reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

No ja też nigdy nie robiłam obserwacji, bo generalnie najpierw można zacząć się starać a jak nie wychodzi to dopiero szukać problemu i Diagnostyki 😁 a z córką staraliśmy się na luzie " jak wyjdzie tak wyjdzie", nie patrzyliśmy za bardzo na owulacje itp i na spokojnie do tego podeszliśmy i udało się bez problemów żadnych 🙂 no ale córka ma już 3 lata, więc 4 lata temu zaszłam w ciążę i jestem ciekawa czy przez te 4 lata pozmieniało mi się coś z cyklem czy też bez problemu zajdę w ciążę 😁
A to Wy teraz o drugie dziecko się staracie?
O to też planujecie taką różnice wieku jak my :) też mam 3latka tylko syna :)
 
reklama
ja o drugie. Pierwszy syn był na zasadzie…. W styczniu rozmawialiśmy ze na wakacje zaczniemy się starać, ale przestaliśmy uważać, bo praktykowaliśmy stosunek przerywany i ten styczniowy okres był ostatni, w lutym byłam w ciąży. Więc od strzała poszło. A teraz dokładnie 14 miesięcy, badania ok, jestem po laparo bo miałam wodniaki jajowodów. Walczymy, ostatnie 4 cykle przed nami albo pyknie albo ivf. :)
Rozumiem. Czyli to różnie bywa... Przykro mi, że tak długo się staracie i nie wychodzi. Ale trzymam mocno kciuki o to by się udało bez ivf ❤️
 
Heeej! Bardzo mi miło dołączyć do grupy staraczek 😊

Mam 35 lat a moj partner 43, jest to nasz trzeci cykl starań. Trochę późno zaczynamy ale mieliśmy szczęście spotkać się dopiero półtora roku temu. Dla obojga to pierwsze próby, oby trwały jak najkrócej!
Kilka słów o mnie: od kilku lat mam nawracające plamienia, zawsze w drugiej połowie cyklu. Zaczęły się w 2019 roku i nawracają z różną częstotliwością. Badania hormonalne robiłam kilkukrotnie i zawsze wchodziły wszystkie w normie. Lekarze powiedzieli mi, że "taka moja natura". Ostatnio ponownie postanowiłam poruszyć ten temat z ginekologiem i lekarka stwierdziła, że to może być niedomoga lutealna i przypisała progesteron 200mg. W tym miejscu jestem trochę skonfundowana, bo lekarka zaleciła brać go od 10 do 25 dnia cyklu, a wyczytałam, że może to zahamować owulację i powinnam brac go dopiero w drugiej polowie cyklu (moje cykle to zwykle 28-30 dni).

Niedawno badałam AMH i wyszło mi wysokie 6.5ng/ml (norma do 6.7). Lekarze wykluczyli PCO.

Testujemy 17.06 🙂
 
Dziewczyny, czy każda z Was robi te wszystkie badania przez staraniami, nawet te kobiety, które nie mają problemu z zajściem w ciążę ? Czy tylko te dziewczyny, które mają problem z zajściem?
Bo ja dopiero będę zaczynać starania i nigdy nie miałam problemów z zajściem w ciążę, więc myślę, że nie będę robiła tych badań. Jak to jest? Bo ja to wgl lajk w tych wszystkich badaniach, nigdy mi nie było to na szczęście potrzebne, kontrolowanie, monitoring itp.
A masz już dzieci ?
 
Hej! To będą nasze starania od drugiego malucha. Jestem żoną cudownego mężczyzny :) Mamy już 3 letniego synka, dlatego trochę bardziej pragniemy dziewczynki, ale najważniejsze, żeby łatwo i bezproblemowo zajśc w ciąże i urodzić zdrowego bobasa. Czekaliśmy ze staraniami, aż skończymy budowę domu, bo robiło się ciasno. I tak po czerwcowej @ chcemy zacząć starania. Z pierwszym dzieckiem zaszłam w ciąże od razu w 1 cyklu, bez żadnych przygotowań i wiedzy na ten temat :) Mam rocznikowo 32 lata, więc teraz jestem starsza i mądrzejsza :D Biorę od pewnego czasu suplementy, monitoruję owulacje testami od kilku miesięcy, ale od dawien dawna prowadze obserwacje sluzu i mam dośc kalendarzowe owulacje, mąż też łyka witaminy, a że to na 99% (1% zostawiam na a co życie pokaże) to nasze drugie i ostatnie dziecko, chcę mieć świadomośc, że coś tam w stronę "planowania płci" zrobiłam i wbiłam do Was z tamtego wątku. A co będzie- zobaczymy :) Trzymam kciuki za wszystkie testujące w tym miesiącu :)
A co konkretnie robicie w kierunku planowania płci ?
 
Mam troje dzieciaczków,najstarszy ma 17,średni 14,a gwiazda najmłodsza 11.W czerwcu miała się urodzić kolejna gwiazdka,ale niestety w marcu dołączyła do aniołków.W połowie maja dostałam zielone światło od gina więc się nie poddajemy bo bardzo pragniemy jeszcze jednego szkraba.Może to właśnie będzie to moim prezentem urodzinowym bo mam 28 czerwca.
W marcu tego roku? Mi przy poronieniu lekarz mówił, że najlepiej te 3 miesiące odczekać.
 
reklama
Do góry