reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Hej dziewczynki. Gratuluję udanych wizyt. My też wczoraj byliśmy u gina. Poskarżyłam się na częste twardnienia ale podczas badania stwierdził że z szyjką wszystko ok. Uformowana, zamknięta i mocno trzyma. Dla pewności zrobiliśmy szybkie usg i szyjka ma 4,9 cm więc super. Tętno maluszka ok. Podczas usg zobaczyłam kawałek jego główki :-D nie wiem kiedy będzie dokładne usg. Waga do góry oczywiście ale wczoraj miałam spodnie i sweterek więc nie wiem na ile to jest wiarygodne ;-) Wg tego co mam w karcie to już 6,7 kg na plusie :szok: Mam sobie pobrać jeszcze jedno opakowanie luteiny i chyba już skończymy z nią. Na twardnienia nie brać raczej asmagu tylko się położyć na trochę. Pytałam o immunoglobulinę w 28 tyg ale lekarz powiedział że już się od tego odchodzi. Trzeba badać przeciwciała i po porodzie jeśli dziecko będzie miało krew dodatnią to mi dadzą. Do szkoły rodzenia mogę iść. I ogólnie wszystko ok :-)
 
reklama
Malutka super wieści gratuluję, ja dopiero idę 9 sierpnia i to nie do swojego bo moja ma urlop:(
 
Byłam wczoraj na wizycie, no i z dzidziolem wszystko dobrze. martwię się tylko jednym, główkę ma na górze... mam nadzieję, że się odwróci. Gin powiedziała, że do 34tyg ma czas ale ja i tak się martwię. Robiła takie szybkie USG żeby tylko tętno posłuchać a ważenie i dokładne pomiary na następnym za miesiąc.
 
u mnie po wczorajszej wizycie u doktorka wieści takie sobie.
Z anemia troche lepiej wyniki ida powoli w gore, nerki dalej zastoje, ale bez stanu zapalnego.
Natomiast szyjka krótka miękka głowa dziecka napiera podobno bardzo w dół, podczas badania gin mowi lze czuje ze glowka jest bardzo nisko, na usg ktore bedzie za dwa tyg dokladniejsze ogledziny, poki co cordafen 3x2, i lezenie ew maly spacerek. ehhh..... chyba sie przecenialam, malowanie scian sprzatanie itp itd.
mam nadzieje ze dzidzia poczeka jeszcze w brzuszku, a leki pomoga na te twardnienia brzucha. do tego czasem mam bolesne skurcze. a tu jeszcze kawal czasu
 
Daissy - maluch ma jeszcze czas. U mnie w 24 tyg. też był dupką do dołu, a na USG na koniec 28 tyg. już się obrócił główką w dół i dam sobie rękę uciąć, że zrobił to dosłownie jakieś 2-3 dni przed tym USG bo brzuch mi wtedy chodził niemiłosiernie ;) Więc spokojnie - nie masz się na razie czym martwić :)

StripMyMind - zapomnij o malowaniach, sprzataniach itp. Gazetka/książka w rękę i na kanapie wylegiwać się całe dnie i to bez żadnego gadania! Teraz każdy dzień w brzuszku się dla malucha liczy. Więc bez żadnych wyrzutów sumienia obijaj się równo i pamiętaj - co masz zrobić Ty, może zrobić ktoś inny :)
 
StripMyMind oszczędzaj się, a na pewno wszystko będzie ok. Wykorzystaj ten czas, który został na wylegiwanie się, bo po porodzie za dużo czasu na to nie będzie.
Daissy tak jak napisała nice-girl jest jeszcze czas, żeby smyk obrócił się głową w dół zwłaszcza, że jesteś w 27 tygodniu.

A ja dziś miałam wizytę i wszystko ok. Potwierdziła się dziewczynka. Waży 1200g. Mam ładne zdjęcie buźki.
 
E-lona - gratuluje zdrowej córeczki :) Jejku, ale te nasze maluszki rosną. Jest już co dzwigać w brzuszku, ale jaki ten cieżar przyjemny :-)
 
reklama
Bylam dzisiaj u lekarza, cukrem 140 w ogole kazal mi sie nie przejmowac, wszytsko ladnie wyjasnil, ze do 140 to jest norma, ewidentna cukrzyca jest przy ponad 180, a jakby bylo cos pomiedzy 140 a 180 to by sie zastanawial nad ponownym badaniem, bo jesli w pierwszej ciazy nie bylo cukrzycy to w drugiej zwlaszcza ze sa w tak malym odstepie czasu byc nie powinno- moze byc jesli jest odstep 5 lat.

Szyjka okej, brzusi okej, dzidzia rosnie- ma juz 980g
 
Do góry