reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

.
Krewetka a w ogóle jakie badania robisz? mi lekarz zlecil mocz, morfologie, hbs i ten wymaz
[

ja robiłam wymaz z paciorkowca, lekarz na ostatniej wizycie nawet nie wspomniał o tym:eek:
zresztą juz teraz nic mi nie zlecił
ja mam zamiar rodzic na Galla lub Rydygier - koleżanka nie miała badan do zzo ( ukł krzepniecia) w Rydygierze, ale nie był to problem, podobno te badania są ważne tydzień :baffled:
Byłam w Diagnostyce na Olszańskiej, wymaz kosztuje 25zl, czeka się 7 dni
 
reklama
ja robiłam wymaz z paciorkowca, lekarz na ostatniej wizycie nawet nie wspomniał o tym:eek:
zresztą juz teraz nic mi nie zlecił
ja mam zamiar rodzic na Galla lub Rydygier - koleżanka nie miała badan do zzo ( ukł krzepniecia) w Rydygierze, ale nie był to problem, podobno te badania są ważne tydzień :baffled:
Byłam w Diagnostyce na Olszańskiej, wymaz kosztuje 25zl, czeka się 7 dni
No to przepłaciłam;)
To jakbyś była na Galla to mamy szansę się spotkać;)
O znieczulenie pytałam kiedyś gina jak to jest i czy jakieś badania potrzebne, powiedział że nie że jak jest potrzeba dają znieczulenie, ale tak "na żądanie" to chyba ciężko jest dostać
 
No to przepłaciłam;)
To jakbyś była na Galla to mamy szansę się spotkać;)
O znieczulenie pytałam kiedyś gina jak to jest i czy jakieś badania potrzebne, powiedział że nie że jak jest potrzeba dają znieczulenie, ale tak "na żądanie" to chyba ciężko jest dostać

ale mówisz o Rydgierze czy Galla, chodzi mi o to zzo
 
to fotka naszej Zosi zrobiona na ostatnim usg 6 tyg temu
 

Załączniki

  • Zdjęcie0202..jpg
    Zdjęcie0202..jpg
    26,3 KB · Wyświetleń: 34
Widzę że sporo z nas miała wczoraj wizyty.Ja też miałam wizytę i mam mieszane uczucia.
Z szyjką wszystko ok, ale tydzień mam jeszcze polegiwać, apotem już normalnie.
Dzidzia niestety ułożona pośladkowo,mam nadzieję ze się jeszcze przekręci. A jesli nie to raczej cc ,chociaż lekarz powiedział że przy drugim porodzie to nie zawsze:szok:

Co do płci to znowu się nie dowiedziałam, a miałam taką nadzieję że mi powie. Trudno:-(
Waga 2500g na 33+5tc.powiedział ze sporo

Miałam pobrany wymaz,zapłaciłam 15 zł,wyniki za tydzień.innych badan nie zlecił

Komi u mnie też wymiary maluszka wskazują na różne tygodnie,ale tym lekarz kazał się nie przejmować.

Malina trzymaj się,do poniedzialku szybko zleci,chociaż wiem jak to jest jak się człowiek nastawi
 
Olamala śliczna malutka,fajnie buziaczek widać.

Ja wizytę mam dopiero 26,ale za to usg trochę wcześniej bo 15 kwietnia.Ciekawa jestem czy mały już się obrócił,mam takie wrażenie że chyba tak bo tak mi się zdaje ze to właśnie jego nogi czuje pod żebrami ;-).
 
Widzę że sporo z nas miała wczoraj wizyty.Ja też miałam wizytę i mam mieszane uczucia.
Z szyjką wszystko ok, ale tydzień mam jeszcze polegiwać, apotem już normalnie.
Dzidzia niestety ułożona pośladkowo,mam nadzieję ze się jeszcze przekręci. A jesli nie to raczej cc ,chociaż lekarz powiedział że przy drugim porodzie to nie zawsze:szok:

Co do płci to znowu się nie dowiedziałam, a miałam taką nadzieję że mi powie. Trudno:-(
Waga 2500g na 33+5tc.powiedział ze sporo

Miałam pobrany wymaz,zapłaciłam 15 zł,wyniki za tydzień.innych badan nie zlecił

Komi u mnie też wymiary maluszka wskazują na różne tygodnie,ale tym lekarz kazał się nie przejmować.

Malina trzymaj się,do poniedzialku szybko zleci,chociaż wiem jak to jest jak się człowiek nastawi
nie zartuj rodzic poladkowow???zaden porod nie powienien tak przebiegac czy to 2 czy 5,moim zdaniem wtedy powinno byc CC przeciez to mozna popekac od srodka
 
reklama
jestem po wczorajszym USG i tak

maly tez malo wazy tzn 2250,ale jest widocznie duzy bo np wymiar glowki wskazuje 36t , obwod brzuszka 32t ,dl kosci udowej 36t i wyszlo z USG ze termin porodu na 6 maja he he w co nie wierze jakos

tak martwie sie troszke ze brzuszek jest mniejszy od wszystkich innych parametrwo o 4 tyg:-(

lekarz kazal przyjsc na kolejne USG za 3 tyg czyli ide 29 kwietnia

komi, nic się nie martw. Wiesz skąd sie bierze szacunkowa waga na USG? Z obwodu brzuszka, no bo jak inaczej zmierzą? a u Twojego bobasa jest ok. jak na ten etap ciąży.

Ja miałam robione USG w 33+6 tc i waga małej była szacunkowo 2230, przy czym:

HC 300 mm (33,2 hbd)
AC 300 mm (34 hbd),
FL 66 mm (33,6 hbd)
i uwaga wielka okrągła głowa, bo BPD 90 mm (36,3 hbd)

Lekarzowi się aż wyrwało "ale sagan" :szok::-D

Poza tym czasami maluszek może być zgięty, ściśnięty itp. i odchyły mogą być czasami więcej niż 2 tyg w tył. Takie jest moje zdanie, ale lekarzem nie jestem i nie chce się za bardzo mądrzyć.
Głowa do góry :happy:

agulam, mam nadzieję, że lekarz oprzytomnieje i nie każe Ci rodzić naturalnie. A ideałem by było gdyby dzidzia się jeszcze obróciła, czego życzę. Powyginaj się jakoś. Poszukaj w necie jakie są sposoby, bo ponoć są. Dobre położne znaja tez sposoby.

***************

Kobitki, błagam - nie piszczcie, że dzidzia się "przekręci", bo mi się to z jednym kojarzy. Kiedys też tak przy 1-szej ciąży powiedziałam swojemu ginowi i to On mnie upomniał. Od tamtej pory jest tylko słowo "obróci"
 
Do góry