reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Witaj Cherie, napewno się u nas szybko rozgościsz ;-) Wiele z nas jest też po poronieniach. Z Czestochowy jesteś? Ja urodziłam się i wychowałam się w tym mieście i mam tam całą rodzinę poza rodzicami bo wyprowadziliśmy się kiedy miałam 8lat ale generalnie Czestochowa zawsze była moim rodzinnym miastem :-) Miejmy nadzieje, że z twoim maleństwem wszystko będzie dobrze. Odpoczywaj jak najwięcej i dbaj o siebie.
 
reklama
Lepiej leżeć i chuchać na zimne :-) choć czasem się już nudzi. A gdzie maddlene zaginęła, rano miała wizytę.
No właśnie, kto miał prenatalne, niech napisze jak to wygląda, sama nie mam pojęcia.
 
Witajcie Dziewczyny! Domyślam się, że jesteście już bardzo zżyte ze sobą ale mam nadzieję, że mogę jeszcze dołączyć do Was. Mam 28 lat, to moja pierwsza ciąża, termin z usg mam na 27 września. Czytałam, że część z Was miała już badania genetyczne :) ja dopiero mam termin na 19 marca także jeszcze trochę czekania.. Bardzo miło Was poznać :)
 
Witaj Cherie, napewno się u nas szybko rozgościsz ;-) Wiele z nas jest też po poronieniach. Z Czestochowy jesteś? Ja urodziłam się i wychowałam się w tym mieście i mam tam całą rodzinę poza rodzicami bo wyprowadziliśmy się kiedy miałam 8lat ale generalnie Czestochowa zawsze była moim rodzinnym miastem :-) Miejmy nadzieje, że z twoim maleństwem wszystko będzie dobrze. Odpoczywaj jak najwięcej i dbaj o siebie.

No proszę, świat jest mały :tak: Na wizytę czekam do środy, wtedy pewnie lekarz da mi skierowanie na prenatalne. Oj się boję! I dołączam się do koleżanki z postu wcześniej - też chciałabym poczytać na czym ów badania polegają :tak:
 
Witajcie Dziewczyny! Domyślam się, że jesteście już bardzo zżyte ze sobą ale mam nadzieję, że mogę jeszcze dołączyć do Was. Mam 28 lat, to moja pierwsza ciąża, termin z usg mam na 27 września. Czytałam, że część z Was miała już badania genetyczne :) ja dopiero mam termin na 19 marca także jeszcze trochę czekania.. Bardzo miło Was poznać :)

Witaj, zrób suwaczek :-)
 
Cześć dziewczyny!
witam się niestety z wami dopiero późnoponiedziałkowo... wczoraj cały dzień byliśmy u rodziców a potem padłam jak zabita, a dziś byłam na szkoleniu w innym województwie i padam ponownie... to był strasznie męczący dzień ale przynajmniej satysfakcjonujący ;-)
doczytam was jutro kochane co u której bo muszę nadrobić 2 dni :szok: mam tylko nadzieję, że u was wszystko ok, więc może jeszcze tylko zajrzę na wizytowy :tak:
Dobranoc :*
 
witam nowe wrześnióweczki :)

Dziewczyny usg prenatalne to tak na prawdę trochę bardziej rozbudowane usg. Mierzy się wielkość Malucha, bicie serduszka, obwód głowy, kość nosową i kark. Na podstawie tych parametrów obliczany jest wiek ciąży w stosunku do terminu wg ostatniej miesiączki, oraz daje to obraz wstępny wad wrodzonych u dziecka. Najlepiej na takie badanie umawiać się po 12 tc, bo wtedy jest wyrazna ta kosc nosowa (ja np. mam ciaze mlodsza o 4 dni wg poprzednich badan, wiec wczesniej nie bylo by sensu). I chyba ostatnie zdjecia gdzie maluch miesci sie caly, bo na polowkowych jest juz za duzy :)
ja mialam wykonywane przez powloki brzuszne w porzedniej ciazy.
 
witam nowe wrześnióweczki :)

Dziewczyny usg prenatalne to tak na prawdę trochę bardziej rozbudowane usg. Mierzy się wielkość Malucha, bicie serduszka, obwód głowy, kość nosową i kark. Na podstawie tych parametrów obliczany jest wiek ciąży w stosunku do terminu wg ostatniej miesiączki, oraz daje to obraz wstępny wad wrodzonych u dziecka. Najlepiej na takie badanie umawiać się po 12 tc, bo wtedy jest wyrazna ta kosc nosowa (ja np. mam ciaze mlodsza o 4 dni wg poprzednich badan, wiec wczesniej nie bylo by sensu). I chyba ostatnie zdjecia gdzie maluch miesci sie caly, bo na polowkowych jest juz za duzy :)
ja mialam wykonywane przez powloki brzuszne w porzedniej ciazy.
Czyli straszne jest tylko czekanie na to, co powiedzą... Ja będę miała równo 12 tydz., więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale maddlena chyba też tak miała.
 
reklama
Do góry