reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wczesniaki ur,36 tydzień

Witam! Mój Tomuś urodzil sie w 36tyg ciązy, ważył 2980 i mial 50cm, 10pkt. Wszystko było ok poza tym, że w 3dobie pojawiła się żółtaczka, dopiero po 9 dniach wyszliśmy do domku. Teraz ma 9 miesięcy, raczkuje od 7mies, już sam siada i oczywiście staje, dokładnie miesiąc temu pojawily się pierwsze ząbki :)
Mam jeszcze pytanko, gdzie mam wstawić suwaczki, bo nie moge tego znaleźć??
 
reklama
Mam jeszcze pytanko, gdzie mam wstawić suwaczki, bo nie moge tego znaleźć??
Witaj mimia
kliknij w "mój profil" (u góry po prawej)
a później w tym samym miejscu w "panel kontrolny"
następnie po lewej na czerwono : " edytuj sygnaturę"
wklejasz kod suwaczka i zapisujesz ;)
 
Ostatnia edycja:
A u nas pojawił się problem. Ania ma prawie 5 miesięcy, nie obraca się. Więc padło hasło z ust lekarza: rehabilitacja. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że Ania szybko nadrobi zaległości.
 
A u nas pojawił się problem. Ania ma prawie 5 miesięcy, nie obraca się. Więc padło hasło z ust lekarza: rehabilitacja. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że Ania szybko nadrobi zaległości.
Kochana nic sie nie martw a kładziesz małą na brzuszek mi lekasz kazał dużo kłaśc na brzuszek co prawda Kamilek jak miał ponat 4 miesiace dopiero zaczą dobrze główke trzymac a skoro lekarz dał was na rehabilitacje no to napewno bedzie dobrze
 
witam!
Lilianka urodziła sie w 36tyg przez cc waga 2400/52cm/dostała 3x 10pkt

martwi mnie tylko jedno: Lilka obraca główkę w prawo a w lewo wogole nie chce nawet jak ją głaszcze czy mowie to główkę obraca
w jedna stronę :(
 
Ostatnia edycja:
Krewetko gratuluję zdrowego maleństwa:-)
Moja córeczka też tak na początku nie chciała obracać główki w jedną stronę a szczególnie wtedy jak leżała na brzuszku i potrafiła już unosić główkę. Jak to zauważyłam to pokazywałam jej z tej "złej" strony zabaweczki albo z mężem wspólnie jakoś ją tam zabawialiśmy i z czasem wszystko minęło :tak:
Na pewno nie zaszkodzi jak zapytasz pediatrę.
 
sprubuj podchodzic do niej tylko od lewej strony, podawac jej tak zabawki aby musiał sie obrucic na lewo i wodgole pozytywki i wszystko na lewa strone aby ja zmobilizowac
Jesli cie to niepokoi to popros o skierowanie do neurologa czy poradni rehabilitacyjnej i powinni ci pokazac cwiczenia
 
Witam.Tak jak Wy jestem Mamusia wczesniaczka a ze to moje pierwsze dzieciatko to szaleje z niepokoju.....maluszek urodzil sie w 36 tyg waga 2,770 i 53 cm z zkazeniem wewnatrzmacicznym a co za tym idzie z zapaleniem opon mozgowo rdzeniowych i tutaj pojawia sie moj wielki lek obawa czy wszytsko bedzie w porzadku....Synek byl na intensywnej terapi juz w ciagu pierwszej doby, odrazu podano mu antybiotyki ktorymi leczony byl 21 dni.....lekarze mowili ze jest wyleczony, ale ja jestem ciagle w strachu ....czy ktoras z Was tez ma wczesniaczka z zapaleniem opon???? niestety stracilam pokarm bedac z maluszkiem w szpitalu i teraz karmie je bebionem pepti i tu kolejny problem bo gdy byl na moim mleku robil normlanie kupke a teraz raz na dzien a zdarza sie ze tez raz na dwa dni a placzu przy tym i prezenia jest co niemiara.....juz z mezem odchodze od zmyslow....probuje wszytskiego aby go uspokoic....noszenie na rekach spiewanie, szum wody a ostatnio dziala na niego suszarka:) ale i tak sa problemy z kupka...az serce sie kraja gdy widze jak synus sie meczy.......choc na wadze przybiera niezle prawie 5 kg juz wazy.....i niestety nieraz zdarzaja sie niezle ulewania nawet po godzinie od jedzenia, choc z odbiciem nie miewa raczej problemow....mam prosbe jesli ktoras z Was tez ma wczesniaczka z zapaleniem opon mozgowych to prosze o jakies slowa....oczywiscie jestesmy pod stala kontrola lekarzy 15 czerwca jedziemy na pierwsza wizyte neurologa i modle sie aby wszytsko bylo ok......czekam na jakies slowa...pozdrawiam wszytskie mamusie:p)
 
reklama
witam, mój synek (36 tc, 2300g, 54 cm) ma już prawie roczek. Niestety jeszcze nie raczkuje , nie staje przy meblach, ale siedzi pewnie i pełza (sam nie siada). Chodzimy na rehabilitację. Neurolog mówi , że nie ma patologii , jednak jest opóźniony i tak naprawdę nie wiemy czy to przez ten wylew dokomorowy bo na USG główki wszystko jest już w porządku tzn wylew się wchłonął. Martwię się strasznie, pediatra mówi , że mały ma jeszcze torche czasu. Nie wiem czy jeszcze coś mogłabym zrobić...
 
Do góry