reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Dzis nastawiam sie na max lenistwo. Mdlosci mecza mnie od rana. Dopiero co mam sile zasiasc do sniadania. Potem sie zbiore do gotowania obiadu i pasuje mi isc na wieksze zakupy kupic produkty do urodzin starszego syna. Za tydzien mamy impreze urodzinowa :-) a poki co tydzien mam meza w domu wiec takk sobie siedzimy i cieszymy sie rodzinna sielanka.
 
reklama
Ja dzisiaj też będę leniuchowała. Mąż niech się dzisiaj wykazuje. Właśnie zabrał się za kręcenie ciasta. Odkąd mam nową kuchnię, to nie można go stamtąd wypędzić. Szkoda tylko, że ma tak mało czasu na pichcenie, więc mu na weekendy nie przeszkadzam ;-)
A co do pielęgnacji twarzy, to można swobodnie dalej okładać się maseczkami, albo oddać się w ręce kosmetyczki. Najlepiej wybrać coś nawilżającego, bo skóra w ciaży dość sucha się robi. Jedynie nie wolno żadnych prądów, mezoterapii.
Cieszę się, że mam stała pracę, bo jak czytam przez co niektóre przechodzicie, to aż przykro się robi. Trzymam kciuki, żeby si ę udało.
 
Sawi nie chce się kłócić ale mam trochę inne informacje i doświadczenia w tym zakresie.
Jeśli chodzi o umowy o pracę to spotkałam się z sytuacjami gdzie zus zakwestionował umowę w dużej firmie, pani pracowała tam 6 miesięcy zanim poszła na chorobowe, co prawda na dość wysoką ale nie najwyższą stawkę.sprawa przeszła przez 2 instancje w sądzie i niestety zus wygrał. W kilku innych przypadkach również nie skończyło się dobrze-praktycznie jeśli już zus zakwestionował to nie udawało się tego wygrać w sądzie. Co prawda nigdy nie były to najniższe stawki ale też nie najwyższe...

Jeśli chodzi o liczenie średniej i wysokość zasiłku przy działalności to przejrzałam ustawę i wg mnie nie zmieniło się to że liczy się średnią z pełnych opłaconych miesięcy (przy chorobowym co najmniej 3). zmiany o których było głośno że sposobem wyliczania jeszcze nie weszły i chyba najwcześniej wejdą od 2015 roku.

Jeśli jest inaczej to napisz mi proszę ma podstawie których przepisów.
 
Ostatnia edycja:
Ja też mam przykład z własnego podwórka, że ZUS kwestionował zatrudnienie, ale na szczęście na tye dobre były argumenty i wszystkie podkładki co osoba ta robiła- listy obecności, kontakty z klientem (też sprawdzali), że obeszło się bez sądów. Trzeba naprawdę uważać, żeby ktoś później nie miał problemów.
 
Sawi nie chce się kłócić ale mam trochę inne informacje i doświadczenia w tym zakresie.
Jeśli chodzi o umowy o pracę to spotkałam się z sytuacjami gdzie zus zakwestionował umowę w dużej firmie, pani pracowała tam 6 miesięcy zanim poszła na chorobowe, co prawda na dość wysoką ale nie najwyższą stawkę.sprawa przeszła przez 2 instancje w sądzie i niestety zus wygrał. W kilku innych przypadkach również nie skończyło się dobrze-praktycznie jeśli już zus zakwestionował to nie udawało się tego wygrać w sądzie. Co prawda nigdy nie były to najniższe stawki ale też nie najwyższe...

Jeśli chodzi o liczenie średniej i wysokość zasiłku przy działalności to przejrzałam ustawę i wg mnie nie zmieniło się to że liczy się średnią z pełnych opłaconych miesięcy (przy chorobowym co najmniej 3). zmiany o których było głośno że sposobem wyliczania jeszcze nie weszły i chyba najwcześniej wejdą od 2015 roku.

Jeśli jest inaczej to napisz mi proszę ma podstawie których przepisów.
na obecną chwilę nie podam ci przepisów bo takie informacje udzielały mi ksiegowa i kadrowa (pracujące w dwóch różnych firmach)

wiem ze dużo osób robiło własnie z własną działalnością przekręty i zus sie zabrał za to.....

a zatrudniając się u kogoś prawa nie łamiemy,bo niby od kiedy ciaża to choroba? a to ze po 3-4 miesiacu troszke słabiej sie czujemy nie jest to powodem żeby odrazu podejrzewać oszustwo.....

myślę że kontrolują,ale ja nigdy nie spotkałam się z taką opinią....

ważne jest to zeby się porządnie zabezpieczyć w razie kontroli

zresztą dziewczyny,uwazam ze otwarty wątek nie jest miejscem na takie tematy....
 
Ja jakoś nie mam w zasadzie żadnych objawów, nawet cycki przestały bolec jakiś czas temu...za to mąż....ma okropne huśtawki emocjonalne, wahania nastroju i dziwne zachcianki :-p Mógłby tak jeszcze za mnie urodzić , nie obraziłabym się hihi

Mój narzeczony ma tak samo, śmiejemy się, że ja nie mam objawów prawie, ale za to on ma :)

A moja skóra to też masakra! Zrobiła się taka sucha, smaruję całe ciało balsamami a i tak nic to nie daje.. Wczoraj zrobiłam sobie peeling na twarzy to jeszcze gorzej było, gdy się pomalowałam to cała twarz się łuszczyła... A jeszcze do tego na dekolcie i plecach krosty mi powychodziły...
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny :)
dopiero dobrałam się do komputera bo od rana byliśmy u rodziców :) obiadek zjedzony a apetyt miałam taki, że już nie pamiętam kiedy mi tak smakowało :)
W temacie zasiłku mogę powiedzieć tylko tyle, że ja prowadzę działalność od niespełna roku i płacę preferencyjny zus, z czego mi wyliczą grosze zasiłku macierzyńskiego i na pewno na pieluchy nie starczy a działalność będzie leżeć odłogiem. Więc zastanawiam się czy nie zwiększyć składki chorobowej na maksymalną, żeby się podreperować finansowo później, kiedy to najbardziej się przyda...
Spacerek też dziś zaliczony. Z siostrą porównujemy brzuszki ale ona ma większy oczywiście ;) właśnie też mi powiedziała, że lekarz jej zabronił głaskania i masowania brzucha więc chyba musi coś w tym być..aż się boję teraz smarować kremem :/
A teraz już czekam na skoki narciarskie w Soczi :)
Pozdrowionka!!!:)
 
Witam sie i ja.
Cicho tu w ten weekend.
Antos znowu chory, bylismy z nim u lekarza, podejrzewa oskrzela lub szkarlatyne. Ma wysoka temperature od wczoraj i kaszel od paru dni. Dosyal niestety antybiotyk. Oby sie poprawilo. Juz sie boje, ze dzisiaj znow nocka z glowy, jak to przy chorym dziecku.
Jutro wizyta. Ciekawe, jak moj krwiak, czy sie wchlonol, albo przynajmniej zmniejszyl.. No i moja fasolka jak bardzo sie zmienila....
Ide czuwac przy moim choruszku....
 
no kurcze naprawdę tu dzisiaj cisza :)

koko co miałaś dobrego na obiadek ?? :)

myśmy na jutro sobie wymyślili żeberka w sosie ziemniaczki i kiszona kapusta :) już się nie umiem doczekać :)

lepiej zwiększyć sobie składki póżniej więcej kaski będzie :)

a siostra jest w ktorym miesiącu??

maddlena biedy synek.. napewno się męczy chorowitek... oby antybiotyk pomógł :) cierpliwości i siły do małego życzę wiem jak to przy małym dziecku :)
i uważaj żebyś się nie zaraziła.. bo ciężko się wyleczyć...

właśnie m mi zrobił mleko z miodem.. nie wiem czy dam rade to wypić... zaraz będziemy patrzeć na film i lulu :) jeszcze w między czasie córę trzeba wykompać :)

dobranoc mumuśki :***
 
reklama
Do góry