reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Ritta hmm.. może i masz racje.. A to USG jest już przez brzuch co nie? U mnie ciąża młodsza o jakieś 4 dni to faktycznie, może być mało widać, ale kurczę tak mi się dłuży, a chciałabym już zobaczyć malucha, a nie tylko taki przecinek czy plamkę:-p 17.03 mam zwykłą wizytę na NFZ i chciałam przed zrobić prenatalne.
Ja też nie wiem, ale chyba jeszcze dopochwowo. Wiem że niecierpliwość bierze górę ale chyba lepiej żeby badanie było wykonane w dobrym momencie aby było najbardziej rzetelne. Może uda Ci się umówić pod koniec tygodnia ?
 
reklama
Ritta myślę, że te parę dni dłużej wytrzymam:) Albo się umówię na piątek 14.03, albo poczekam do tej zwykłej wizyty i po niej dopiero się umówię, zależy mi żeby badanie było jak najbardziej wiarygodne i efektywne:tak:
 
od 10 tc można wykonywać przez brzuch. Na wizycie u gina wykonuja dopochwowo bo oceniaja dlugosc szyjki. A prenatalne sa przez brzuch.
ja na ostataniej wizycie mialam i tak i tak ;-)
 
Moja gin powiedziała że prenatalne są przez brzuch, ewentualnie jeśli dziecko jest obrócone to dodatkowo zaglądają też od drugiej strony
 
Witaj Cherie :-) Możesz coś naskrobąc o sobie, bo my się już trochę z resztą grupy znamy. :tak:
Rajo a Ty widziałaś już bijące serduszko czy jeszcze nie? Bo jak nie, to ja bym zrobiła gdzieś badanie, nawet płatne, żeby sprawdzić czy jest ok.
 
Właśnie miałam was pytać czy w Polsce badania prenatalne to robią przez brzuch czy dopochwowo bo z tego co czytałam na forach norweskich to dowiedziałam się, że tu zawsze najpierw próbują robić przez brzuch ale w wiekszości przypadków i tak po chwili zmieniają na dopochwowe bo przez brzuch nie widać tak dokładnie.
 
Hej :laugh2: O sobie, cóż. W skrócie, jestem z Częstochowy, to moja druga ciąża (pierwsza niestety skończyła się w 8 tc :sad: dwa lata temu). Obecnie jeszcze jestem w okresie zagrażającym, gdyż 7 lutego dostałam lekkiego krwawienia, były plamienia i bóle, ale wszystko idzie w dobrym kierunku :tak: Obecnie jestem unieruchomiona w łóżku, staram się wykonywać jak najmniej ciężkich czynności i wychodzę jedynie gdy muszę, ale plamienia nie było od tygodnia, wyniki badań - pakiet ciążowy czyli tokso itd wyszły dobrze plus zbliża się koniec I trymestru więc jestem pełna nadziei :tak: No i okupuję forum w czasie tego leżenia :laugh2:
Także raz jeszcze witam :)
 
reklama
Witam Was Dziewczyny :) Dawno mnie już tu nie było, ale powiem Wam, że jakoś odrzuca mnie od laptopa.. Kiedyś mogłam siedzieć godzinami, a teraz tylko zrobię to co muszę i wyłączam.
Mam do Was pytanie, bo się troszkę martwię. Miałam w środę wizytę u lekarza, zbadał mnie ręcznie, powiedział, że wszystko w środku rośnie, następnego dnia zrobiłam badania i wizytę kolejną powinnam mieć za około 3-4 tygodnie. Wtedy też powinnam mieć USG, które wykonuje się między 11, a 14 tygodniem, tylko że okazuje się, że mój lekarz idzie na urlop i najbliższą wizytę mogę mieć dopiero 8 kwietnia.. to będzie już mój 16 tydzień. I nie wiem teraz co mam zrobić, czy się zapisać na ten termin, czy powinnam iść prywatnie w odpowiednim terminie? Wolałabym jednak na NFZ bo prywatnie bierze 200 zł :crazy:

to zależy czy wytrzymasz tyle czasu :) i jeśli chcesz robić takie badania to tylko między 11-14 tygodniem :)


Witam wszystkie wrześniówki :)
Postanowiłam się dołączyć do Waszej grupy :) Miło mi poznać :laugh2:

Witaj :) napisz nam coś o sobie :)


Ja dzisiaj mialam wizyte na NFZ. Dostałam skierowanie na wiekszosc badan. Różyczka i Toxo ponoć są zbedne wiec na nie nie dała :/ Ufolek ma prawie 2 cm :) i fajnie na zdjęciu widać fasolke i 4 bąbelki - raczki i nozki jak mniemam :DKolejna wizyta na nfz 10 marca (o ile pojde), a prywatna na 21 marca i badania genetyczne :)

Super że wizyta udana :) jak dla mnie to toxo jest bardzo ważnym badaniem... także też bym zrobiła :)
mamy odwrotnie wizyty ty 10 na nfz ja prenatalne :) ty 21 prenatalne a ja nfz :)
 
Do góry