reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Renatka,wiem,o czym mówisz z tą butelką i cycem,bo ja tak miałam przy synach- tylko cyc,wyliby z głodu przez kilka godzin,a butelki by nie tkneli.Nawet poić musiałam łyżeczką:no:,do tego stopnia byli anty-.Co prwada dzięki temu szybko nauczyli sie pic normalnie z kubka,bo o niekapkach wtedy sie nie słyszało,a ten zwykły z dzióbkiem mnie wkurzał;).Amelce od początku wciskałam i smoka i butlę,łatwo nie było,ale w końcu załapała.
Nice,o tym słońcu i jego dobroczynnym wpływie też słyszałam.A dziecko,jak jest w cieniu,to dostaje dawke akurat,żeby się troszke opalić.Ja robie tak jak ty na spacerach,a kremem smaruję,jak jesteśmy np. nad woda,gdzie trudniej o cień.
 
reklama
My też smarujemy i też 50-tką, nawet jak Franek w cieniu bo promienie i tak docierają a i tak wiecznie wysłu****e jaki opalony i czy sie tak nie boje...no hmm nie boje sie bo wiem że posmarowany jest a że mimo to go opala to cóż mam zrobić. A krem rozprowadza sie beznadziejnie, jest tak gesty że w ogóle cięzko go rozsmarować. Niedługo idziemy na I dawke pneumo to znowu usłysze pewnie że za bardzo opalony :)
 
RENATA chyba w wielu krajach tak jest
LOLISZA a Wy jaką macie karnację? bo ja to jestem taka blada blondynka i mój synek widzę, że tak samo będzie chyba
 
Renata zdecydowanie PL w tyle z refundacją szczepień. U nas wolą leczyć powikłania chorób niż im zapobiegać. Taka dziwna ekonomia.

Natolin ja jestem blada jak ściana, opalam sie na czerwono a raczej "parze" sie na czerwono bo ciężko to opalaniem nazwać, jestem wtedy jak taka prawdziwa świnka pigi. Używam faktora 30 od maja do września włacznie bo w przeciwnym razie siedze i kwicze. Mój M za to opala sie szybko na brązowo-brzoskiwniowy kolor i franek chyba po nim to ma bo opalony owszem jest ale taka brzoskiwńka własnie, nigdy go jeszcze na czerwono nie złapało, albo ma to po moim M albo go tak na tej 50-tce łapie. Zobaczymy jak będzie w pełni lata jeśli ok, to w przyszłym roku zejdziemy do 30-tki bo te 50-ki to jakieś tragiczne są w konsystencji.
 
Byłyśmy u lekarza popołudniu bo mi nie dało... dr powiedziała ze wysypka to wynik trzydniówki, potrwa do trzech dni, probiotyk podawać do niedzieli, nieodwodniona więc dobrze, na bolesne ząbkowanie przepisała jakieś "specjalne" czopki Viburcol.
 
Kania - to zdrówka życzę Oliwii, oby wysypka szybko zeszła, a czopki pomogły na ząbkowanie. Ehhh te dzieciaczki takie malutkie a tyle się muszą namęczyć. Najpierw kolki, potem ząbkowanie i masa innych rzeczy.

A my dziś byliśmy znowu w tym ośrodku i mieliśmy wizytę u psychologa, neurologa i logopedy. A ja myślałam że tylko psycholog będzie. Podoba mi się ten ośrodek, od razu kompleksowo wszystko prześwietlą :-) U psycholog mały się bawił w najlepsze, powiedziała że ruchowo trochę jest do tyłu, ale rozwój poznawczy jest w normie, tzn jest zaciekawiony wszystkim i długo potrafi się skoncentrować na czymś. U neurolog to w ogóle mały był zachwycony - najpierw metalowy błyszczący młoteczek (ten do pukania w kolanka), potem stetoskop, tasiemka do mierzenia główki, no i korale u Pani doktor na szyi - same zabawkowe hity. A na koniec jeszcze jak go pani zaczęła podnosić w różnych płaszczyznach to już w ogóle się od śmiechu zanosił - nie ma to jak wcielić się w samolocik. Tak się wybawił u psycholog i neurolog, że całą wizytę u logopedy przespał ;-) No ale dużo ciekawych rzeczy się tam dowiedziałam, takich wskazówek dla mnie, jak prawidłowo łyżeczką karmić, jak uczyć gryzienia, no i jak mowę rozwijać. Także obojgu nam się podobało :-)
 
Nice super, że trafiliście na ten ośrodek :-) Synek z Waszą pomocą wszystko nadrobi, nim się obejrzysz będzie śmigał jak Oluś Efy, dobrze, że w takim ośrodku można kilka wizyt załatwić naraz i że wszystko przebiegło pomyślnie :-) Zdradź nam jakie porady dostałaś odnośnie karmienia łyżeczką. gryzienia i rozwijania mowy :-)
 
reklama
Do góry