ile lat juz an rynku,jaką kwote ustalono itd...)
coś im widocznie nie pasowało,ważne żeby zatrudnić się przed 3 msc ciąży
a jesli mamy umowe na okres próbny 3msc,to wazne żeby w momencie konca umowy już być w 3 msc

dlatego tez ważne żeby zostawiać po sobie ślad,raz na jakis cas podpisać jakieś dokumenty w firmie,podpisywać liste obecności
 
Do góry