reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty lekarskie, wyniki badan, zdjęcia z usg, płeć

reklama
Dziewczynki ja tak trochę z innej beczki. Wczoraj miałam dość późno badanie (ok. 21), po nim zauważyłam na wkładce higienicznej krew. Oczywiście zapytałam lekarkę ale powiedziała, że to normalne i nie mam się czym przejmować, więc niby się nie przejmuję ale czy to normalne że po całej nocy nadal mam to plamienie? Znaczy wkładka jest czysta, nic nie cieknie ale jak po oddaniu moczu podcieram się papierem to jest nadal lekko czerwony...:( Nigdy wcześniej tak nie miałam i zaczynam się martwić...:(

niedawno bodajze julienx pisala o tym ze tez po macanku miala takie plamienia,to jest normalne,lekarz cos tam pewnie naruszyl,ale nie ma sie czym martwic skoror lekarka informowala ze tak moze byc,pewnie niebawem odelci czop i urodzisz,albo nie odleci czop i urodzisz:-)
 
dziewczyny dzięki wielkie za zrozumienie i słowa otuchy ;**** aż mi wkurzenie że wymacana nie zostałam przeszło.

bara82 no to mamy tego samego prowadzącego - dobrze że pod koniec ciąży się zgadałyśmy, lepiej późno niż wcale ;-) ja podobnie jak Ty pewnie w piątek też się wybiorę na ktg. będziesz o 7 czy o 13? no bo chyba na podobnych zasadach nas przyjmują ;-) Kochana mobilizujemy siły i rodzimy do piątku ;-)
 
Dziewczynki ja tak trochę z innej beczki. Wczoraj miałam dość późno badanie (ok. 21), po nim zauważyłam na wkładce higienicznej krew. Oczywiście zapytałam lekarkę ale powiedziała, że to normalne i nie mam się czym przejmować, więc niby się nie przejmuję ale czy to normalne że po całej nocy nadal mam to plamienie? Znaczy wkładka jest czysta, nic nie cieknie ale jak po oddaniu moczu podcieram się papierem to jest nadal lekko czerwony...:( Nigdy wcześniej tak nie miałam i zaczynam się martwić...:(

Alis - to normalne, ale jesli krew bedzie "zywa" - taka krwisto - żywo - świeżo czerwona i bedzie jej leciec coraz wiecej to na Twoim miejscu udałabym sie na IP w celu sprawdzenia czy wszystko ok...

choc to co piszesz wyglada na zwykłe podkrwawianie po macanku
 
Alis - to normalne, ale jesli krew bedzie "zywa" - taka krwisto - żywo - świeżo czerwona i bedzie jej leciec coraz wiecej to na Twoim miejscu udałabym sie na IP w celu sprawdzenia czy wszystko ok...

choc to co piszesz wyglada na zwykłe podkrwawianie po macanku

Też myślę, że to jednak po tym badaniu i że nic się nie dzieje złego :) Tym bardziej że ta krew to taka brunatna/brązowa jest. Po prostu pewnie ginka coś tam naruszyła i tyle jak do jutra nie przejdzie to wtedy wybiorę się do szpitala.
 
Umawiałam sie na rano ok 7:30, dobrze że sie zgadałysmy:-) mamy duze szanse żeby się spotkać w szpitalu:tak: no ja najchętniej to już dzisiaj bym urodziła:tak:
 
Też myślę, że to jednak po tym badaniu i że nic się nie dzieje złego :) Tym bardziej że ta krew to taka brunatna/brązowa jest. Po prostu pewnie ginka coś tam naruszyła i tyle jak do jutra nie przejdzie to wtedy wybiorę się do szpitala.

ja też miałam taką brunatną, wiesz teraz tam wszystko mocno ukrwione jest i pewnie to dlatego,
 
badal szyjke nic tam nie stwierdzil? nie zgl;adza sie,glowka wysoko?

No właśnie nic, zupełnie nic. Przez całą ciążę lekarze byli zachwyceni, jaką ja mam piękną, długą szyjkę, no to teraz pewnie sobie poczekam, aż się skróci:eek:

wiesz malina ponoć tak właśnie jest, skurcze przepowiadające od tych porodowych różnią się intensywnością bólu właśnie. czytałam nawet że tk jak na ktg nie odczuwa się zbyt mocno tych skurczy 60% a tych 40% się prawie w ogóle nie czuje, tak jak się poród zacznie to te skurcze 40% powodują że wyjesz ;-) będziemy wiedzieć kiedy to już ;-)

Położna nam opowiadała, że jak dzwoni do niej laska i gada, ze zaczeły się skurcze, jak się czuje, co robi itp, generalnie nawija bez przerwy- to znaczy, że to jeszcze nie TE skurcze. Dopiero jak w trakcie mówienia musi przerwać na chwilę, bo ma skurcz- tzn że się zaczęło:-)
 
reklama
No i po badaniu szyjka długa ścianki cienkie cokolwiek to znaczy ale palec przepuszcza ,
do tego posiew wynik za 3 dni i jeszcze jakieś badanie krwi pilne czy nie mam jakiejs choroby watrobowej obiawiajacej sie swedzeniem skóry.No i jeszcze jutro skieriowaniem na badanie ruchów płodu i tętna płodu.
 
Do góry