reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Mam od razu na wstępie kilka pytań:

1) Ćwiczycie coś? Co myślicie o basenie? Mnie uprzedzają, że czymś się tam zarażę, ale to chyba najbezpieczniejszy sport w ciąży, co? Może basen z tamponem? Kiedyś na w-f mówili nam, że można na wszelki wypadek wkładać sobie tampona jeśli boi sie zakażeń.
2) Jakie suplementy łykacie? Mi lekarz polecił Femibion
3) Zmieniłyście jakoś specjalnie swoją dietę? Ja ewidentnie dużo więcej piję, przed ciążą w ogóle prawie nie piłam, a teraz ciągle mi się chce pić.

Nie cwicze, zanim zaszlam w ciaze chodzilam na aerobik tbc i body styling 2xw tyg i w domu jeszcze mialam orbitrek i ciezarki. Teraz to mi sie nic nie chce hehe. Jesli znajde prace moze pojde na basen z 2x w tyg :) o ile przestane chudnac z tych nerwow. W grudnio bylo 65 a teraz ledwo ponad 61.
Z witamin tylko kwas foliowy i duuuzo owockow.

Tez mnie tak suszy, pije i za chwile ide siku, z domu nie wychodze bez wody, a w domu ciagle siedze ze szklanka :)

strasznie mi brzuch wywalilo :) tez tak macie?
 
reklama
Z witamin tylko kwas foliowy i duuuzo owockow.

Tez mnie tak suszy, pije i za chwile ide siku, z domu nie wychodze bez wody, a w domu ciagle siedze ze szklanka :)

strasznie mi brzuch wywalilo :) tez tak macie?

Proponuję zamienić duuużo owocków na warzywa, bo dupka urośnie ;-) Mają bardzo dużo cukru więc owocki z umiarem.

Ja też mam brzuch jakbym ciągle miała wzdęcie :zawstydzona/y: I czuje się .... grbo.
 
denka ja już oddaje krew dośc długo bo od 2006 roku, jeszcze ze 2-3 razy i byłoby ponad 15 litrów :-) no ale ban na 1,5 roku więc poczeka ;-)

Mnie również piersi bolą niesamowicie, jak mój M. już ręke położy to skubany za sutki łapie :wściekła/y:, to mu gadam wszędzie byle nie za sutki bo paluchy mu poodryzam ;-)

Co do suplementów to narazie tylko Folik i magnez łykam (mam skurcze łydek jak nie wezmę), ale jeszcze chcę tylko muszę sobie kupić Prenatal to komplet wszystkich witamin potrzebnych w ciąży.

Rozmawiałam właśnie z siostrą, która ma już 2 ciąże za sobą i podobny problem miała jak ja teraz. Chodzi o moją tuszę, mówiła że jak się za siebie nie wezmę to tylko dziecku zaszkodzę, że jeszcze jakaś wada może wyjść z tego (aż się rozpłakałam, bo nigdy o tym nie myślałam :-(), że w pierwszym trymestrze dziecko nie potrzebuje żadnych kalorii tylko same witaminy. Ciężko tak, ale staram się jak mogę, a moja waga i tryb życia obecnie pozostawia wiele do życzenia. Moją największą słabością do tej pory zawsze było piwo (naszczęście odkąd wiem o ciąży nie wzięłam ani kropelki do ust - i byłoby miło gdyby tak już zostało na zawsze), słodycze i chleb biały. Słodycze staram się ograniczać a nawet całkowicie wykluczyć, a pieczywo zastąpić ciemnym. Dziś sobie postanowiłam spacery po około godzine. Zaraz jeszcze do biedronki do marchewke i sobie z niej chipsy na przekąski zrobić, a potem w drogę ;-)

Pracy nadal nie ma, ale z poprzedniej widziałam, że kogoś szukają ale wątpie że będą mnie chcieli, najpierw mi umowy nie przedłużyli a teraz spowrotem by chcieli? Raczej nie, ale spróbować nie zaszkodzi, pojade i zostawie CV. Martwię się brakiem pracy bo zasiłek to gówniane pieniądze a potem to już mi się nic nie należy, a tak jak coś znajdę to chociaż do porodu jakieś śordki będą.
 
Nie cwicze, zanim zaszlam w ciaze chodzilam na aerobik tbc i body styling 2xw tyg i w domu jeszcze mialam orbitrek i ciezarki. Teraz to mi sie nic nie chce hehe. Jesli znajde prace moze pojde na basen z 2x w tyg :) o ile przestane chudnac z tych nerwow. W grudnio bylo 65 a teraz ledwo ponad 61.
Z witamin tylko kwas foliowy i duuuzo owockow.

Tez mnie tak suszy, pije i za chwile ide siku, z domu nie wychodze bez wody, a w domu ciagle siedze ze szklanka :)

strasznie mi brzuch wywalilo :) tez tak macie?

Jeśli chodzi o taki wzdęty brzuch to i ja mam takie wrażenie :p , może to od tej ilości wody i nieco zwolnionego metabolizmu no i mniejszego ruchu (tez przed ciaza troche cwiczylam).
 
Proponuję zamienić duuużo owocków na warzywa, bo dupka urośnie ;-) Mają bardzo dużo cukru więc owocki z umiarem.

Ja też mam brzuch jakbym ciągle miała wzdęcie :zawstydzona/y: I czuje się .... grbo.

Wieem, ale co zrobie jak mega smaka mam :) zdrowo sie odzywiam, bo zawsze o to dbalam. Dupka niech nie rosnie bo jestem dosyc biodrzasta hehe.
 
Witajcie :-) którąś pytała czy ktoś ma dzisiaj jeszcze wizytę... Ja mam. O 18. Strasznie się boje... Przez ostatnie kilka dni siedziałam w domu i jedyne co robiłam to niestety nakrecałam się że będzie źle... W piątek gin (nie mój więc nie wiem czy dobry i jakim sprzętem dysponowal) nie widział nic w 13mm pecherzyku ciążowym dlatego teraz przeraża mnie wizja pustego jaja.... Większość z was widziała już swoje fasolki a nawet ich serduszka i tak bardzo wam tego zazdroszczę... Mąż próbuje mnie uspokajać ale wiecie jak to jest :-( teraz tylko czekanie do 18... Nawet nie mam siły wstać z łóżka :-(
 
Aniu nie jedna pisala juz na tym forum, ze bylo dopiero widac w 8 a nawet 9tc. Nie nakrecaj sie, wizyta juz dzis i mam nadzieje, ze lekarz Cie uspokoi tak jak mnie. Przytulaski dla Ciebie :)
 
mi też brzuszek wywaliło ale to tak jak mowicie chyba wszystkie pijemy litrami wode i to przez to :) też z butelką się nie rozstaję :)

pisałyście jeszcze o rozmiarze stanika.. ja mam 75f jak jeszcze urosną to chyba wyjde z siebie ... jeśli chcecie to mogę troszkę oddać :)

lepsze warzywa od owoców to fakt.. czemu mandarynki nie są warzywami ja nie wiem ... haha :)

anncka powodzenia na wizycię dla Ciebie i wszystkim wizytującym dziś udanych wizyt życzę :)
trzymam kciuki:) &&&&&&
 
Nexiss no ja tez mam problemy z tusza... :( i trzecia ciaza pewnie tego nie poprawi no ale staram sie nie objadac tyle ze nie zawsze wychodzi :(

Anncka bedzie dobrze :)

Ritta ja mam juz dwoch chlopcow i jakos mysle ze teraz tez bedzie chlopiec :) ciekawe jak sie nasze przeczucia sprawdza :)
 
reklama
Jeśli chodzi o taki wzdęty brzuch to i ja mam takie wrażenie :p , może to od tej ilości wody i nieco zwolnionego metabolizmu no i mniejszego ruchu (tez przed ciaza troche cwiczylam).

To raczej przez powiększającą się macicę i rozluźniające się powłoki brzuszne, które przygotowują się do ciąży. Któraś już o tym pisała.

anncka u mnie na Twoim etapie sprzed tygodnia też był tylko pęcherzyk 13,5mm. A dwa dni później zarodek 2 mm z serduszkiem.
Dziś zobaczysz serduszko :tak:
 
Do góry