reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 W lipcu staraczki upałom się nie dają i dwie kreski na testach mają 🤰

Leki które brałam, według lekarza działają 3-4 miesiące… woec i tak spróbujemy jak już się ich najadłam tyle. Ale to chyba wszystko będzie. Nalej nie mam siły robić nic w tym kierunku
Trzymam kciuki za kolejny cykl, skoro już przyjęłaś leki, może organizm zareaguje 🤞🤞🤞
 
reklama
Nie owulacja późna jest niedobra a późna implantacja :)
A dlaczego ma być problem z owulacja?
Późna owulacja oznacza tyle, że teoretycznie będzie krótszy cykl albo krótka II faza cyklu, nie wiem co to oznacza bo nie miałam z tym problemu.
A no fakt, ale jakoś tak mało optymistycznie wyszłam od ginekologa i już jakoś mi się wszystko pomieszało 🙈. Lewego jajnika w ogóle nie był w stanie zobaczyć, jakby tam się nic nie działo, w prawym jakby 2 pecherzyki, które mogłyby by świadczy o pęcherzyku graffa, ale są za małe jak na 14dc. Owulacji też nie było, bo nie widać rozlania. Dał mi wręcz do zrozumienia, że faktycznie jakby antykoncepcja dalej miała na to wszystko wpływ, może za 3 miesiące coś ruszy, wtedy mam dopiero przyjść i sprawdzić czy owulacja w ogóle ruszyła i mam przyjść po niej żeby zobaczyć czy była.
 
Ja dziś byłam u ginekolog, najprawdopodobniej na razie u mnie problem z owulacja będzie 🙈, albo bd ona późna, a jak czytałam wasze doświadczenia to nie za dobrze.

Ogólnie późna owulacja nie musi oznaczać nic złego. Jedyne co to późne owulacje to po prostu mniej ich w roku, a wiec i mniej szans na ciąże (np. ja nie miałam owulacji w maju). Dlatego ja mimo, że te owulacje mam, mimo że są z nich ciąże to mam stymulacje, żeby po prostu nie tracić danego miesiąca
 
A no fakt, ale jakoś tak mało optymistycznie wyszłam od ginekologa i już jakoś mi się wszystko pomieszało 🙈. Lewego jajnika w ogóle nie był w stanie zobaczyć, jakby tam się nic nie działo, w prawym jakby 2 pecherzyki, które mogłyby by świadczy o pęcherzyku graffa, ale są za małe jak na 14dc. Owulacji też nie było, bo nie widać rozlania. Dał mi wręcz do zrozumienia, że faktycznie jakby antykoncepcja dalej miała na to wszystko wpływ, może za 3 miesiące coś ruszy, wtedy mam dopiero przyjść i sprawdzić czy owulacja w ogóle ruszyła i mam przyjść po niej żeby zobaczyć czy była.
Dziwne. A to Twój lekarz prowadzący? Słyszałam, że po antykoncepcji mogą być cykle bezowulacyjne, ale niekoniecznie występują. Może umów się do jakiegoś innego lekarza. Ja tak robie :D
Mam swoją Panią doktor, a i tak co jakiś czas sobie robię USG w Luxmedzie. W tym cyklu też się zapisałam, żeby zobaczył macice przed owulacją
 
Ogólnie późna owulacja nie musi oznaczać nic złego. Jedyne co to późne owulacje to po prostu mniej ich w roku, a wiec i mniej szans na ciąże (np. ja nie miałam owulacji w maju). Dlatego ja mimo, że te owulacje mam, mimo że są z nich ciąże to mam stymulacje, żeby po prostu nie tracić danego miesiąca.
Ok, rozumiem. Dziękuję ❤️.
No ja mam nadzieję, że bd późna, niż wcale. Muszę zacząć testy robić i badać temperaturę, żeby sprawdzić, chociaż wydaje mi się, że w zeszłym właśnie miałam późna, bo gdzieś tam testy wyszły pozytywnie, gdzie wcześniej nie wychodziły, ale nie robiłam, aż tak regularnie itd. Bo wolę chociaż wiedzieć czy owulacja się ruszyła bo to mnie najbardziej martwi po odstawieniu czy będzie okej. Wiem, że większość ma dużo gorsze rzeczy 🙈. Muszę czekać i wierzyć, że będzie późna.
 
Dziwne. A to Twój lekarz prowadzący? Słyszałam, że po antykoncepcji mogą być cykle bezowulacyjne, ale niekoniecznie występują. Może umów się do jakiegoś innego lekarza. Ja tak robie :D
Mam swoją Panią doktor, a i tak co jakiś czas sobie robię USG w Luxmedzie. W tym cyklu też się zapisałam, żeby zobaczył macice przed owulacją
Właśnie, nie było mojej Pani doktor poszłam do kogoś z Luxmedu i tak mało przekonająco dla mnie brzmiał. Chyba wezmę wolne i się umówię u siebie jeszcze do gino, któremu ufam, ale przyjmuje jak jestem w pracy, ale wolałabym być spokojna, że organizm w ogóle zaskoczył. Bo jedni mówią, że może nie być, drudzy, że podwójnie rusza i łatwiej od razu 🙈.
 
Dziewczyny chyba spanikowałam niepotrzebnie 🙈, przepraszam, ale chyba potrzebowałam wyrzucić. Muszę się umówić do siebie dopóki Pani doktor nie ma i sprawdzić 🥰❤️. Dziękuję ❤️❤️❤️
 
Ok, rozumiem. Dziękuję ❤️.
No ja mam nadzieję, że bd późna, niż wcale. Muszę zacząć testy robić i badać temperaturę, żeby sprawdzić, chociaż wydaje mi się, że w zeszłym właśnie miałam późna, bo gdzieś tam testy wyszły pozytywnie, gdzie wcześniej nie wychodziły, ale nie robiłam, aż tak regularnie itd. Bo wolę chociaż wiedzieć czy owulacja się ruszyła bo to mnie najbardziej martwi po odstawieniu czy będzie okej. Wiem, że większość ma dużo gorsze rzeczy 🙈. Muszę czekać i wierzyć, że będzie późna.
To u mnie w tym miesiącu owulacja była w 19 dc, gdzie wcześniej od porodu co miesiąc 15 dc, także może też Ci się coś przesunęło.
zakładając, że tak jest to jeśli pęcherzyk 14 dnia cyklu miał 14mm, a pęka przy 18-20 mm i rosnie 2 mm na dobę, to wychodzi na to, że owu będzie za ok 3 dni :) trzymam kciuki i nie skreślałabym tego cyklu na straty
 
Właśnie, nie było mojej Pani doktor poszłam do kogoś z Luxmedu i tak mało przekonająco dla mnie brzmiał. Chyba wezmę wolne i się umówię u siebie jeszcze do gino, któremu ufam, ale przyjmuje jak jestem w pracy, ale wolałabym być spokojna, że organizm w ogóle zaskoczył. Bo jedni mówią, że może nie być, drudzy, że podwójnie rusza i łatwiej od razu 🙈.
Ja do Luxmedu jak chodzę to nie mówię, że planuje ciąże b oraz usłyszałam, że Luxmed nie zajmuje się leczeniem niepłodności i tym podobne tylko prowadzi fizjologiczne ciąże. Ogólnie moim zdaniem Luxmed jest beznadziejny, ale mąż ma taki pakiet to korzystam

Idę na USG transvaginalne ze skierowaniem w środę. Z opisu będzie wiadomo co się dzieje :) jak lekarz będzie ogarnięty to powie, że owulacja się zbliża
 
reklama
Ja do Luxmedu jak chodzę to nie mówię, że planuje ciąże b oraz usłyszałam, że Luxmed nie zajmuje się leczeniem niepłodności i tym podobne tylko prowadzi fizjologiczne ciąże. Ogólnie moim zdaniem Luxmed jest beznadziejny, ale mąż ma taki pakiet to korzystam

Idę na USG transvaginalne ze skierowaniem w środę. Z opisu będzie wiadomo co się dzieje :) jak lekarz będzie ogarnięty to powie, że owulacja się zbliża
Ma dokadnie identyczne odczucia, jeśli chodzi o Luxmed.
 
Do góry