reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

A i AMH można sobie zawsze zrobić, żeby wiedzieć na czym się stoi. Ja sobie zrobiłam pierwszy raz dopiero po roku starań i trochę żałuje, bo jakbym wiedziała, ze mam tak niskie jak mam to bym wcześniej zaczęła działać z diagnostyką rozszerzoną.
 
reklama
Chyba że ktoś jest w gorącej wodzie kąpany to może nawet i od razu się diagnozować, nikt nic nikomu nie zabroni 😅
Podstawowe to właśnie tarczyca, morfo, cukry, cytologia, usg piersi. No i testy owulacyjne i/albo mierzenie temperatury. Warto też podejść chociaż na jakieś usg np jak test owulacyjny wyjdzie już prawie pozytywny lub pozytywny, żeby zobaczyć jak to się pokrywa w rzeczywistości ze stanem pęcherzyka :) i fajnie się nauczyc dobrze swojego cyklu, czyli wyłapywać owulację i potem sprawdzać ile trwa faza lutealna. U mnie np to zawsze 11 dni, czyli już tak na granicy poprawności, gdyby była dzień lub dwa krótsza to od razu wiedziałabym że muszę coś z tym zrobić :)
Dziękuję za odpowiedź 🙂 no ja już jestem po usg piersi ( końcem kwietnia miałam), po wizycie u fizjo uroginekologicznego ( początek maja) i teraz właśnie czekam na wizytę u ginekologa na 24 Czerwiec, akurst wtedy będę po @ i w trakcie dni płodnych, więc czekam aż da mi zielona światło. Przed wizytą zrobię sobie badania krwi 😉
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, czy każda z Was robi te wszystkie badania przez staraniami, nawet te kobiety, które nie mają problemu z zajściem w ciążę ? Czy tylko te dziewczyny, które mają problem z zajściem?
Bo ja dopiero będę zaczynać starania i nigdy nie miałam problemów z zajściem w ciążę, więc myślę, że nie będę robiła tych badań. Jak to jest? Bo ja to wgl lajk w tych wszystkich badaniach, nigdy mi nie było to na szczęście potrzebne, kontrolowanie, monitoring itp.
ja nie robię póki co obserwacji,jedyne co to używam tylko apki flo i w czasie owulacji co 2 dzień się kochamy 🤪 pierwszy raz udało się po 6 cyklach zajść w ciąże a teraz zobaczymy jak będzie.
 
ja nie robię póki co obserwacji,jedyne co to używam tylko apki flo i w czasie owulacji co 2 dzień się kochamy 🤪 pierwszy raz udało się po 6 cyklach zajść w ciąże a teraz zobaczymy jak będzie.
No ja też nigdy nie robiłam obserwacji, bo generalnie najpierw można zacząć się starać a jak nie wychodzi to dopiero szukać problemu i Diagnostyki 😁 a z córką staraliśmy się na luzie " jak wyjdzie tak wyjdzie", nie patrzyliśmy za bardzo na owulacje itp i na spokojnie do tego podeszliśmy i udało się bez problemów żadnych 🙂 no ale córka ma już 3 lata, więc 4 lata temu zaszłam w ciążę i jestem ciekawa czy przez te 4 lata pozmieniało mi się coś z cyklem czy też bez problemu zajdę w ciążę 😁
A to Wy teraz o drugie dziecko się staracie?
 
No ja też nigdy nie robiłam obserwacji, bo generalnie najpierw można zacząć się starać a jak nie wychodzi to dopiero szukać problemu i Diagnostyki 😁 a z córką staraliśmy się na luzie " jak wyjdzie tak wyjdzie", nie patrzyliśmy za bardzo na owulacje itp i na spokojnie do tego podeszliśmy i udało się bez problemów żadnych 🙂 no ale córka ma już 3 lata, więc 4 lata temu zaszłam w ciążę i jestem ciekawa czy przez te 4 lata pozmieniało mi się coś z cyklem czy też bez problemu zajdę w ciążę 😁
A to Wy teraz o drugie dziecko się staracie?
Tak staramy się o drugie dziecko,ale pierwsze patrzy na nas z góry ☁️👼🏻
 
reklama
No ja też nigdy nie robiłam obserwacji, bo generalnie najpierw można zacząć się starać a jak nie wychodzi to dopiero szukać problemu i Diagnostyki 😁 a z córką staraliśmy się na luzie " jak wyjdzie tak wyjdzie", nie patrzyliśmy za bardzo na owulacje itp i na spokojnie do tego podeszliśmy i udało się bez problemów żadnych 🙂 no ale córka ma już 3 lata, więc 4 lata temu zaszłam w ciążę i jestem ciekawa czy przez te 4 lata pozmieniało mi się coś z cyklem czy też bez problemu zajdę w ciążę 😁
A to Wy teraz o drugie dziecko się staracie?
ja o drugie. Pierwszy syn był na zasadzie…. W styczniu rozmawialiśmy ze na wakacje zaczniemy się starać, ale przestaliśmy uważać, bo praktykowaliśmy stosunek przerywany i ten styczniowy okres był ostatni, w lutym byłam w ciąży. Więc od strzała poszło. A teraz dokładnie 14 miesięcy, badania ok, jestem po laparo bo miałam wodniaki jajowodów. Walczymy, ostatnie 4 cykle przed nami albo pyknie albo ivf. :)
 
Do góry