reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Cześć dziewczyny :)
Już 1 lipca, ale chciałabym nadrobić pewne zaległości!
Po pierwsze dziękuje @penguinlicious za prowadzenie najbliższych mojemu sercu kreseczek :) ❤️
Trzymam za Was wszystkie kciuki, ale to takie w samej głębi serduszka.

Acha i jestem wam winna pewna informacje.
Będą bliźniaki. Dwujajowe, dwukosmówke.
Mąż płakał ze szczęścia ja z przerażenia 😅
@Anka2803 miałaś nosa ! 😅
Moje gratulacje kochana 😍😍😍🥰🥰🥰
 
reklama
Cześć dziewczyny :)
Już 1 lipca, ale chciałabym nadrobić pewne zaległości!
Po pierwsze dziękuje @penguinlicious za prowadzenie najbliższych mojemu sercu kreseczek :) ❤️
Trzymam za Was wszystkie kciuki, ale to takie w samej głębi serduszka.

Acha i jestem wam winna pewna informacje.
Będą bliźniaki. Dwujajowe, dwukosmówke.
Mąż płakał ze szczęścia ja z przerażenia 😅
@Anka2803 miałaś nosa ! 😅
Wow wow wow gratulacje 🥹

@penguinlicious dziękuję za ten miesiąc tutaj 🫶🏻
 
Cześć dziewczyny :)
Już 1 lipca, ale chciałabym nadrobić pewne zaległości!
Po pierwsze dziękuje @penguinlicious za prowadzenie najbliższych mojemu sercu kreseczek :) ❤️
Trzymam za Was wszystkie kciuki, ale to takie w samej głębi serduszka.

Acha i jestem wam winna pewna informacje.
Będą bliźniaki. Dwujajowe, dwukosmówke.
Mąż płakał ze szczęścia ja z przerażenia 😅
@Anka2803 miałaś nosa ! 😅
O wow, bliźniaki! Zdrówka i wytrwałości! ☺️☺️
 
Cześć dziewczyny,
czy pomożecie w interpretacji wyniku, i czy któraś miała podobnie, bo mam dwie różne opinie:

+MTHFR_677, MTHFR_1298A, PAI-1 wszystko w hetero - pierwszy lekarz zaleca Neoparin i Acard, wg drugiego wystarczy sam Acard.

KIR - BX C1/C1:
wykryto 2DL1, 2DL3, 2DL4, 2DL5, 2DS1, 2DS5, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1
brakuje 2DL2, 2DS2, 2DS3, 2DS4ins, 2DS4del, 3DL1
-pierwszy lekarz zaleca Accofil, drugi odradza bo twierdzi że jest ok i po co naprawiać coś co jest dobre.

i przy CD138 wyszła mi 1 komórka CD138(+)/10DPW - wynik ujemny, z komentarzem na dole "bez podwyższonej ilości komórek CD138(+) [plazmocytów] - wynik ujemny
-pierwszy lekarz twierdzi że trzeba wyleczyć antybiotykami, drugi powiedział że nie ma stanu zapalnego przy jednej komórce i by tego nie ruszał, że jeżeli jest więcej komórek obok siebie to wtedy leczy się antybiotykiem.
 
Cześć dziewczyny,
czy pomożecie w interpretacji wyniku, i czy któraś miała podobnie, bo mam dwie różne opinie:

+MTHFR_677, MTHFR_1298A, PAI-1 wszystko w hetero - pierwszy lekarz zaleca Neoparin i Acard, wg drugiego wystarczy sam Acard.

KIR - BX C1/C1:
wykryto 2DL1, 2DL3, 2DL4, 2DL5, 2DS1, 2DS5, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1
brakuje 2DL2, 2DS2, 2DS3, 2DS4ins, 2DS4del, 3DL1
-pierwszy lekarz zaleca Accofil, drugi odradza bo twierdzi że jest ok i po co naprawiać coś co jest dobre.

i przy CD138 wyszła mi 1 komórka CD138(+)/10DPW - wynik ujemny, z komentarzem na dole "bez podwyższonej ilości komórek CD138(+) [plazmocytów] - wynik ujemny
-pierwszy lekarz twierdzi że trzeba wyleczyć antybiotykami, drugi powiedział że nie ma stanu zapalnego przy jednej komórce i by tego nie ruszał, że jeżeli jest więcej komórek obok siebie to wtedy leczy się antybiotykiem.
Dziewczyny już tu mało zaglądają, bo jest nowy wątek miesięczny.

Mam pytanie o lekarzy kim byli? Ginekolodzy? Ginekolog i immunolog?

Ja jestem tylko dziewczyną z internetu, natomiast wiedza jaką posiadam pozwala mi powiedzieć Ci tyle, że:
- MTHFR odpowiada za metylacje kwasu foliowego. Jeżeli mamy mutacje w tych genach to nasza przyswajalność syntetycznego kwasu foliowego jest znacznie gorsza/zerowa dlatego zaleca się metylowanie formy kwasu foliowego.
- PAI-1 - jest wskazaniem do rozszerzenia diagnostyki o zespół antyfosfolipidowy i białko C oraz S. Sama mutacja jest wskazaniem do kwasu acetylosalicylowego czyli Acardu, jeżeli nie ma dodatkowych objawów zakrzepowych (badania 2023, Lancet, ALIFE 2). Natomiast co lekarz to inne podejście. I często spotyka się przepisywanie 0,4 heparyny drobnocząsteczkowej oraz/i kwasu acetylosalicylowego.
- KIRy - posiadasz 3/5 kirów implantacyjnych (to te z dopiskiem DS), moim zdaniem bez accofilu
- Na CD138 nie znam się za bardzo, jednak czytając ze zrozumieniem skoro wynik jest ujemny to nie ma stanu zapalnego - brak konieczności antybiotykoterapii.
Studiów nie skończyłam w tym kierunku, spędziłam tylko kilkaset godzin na analizie swoich wyników, dziewczyn z forum i czytaniu literatury.

W tej sytuacji zasięgnęłabym opinii 3 lekarza. Doświadczonego, z dobrymi opiniami.
 
Dziewczyny już tu mało zaglądają, bo jest nowy wątek miesięczny.

Mam pytanie o lekarzy kim byli? Ginekolodzy? Ginekolog i immunolog?

Ja jestem tylko dziewczyną z internetu, natomiast wiedza jaką posiadam pozwala mi powiedzieć Ci tyle, że:
- MTHFR odpowiada za metylacje kwasu foliowego. Jeżeli mamy mutacje w tych genach to nasza przyswajalność syntetycznego kwasu foliowego jest znacznie gorsza/zerowa dlatego zaleca się metylowanie formy kwasu foliowego.
- PAI-1 - jest wskazaniem do rozszerzenia diagnostyki o zespół antyfosfolipidowy i białko C oraz S. Sama mutacja jest wskazaniem do kwasu acetylosalicylowego czyli Acardu, jeżeli nie ma dodatkowych objawów zakrzepowych (badania 2023, Lancet, ALIFE 2). Natomiast co lekarz to inne podejście. I często spotyka się przepisywanie 0,4 heparyny drobnocząsteczkowej oraz/i kwasu acetylosalicylowego.
- KIRy - posiadasz 3/5 kirów implantacyjnych (to te z dopiskiem DS), moim zdaniem bez accofilu
- Na CD138 nie znam się za bardzo, jednak czytając ze zrozumieniem skoro wynik jest ujemny to nie ma stanu zapalnego - brak konieczności antybiotykoterapii.
Studiów nie skończyłam w tym kierunku, spędziłam tylko kilkaset godzin na analizie swoich wyników, dziewczyn z forum i czytaniu literatury.

W tej sytuacji zasięgnęłabym opinii 3 lekarza. Doświadczonego, z dobrymi opiniami.

Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź, dużo mi pomogłaś, jestem pod wrażeniem wiedzy.

Lekarze to ginekolodzy specjalizujący się w leczeniu niepłodności.
 
reklama
Bardzo dziękuję za tak obszerną odpowiedź, dużo mi pomogłaś, jestem pod wrażeniem wiedzy.

Lekarze to ginekolodzy specjalizujący się w leczeniu niepłodności.
We wszystkim praktycznie zgadzam się z lekarzem nr 2 (jeżeli zachowałaś numerację lekarzy), jak tak czytam teraz.

Natomiast dużo też zależy od tego do kogo masz jakie zaufanie i kto do Ciebie bardziej przemawia.
Daj znać czy będziesz sięgała po 3 opinie lekarza czy zostawała przy którymś z lekarzy :)
 
Do góry