reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Jeśli chodzi o pracę to ja obiecałam szefowej że będę pracować do końca lipca. Na razie wszystko jest ok, ja się dobrze czuję, praca nie jest ciężka ani stresująca więc bure widzę powodów żeby siedzieć w domu. Zwłaszcza że już 3 miesiące siedziałam jak się uczyłam do egzaminów i mi się znudziło... Ale rozumie też osoby które idą na zwolnienie jeśli są do tego jakieś wskazania -pracę można znaleźć inną a zdrowia maluszka i naszego nikt nam nie zwróci....

Co do golenia to ja jeszcze sobie jakoś radzę ale golenie mnie mój mąż ma już za sobą z okresu jeszcze przed ciążą.... miał jakieś takie fantazje... Więc teraz się przyda że ma wyprawę ;)

Karola witaj :) ja też mam małego buntownika... Na prenatalnych pan dr stwierdził że to mały diabełek... Ostatnio na badaniu 4d za to schował twarz w łożysko i nie chciał się nam pokazać...

Dooda super zdjęcia, cały czas zaciskam kciuki za Ciebie!

Joani zazdroszczę drzemki :)

Hania gratuluję wyników mamy :)

Maddlena super wyglądasz! To ja pisałam że nie jestem zadowolona, ale może miałam zły dzień jak ja rozpakowałem.... Dziś chyba przymierze ja jeszcze raz...

Rajo ja mam tylko czasem takie kremowe ślady na staniku....
 
reklama
Karola witaj :) zgadzam sie z Joani, zdrowe serce przeciez nie wyklucza nadal ZD. Oczywiscie nie pisze ze Twoj maluch je ma (oby nie!) ale dziwi mnie to co napisalas bo to naprawde nic nie wyklucza. Tez nie rozumiem Twojego zdziwienia co do mlodego wieku i zdrowia rodzicow bo to niestety tez o niczym nie swiadczy. Sa mlode i zdrowe matki a dzieci nadal rodza sie z roznymi chorobami... Roznie w zyciu bywa niestety.

Anka super ze mama ma dobre wyniki :)

Maddlena fajnie wygladasz w tej sukience :)

Ja dzisiaj mialam spotkanie z polozna. Badala moj mocz i wyszlo ze moge miec jakas infekcje wiec wziela go do badania. Tylko ze ja nie mam zadnych objawow takze zobaczymy co z tego wyniknie. Umowila mnie tez na wizyte z lekarzem konsultantem w czerwcu z ktorym bede mogla omowic moj porod. Dwa razy mialam wywolywany i chcialabym to teraz uniknac ale jak juz mam miec to wole wczesniej niz czekac jeszcze dwa tygodnie po terminie jak z chlopakami czekalam. Moze tez poprosze o masaz szyjki macicy jakos w okolicach mojego terminu. Zobaczymy co powie :)
 
Jadę na szkołę zobaczymy co się ciekawego dowiem i nauczę :-)
Udanego i słonecznego popołudnia dziewczyny :-)
 
Dooda współczuję stresu, a to możliwe, że ty nie przejdziesz choroby, a maluch może jakieś zarazki przejąć? Pytam, bo ciągle myślę, po co oni robią badania po takim czasie... Juz taka dociekliwa jestem i dla mnie nie ma odpowiedzi "bo tak" hehe;-)[/QUOTE]

Joani to ustrojstwo w organiźmie rozwija się średnio 14 dni, rzadko się zdarza, ale były takie sytuacje, że chorobę mozna przejąść bezobjawowo, albo pomylić ją ze zwykłą grypą (taka sytuacja najczęściej u dorosłych), dlatego zalecają mi mimo tego wykonanie badania na przeciwciała.Jeżeli taka sytuacja miałaby miejsce jest ryzyko zarażenia dziecka, a co za tym idzie szeregu konsekwencji. Nie mysle o tym nawet. Zrobiłam naraie badani na przeciwciała, które wykaża czy kiedyś w przeszłości przechodziłam rumień, jeżeli tak to mogę być spokojna. Natomiast świerze przeciwciała najlepiej zrobić wtedy kiedy będą jakieś objawy choroby
W przypadki zarażenia, trzeba wykonywać co kilkanaście dni usg i monitorować mleństwo, mow jest również o transfuzji wewnątrzmacicznej...to jest straszne, nigdy nie pomyslałabym ,że będę miała z czymś takim do czynienia, z chorobą która jest łagodna dla dzieci, a tak groźna dla kobiet w ciąży. Dalej mnie to zastanawia dlaczego nie jest obowiązkiem wykonywanie przeciwciał w jej kierunku ...????
Udanego dnia kobitki i dziekuję cały czas za wsparcie,
 
Hej dziewczyny :-)
Witaj Karola!!! wiem co czujesz, bo ja też jestem młoda a z pappy ryzyko wyszło mi jak u 40-latki :-/ ale zamiast amnio zrobiliśmy nifty i wszystko wyszło dobrze :-)
Hania, cieszę się, że u mamy wszystko dobrze! :-D
Maddlena, super sukienunia! sama bym kupiła ale ja mam za małe piersi do takiego dekoltu :-)
Wesolutka, ja też będę klikać jak co dnia :-D
Nawet mi nie mówcie o goleniu...dziś mnie to czeka bo jutro wizyta :szok:
A mój maluch lubi się gimnastykować po południu i wieczorami :-) ale bardzo to lubię, no chyba, że akurat fika w okolicach pęcherza :-D a że jestem szczupła to nieraz lewa strona brzuch jest 2 razy większa, tak się wypina ;-)
A mnie dzień szybko zleciał, byłam chwilę w sklepie, potem u siostry, lody, spacerek :-) no i prawie wieczór...
Pozdrawiam ciepło!!!
 
Dziękuję dooda za wytłumaczenie, przynajmniej mam jasność teraz :-) w dalszym ciągu mam nadzieję, że wszystko będzie ok- M U S I :-)
Ann a co ciekawego studiujesz? ja miałam robić w tym roku kolejną podyplomówkę i dobrze, że nie zaczęłam jakbym czuła, że mi się "COŚ" takiego przydarzy ;-)
Koleżanka mi opowiadała a tym "cudownym" masażu szyjki, ponoć rewelacja :-D
A siara, to powinna lecieć jeszcze w ciąży, czy nie musi? U mnie sucho i może moje piersi wcale nie bedą chciały dać popis, żeby młody spokojnie sobie ciumkał :-D
 
Ostatnia edycja:
Joani, my to się podśmiewujemy z mężem jak ja wykarmię bobasa takimi małymi piersiami, nawet w ciąży nie chcą rosnąć :szok: generalnie nie mam z tym problemu bo akceptuję je takie, mąż uwielbia ale stresa już mam...i sucho mam także...
A! dziewczyny, doczytałam, że od 22 w lidlu te niemowlęce ciuszki, na stronie lidla jest gazetka, warto przejrzeć :-) kolory body: zielone, niebieskie, różowe i do tego spodenki :-) no i legginsy ciążowe za 19,99, będę polować :-D
 
Joani ja mialam taki masaz robiony w drugiej ciazy ale tylko raz i dalo mi to cos bo jak bylam na wywolywaniu to mowili ze juz tam sie zaczynalo male rozwarcie robic samoistnie no ale nie mogli dluzej czekac i jakbym miala zrobiony ten masaz jeszcze raz lub dwa to moze by samo poszlo. No do przyjemnych to on nie nalezal ale i tak wole to niz wywolywanie. Chcialabym zeby mi je zrobili kilka razy jak bedzie trzeba i moze wlasnie juz jakos od 38-39 tyg. A siara nie wiem czy musi byc juz w trakcie ciazy. Ja mialam w obu a teraz jeszcze nie mam....

Koko ja mam wielkie bo teraz to az miseczka F-G a to i tak nie znaczy ze wykarmie :p chcialabym zeby sie udalo tym razem ale w dwoch poprzednich prawie wcale mleka nie mialam i w koncu musialam karmic butelka.
 
Ostatnia edycja:
Koko, to ja tak jak Ty :-) a myślałam, że mi się zrobią dorodne i porządnie chwycić można będzie :-D Moja kuzynka tak miała, że jej już zostało... u mnie cisza, jedynie sutki nabrzmiałe i sterczące,że mąż obojętnie nie przejdzie jak jestem bez stanika ... chociaż tyle i pewnie chwilę :-D:-D:-D sorki, ale te co mają takie jak trzeba, to nie zrozumieją mniejszości ;-)
A jak patrzę na te staniki do karmienia, to mam już stres, że "namioty" założę i niczym nie wypełnię :-) może są trochę usztywniane.... głupawka mnie napadła i łzy mi ciekną ze śmiechu ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Joani, to przydałyby nam się jakieś push-upy, hihi ;-D u mnie też tylko brodawki nieco pociemniały i nabrzmiały. A tak to nic! teraz oglądałam tę gazetkę z lidla i krzyczę, o! jakie fajne staniki dla matek karmiących! patrzę rozmiar - od 80B się zaczyna :szok: B to mi stanik wypełnia jak jest nieco usztywniony i z poduszeczką, a 80 to never ever przecież! :-D
 
Do góry