reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Dziękuję dziewczyny za trzymanie kciuków :-)
Byliśmy dziś na usg. Maluszek leży podłużnie główkowo ( kręgosłup ma po prawej stronie mojego brzuszka a nóżki i główka po lewej). Akcja serca płodu prawidłowa- ok. 143/min. Według ostatniej miesiączki ciąża wynosi 31+6 termin na 30 września a według pomiarów usg- ciąża wynosi 31w4d i termin na 24 września. We wcześniejszych usg wychodziło w granicach 5-7 październik, tak więc myślicie że termin porodu z tego ostatniego usg powinnam brać pod uwagę? bo chyba to jest tak że im starsza ciąża tym ciężej określić wiek ciąży bo dzieciaczki się już rożnie i szybko rozwijają. Oczywiście potwierdziła się znowu płeć męska- było widać na ekranie dowód ;-). Pani bardzo dokładnie pooglądała maluszka i zaniepokoiło mnie tylko to,że zauważyła że w jego lewej nerce jest większy układ kielichowo- miedniczkowy a dokładnie zapisała to tak: UKM 8,00nm. Tylko że powiedziała,że tutaj nie ma się czym martwić bo teraz na tym etapie jest to normalne i to czysta fizjologia i po prostu nabierze prawidłowego wymiaru. No a w prawej nerce ok. Stąd moje pytanie- czy powinnam się zacząć jakoś zamartwiać, czy to coś groźnego może być, a jeśli mu się to nie zmniejszy to co to będzie oznaczać? Teraz mam napisane na karcie że łożysko mam na ścianie tylnej typu II, bez ryzyka przodowania, bez cech odklejania- a podczas ostatniego usg miałam na ścianie przedniej, to się mogło tak zmienić? Ilość płynu owodniowego prawidłowa. Przepływy w tętnicy pępowinowej (UA) i tętnicy środkowej mózgu ( MCA) prawidłowe. Serce, żołądek, pęcherz moczowy ok.
Pooglądała pani doktor go dokładnie i nawet buźkę widzieliśmy, tylko że maluszek rączkami sobie głaskał buźkę i nawet nam zamachał jedną rączką heh:-D a potem kciuk drugiej rączki sobie ssał:-D. Ładną ma buziunię, nosek i oczka heh i usteczka ( pani też przyglądała się jego wardze i jest prawidłowa). To chyba tyle jeśli chodzi o moją relację z usg :) Aaa i jeszcze taką słodką stópkę nam pani pokazała :)

Dzisiaj też poszłam oddać mocz i ma być jutro do odbioru. Mam nadzieję,że teraz wyjdzie ładny wynik.
 
Ostatnia edycja:
reklama
mala _mi 88 gratuluje super wiesci! Kurcze, wszystko brzmi bombastycznie :-)

Nasz Pawel w poniedzialek lezal jeszcze z glowa w gorze, dyndal nogami i walil mnie po pecherzu...Ale ma jeszcze 9 tygodni do tego,zeby sie obrocic. Nerkami bym sie nie martwila, zwlaszcza,ze doktor powiedziala, ze to sie wszystko unormuje. I nie martwilabym sie na zapas, bo stres , jak dobrze wiesz, zle wplywa i na mame, i na dziecko.
 
Mala_mi gratuluję udanej wizyty. I nie przejmuj się nerką skoro gin nie widzi nic złego w tych pomiarach. Wg mnie termin z I usg jest najdokładniejszy.
 
Ja tez wróciłam z wizyty, podwozie ok, a na szybkim usg wyszło, że nam się Jaga zwinęła jak ślimaczek i leży poprzecznie: łepek ma po lewej stronie z boku, tułów wychodzi jakoś pod pępkiem, a nóżki ma w górze z prawej... No i tych nóżek szukała ze 20 minut...
Lekarz trochę zaniepokojona, ale mówi, że do 36 tyg może się jeszcze wykopyrtnie...

A wiek ciąży wg usg, to 26 tydzień (czyli ciąża młodsza o 2 tyg od OM) i poród wychodzi mi wg tego na połowę listopada, zobaczymy, co z tego wyjdzie ;-).
 
Agrafa gratuluję. Skoro Jaga leży poprzecznie to bliżej jej do ułożenia właściwego niż gdyby siedziała po turecku :) Czas jeszcze ma na wygibasy.
 
Ja tez po wizycie:) Mocz jak zwykle do poprawki bo białko się pokazało, i wczoraj mnie bóle wzięły i okazuje się że mała uciska mi swoją główka na szyjkę:( póki co szyjka jeszcze rozmiar ma dobry ale w każdej chwili się może zmienić i będzie szpital:( Ale rozwija się prawidłowo wg usg waga 2180g czyli klamocik:)

Ogółem też leży podłużnie główkowo, tętno 150. Mam się oszczędzać i uważać.
Następna wizyta 25 sierpień.
 
agrafa i fasolkaania gratuluje udanych wizyt :-).
Zapomniałam jeszcze dodać w poście opisującym moją wizytę na usg,że maluszek ma 1975g +/- 270g. Czyli też rośnie duży ;-)
 
reklama
natolin ja też miałam mieć już ostatnie usg przed porodem- niby 18 września mam termin umówiony bo to na NFZ, ale jakoś tak nie wytrzymałam i poszłam prywatnie, bo ostatnie usg miałam 26 maja i nie mogłam już wytrzymać ciekawości a niestety nie mam możliwości podglądania malucha na każdej wizycie u gin. Tak więc zaliczyłam już trzecie usg i jeszcze jedno przede mną- mam nadzieję że doczekam go jeszcze, bo dzisiejszy termin na 24 września mnie przeraził :szok:.
 
Do góry