reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Lekarze sugerują się raczej właśnie tym terminem z om, ale jak jest spora różnica między nim a usg, to przyspieszają. Wiem, że niektórzy czekają do 37-38 tyg. i wtedy ale są i tacy co zwlekają... zależy jakiego masz lekarza. Moja sis. termin miała z om na 20.09. i jej cc wyznaczyli na 11.09. a akcja porodowa zaczęła się 10.09. i musieli szybko kroplówkki podłączać i stopowac postęp porodu. Więc wszystko zależy po prostu od natury i nie da się jednoznacznie przewidzieć.
 
reklama
hmmm to ciekawe jaki mi wyznaczy :p bo mojego lekarza nie ma w szpitalu ale mam nadzieję, że będzie to w 38 tyg, bo jak teraz byłam w szpitalu to cały oddział na wrzesień ma termin :szok: tylko jedna dziewczyna miała na październik :p a tak może uniknę tłumów ;P chociaż w głębi serca liczę, że jednak uda się siłami natury...
 
Z tego co słyszałam to większość lekarzy/szpitali umawiają cesarki na tydzień przed datą porodu żeby dziecko było jak najdłużej donoszone ale to pewnie zależy od danego lekarza. Szczerze mówiąc to ginekologom to lotto ale pediatrzy wolą aby było jak najbliżej tej daty.

Ja jeszcze nie wiem jak będzie u mnie ale z tego co rozmawiałam z teściem to kilka dni przed terminem i tak się nastawiam.

joani u mojej koleżanki również akcja porodowa rozpoczęła się przed terminem wyznaczonej cesarki (miała wskazanie bo przeszła bardzo poważną operację kręgosłupa i o porodzie sn nie było mowy). Pojechała z bólami na IP a tam kazali jej poczekać. Z pół godziny czekała aż ktokolwiek do niej przyszedł i zaczęli na spokojnie przygotowywać ją do cesarki.
W sumie w pół godziny się nie rodzi a zanim dziecko wejdzie w kanał rodny to trochę trwa tylko kobieta się niepotrzebnie nacierpi.
 
Witam!

Sorry, ze rzadko pisze....ale weekend spedzilam jednak u siostry...
Wczoraj praca - potem dzieci mialy karate, pilke nozna i tak zlecial dzien
A dzis z racji wolnego - wybralam sie do Ikei (bo maja wyprzedaze;-)), potem normalne zakupy, obiad, lekcje plywania dzieci i znowu dzien minal....Normalnie padam, bo chcialam chociaz skrecic Oli komode (ktora kupilam)...no ale zdazylam i juz stoi ;-)

No a jutro znowu praca :-p

Widze,ze temat cesarek - ja niestety nie mam pojecia jak to jest, bo nie mialam ;-)

A propos wyprawki - to zwiozlam pare rzeczy od siostry - ale takie calkiem male na max 56cm (jej cora urodzila sie mala - 2.9kg i w ubrankach 0-3 jeszcze chodzi (moi wlasnie takie ubranka nosili tuz po porodzie) - no ale do wrzesnia spokojnie powieksze kolekcje ;-) A w sumie dobrze jednak miec pare mniejszych rzeczy - a noz trzecie urodzi sie malenkie ;-)
 
A można poprosic lekarza o konkretny termin czy to on koniecznie musi ustalić?

możesz datę ustalić jak gin ci powie w którym tyg będzie chciał ciąć i przykładowo wykonuje takie operacje każdego dnia (choć nie każdy lekarz codziennie ma dyżur) ;) ja np z Szymonem wybierałam :-pzależało mi żeby miał fajną datę urodzin więc wzięłam 4.04 gdzie termin miałam na 12 czy 13.04. Teraz z Adą też będę wybierała jak pozwoli. Mówił już mi,że będzie ciąć tydzień przed terminem, a że termin na 05.09 to będę umawiała się zapewne na 28.08 :-)
 
Hehe:) shiran w jaki sposob ? Pytam z czystej ciekawości :)

Ajc ja jestem zła bo na prawde dbam zawsze zeby było czysto zadbane nie zniszczone nic a ona taka maniane odstawiła , jeszcze na początku rozmowy zachwalala ze ładnie czysto ze nie musiała sie martwić bo zawsze pieniążki przed czasem itd a potem oba nie prYgotowala nic wiec we wrześniu odda Wrrrr!!

Koko dzięki :) były bardZo miłe tym bardziej ze mam zostać jego Matka Chrzestną :) także krótkie odwiedzinki ale rzeczowe :)

O Pewnie znów zasnę przy czytaniu bo 50 postów jeszcze ;)

Bubles nie Ty pisałas ze z mezem jue bedziesz rodzic bo w pracy ?
Nie martw sie na zapas Pamiętaj zeby podchodzić do tego na luzie
A to ze siary nie masz to na plus !
Ja np mam nadzieje ze nie bedzie mi za fes ciec z cycków w dniu ślubu ;)))
Zreszta wszystkie matki ktore chcą karmić mówiła ze raj sie zaprogramowaly ze karmiły , nawet znam dwie mamy kilkumiesiecznych bobaskow ktore bały sie bo pierwsze dzieci nie były przy cycku a drugie piją jak szalone :)

Madlena jak komisja ?
Ok doczytalam - formalność ;P
Ja dołączyłam specjalnie książeczkę ciazy zobaczymy czy mnie wezwą ...

Rajo dobrze ze z bratem wszystko ok! Samochód rzecz nabyta. Kciuki za remont !!

No i zasnelam wiec dzien dobry dziewczynki ;))) w środowy poranek póki cio czyste niebo u nas;)
Dzis czekam na neta maja podłączyć ;jupi; ;)

Kusiak kciuki za kredyt!

Dodam teraz kochane post i najwyżej za chwilke drugi zeby sie mi nie skasowalo nie gniewajcie sie w razie czego :p
 
Dzień dobry:)

U was też taka straszna pogoda?:szok: Zimno, pochmurno.. Gdzie ten słoneczny lipiec??

Ja już się szykuje na wizytę:) Trzymajcie kciuki, żeby wszystko tam na dole było ok i maluch ładnie rósł:)

EM ka
aaa.. źle mnie zrozumiałaś:D Ja pisałam, że Mąż ma takie zmiany teraz, że nie może iść ze mną dzisiaj na Szkołę rodzenia, a położna ma mówić o porodach rodzinnych i chciałam, żeby posłuchał:) A przy porodzie to będzie na pewno:-)


Ale wam fajnie, że sobie możecie daty ustalać:D Bo wadą SN jest, że nie znasz miejsca ani godziny kiedy złapie hehe:)
 
reklama
Dzień dobry :)

Wyspałam się dzisiaj :) jakaś ta nocka fajna była :) My już z Nati po śniadanku :) i tak myślę czy by na jakiś spacer się nie wybrać bo na dworze całkiem całkiem puki co :) ale wczoraj tez takk było a poźniej padało więc zobaczymy :)

Co do cesarki to chyba jedyna rzecz jak dla mnie jest fajna że wiadomo kiedy będzie już po wszystkim :) a SN to tak jak bubles mówi nie zna sie dnia ani godziny :)
A u nas najczęściej chyba robią w 38 tygodniu :)

Dziwnie się czuję.. tak jakby mały był bardzo nisko i kopie po pęcherzu .. męczące to troszkę.. a jak wypnie rączkę lub nożkę to uczucie jakby miały wody zaraz odejść... Jeszcze dzisiaj mdłości męczą...
masakra ja już chce koniec sierpnia :)

Marciątko ze mnie też maruda się zrobiła :)
Maddlen dobrze że na komisji szybciutko :) tylko po co oni tak ludzi stresują...
Emka spanie masz dobre :) Dobranoc i Dzień doby w jednym poście hehe :)

bubles powodzenia na wizycie &&&& :*
Miłego dnia :*
 
Ostatnia edycja:
Do góry