reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

reklama
To ja już jestem skrajna radykalistka bo jestem przeciwna nawet suplementom diety :szok: ale jak mnie coś boli to i tak walę leki jak popadnie, choć przeciwbólowych staram się wystrzegać ;-)
Ale ten dzień zleciał...może reszta też szybko minie i tak jak wy doczekam się prenatalnych :-)Najlepsze dzisiejszego dnia były gołąbki babci, dobrze, że na jutro też będą to obiad z głowy i można zająć się szykowaniem menu dla gości :tak:
ciacho drożdżowe mhmmm...ostatnio też miałam ale od teściowej. Wczoraj też upiekłam ciacho z truskawkami :-)
Miłego wieczoru kochane!!!
 
Koko wedlug najnowszych badan sublementy szkodza, a tym bardziej ich nieświadome łykanie. Witaminy w ciąży tez moge wplywac negatywnie np. zwiekszaja mase urodzeniowa To tak jakby popadac ze skrajności w skrajność np. po zwyklym syropie mozna mieć wstrząs i umrzeć, ale wystepuje to tak rzadko ze prawie sie o tym nie mówi
Najważniejsze to znaleźć pośrednie wyjście i sie gi trzymać
 
Ja tez nie jestem zwolenniczka suplementow, tak samo jak moj tesc, lekarz. A o wysokiej masie urodzeniowej po witaminach tez slyszalam i troche mialam obawy czy brac ale lekarz zalecil glownie ze wzgledu na jod wiec biore.
No i przestrzegam przed duza iloscia cukru (slodycze, owoce). Wiele kobiet sobie popusza w ciazy ale niestety tez mozna sobie zaszkodzic zwiekszajac ryzyko cukrzycy ciazowej i wieksza masa urodzeniowa dziecka. Teraz juz czesc lekarzy kontroluje przyrost masy ciala mamy. Takze ostroznie z paczusiami ;)
 
ja jestem zdania że trzeba ostrożnie ze wszystkim :)
..
a jeśli jest bardzo mocny ból podbrzusza głowy czy czegokolwiek to ja wolę wziąć tabletkę.. bo jak my się męczymy to dzidzia w brzuszku to odczuwa i reaguje na to.. jeśli chodzi o brzuch to polecam magnez jeżeli nie pomoże to no -spa a na bole gorączkę można ale tylko czysty paracetamol .. i powiem wam że ja witaminy łykam mam aktualnie vita miner prenatal + DHA i fakt biorę jedną tabletkę dziennie a powinno się dwie ale ja biore na zmianę bo wiem że nawet jak będe jeść warzywa i owoce i same wartościowe rzeczy to nie dam rady uzbierać w organizmie tyle ile dziecko potrzebuję :) to mi nawet lekarz powiedział... :-)

a w poprzedniej ciąży też jadłam i urodziłam zdrową dzidzie o wadze 3400g i 58 cm:) fakt długa ale m ma 185cm także miała takie prawo :)
więc jestem spokojna i teraz :)

Dobrej nocki kobitki :)
 
hej!
Jakoś tu cicho dzisiaj? Usiadłam przed komputer z myślą,że przede mną parę ładnych stron nadrabiania, a tu taki spokój. Już weekend kobitki wyczułyście :-)

My dzisiaj zrobiliśmy rundę po sklepach meblowych i z wyposażeniem agd itp. Ło matko za głowę się złapałam ile my tego wszystkiego musimy kupić.. Tyle lat na wynajmowanym i o nic się człowiek nie martwił, a teraz łóżko, stół, czajnik, odkurzacz, pralka, lodówka, nie mówiąc o szaleństwach takich jak zmywarka,, suszarka , czy rogówka do salonu :szok: no nic, pomału będziemy zbierać wszystko i ważne,że już będzie swoje :-D

Jakie plany na weekend? Ja najchętniej miałabym plan na książkę i kanapę, ale daje stówę, że mi to nie wyjdzie :-D
 
My mielismy isc jutro do znajomych ale dzieci im sie rozchorowaly i impreza odwolana :( Rano ide na pilates, pozniej ogarniemy mieszkanko a wieczorkiem m. z cora wybieraja sie do kina wiec ja sie polenie ;) Moze tez poszukamy mebli i naroznika bo cos nie mozemy sie zabraz za ten remont salonu.
 
widze ze mamy podobny problem - my tez teraz to przechodzimy - teraz jestesmy na etapie projektu lazienki i kuchni ... ale jestem przerazona tym wszystkim ahh

a weekend u mnie rodzinnie - zostalam u rodzicow na nocne ploty z mama jak wroci z pracy, z rana pogon za panelami i farbami :) a po poludniu urodzinki i jestem przeszczesliwa bo po wielu latach mieszkania 300/400 km od domu mozemy bywac na wszystkich spotkaniach rodzinnych i zdalam sobie sprawe jak bardzo mi tego brakowalo :D
 
My jutro planujemy zrobić duże przemeblowanie - ciekawe co z tych planów wyjdzie, ja musze nastawić zakwas buraczany na ta parszywą anemię i chyba sie jutro wybierzemy do budowlanego po gniazdka bo musimy kilka zmienić wiec dzień wrażeń
Ważne że dziewczyny juz nie goraczkują ponad dobe
 
reklama
Do góry