reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌻🌼 W ciepłym sierpniu testujemy, dwóch kresek ⏸️ na teście wypatrujemy 🐞🐝

mówisz że może być podwyższony adrostedion w trakcie @ ? Mnie kazala właśnie zrobić testosteron, dheas, adrostedion właśnie 2-5 DC i zrobiłam w 2 dniu ,bo w piątym nie miałabym jak
Ja robiłam chyba tylko progesteron 7 dni po owulacji, a resztę wszystko za jednym pobraniem w 3 dniu cyklu. Jedynie dhea s04 mam wyższe.
Testosteron mam 64 norma 10-75 za tydzień mam wizyte u ginekologa to wtedy będę mogła Ci odp. Ale prawie 3 lata temu miałam 45 i było ok
 
reklama
@morticia_adams mi również można wpisać🩸przyszła wczoraj więc parę dni przed czasem. Nie byłam w stanie wcześniej napisać bo już w piątek się zaczynało plamienie a byłam wtedy na roczku i musiałam przetrawić to wszystko.
Popłakałam sobie dzisiaj choć czuje że wcale nie jest mi lepiej, ale ciężkie to dni bo przecież moje dziecko też by miało w tym miesiącu roczek gdybym nie poroniła a tu na dodatek okres przyszedł.. ehh 😢
Wysyłam wirtualnego przytulasa 🫂
macie plan co dalej?😘
 
@wrobelmm czy Ty zioła ojca Sroki na niepłodność piłaś/pijesz cały cykl, czy tylko do owu? Chodzą mi po głowie już od jakiegoś czasu i zastanawiam się czy nie włączyć ich do swojej suplementacji… 🤔
 
Wracam z USG. Pęcherzyk zniknął, ale nie ma jeszcze ciałka żółtego. Więc lekarz mówi, że jeśli był pęcherzyk to potencjalnie owulacja była na tyle niedawno, że ciałko się jeszcze nie wytworzyło. I kazał dzisiaj znów działać jeszcze. A partner niezbyt z tego zadowolony…

Miała któraś z was tak, że był płyn a ciałka żółtego brak?
 
Wracam z USG. Pęcherzyk zniknął, ale nie ma jeszcze ciałka żółtego. Więc lekarz mówi, że jeśli był pęcherzyk to potencjalnie owulacja była na tyle niedawno, że ciałko się jeszcze nie wytworzyło. I kazał dzisiaj znów działać jeszcze. A partner niezbyt z tego zadowolony…

Miała któraś z was tak, że był płyn a ciałka żółtego brak?
A płynu w zatoce nie widział?
Spokojnie, może wystarczy to, co było w piątek i niedzielę, nie stresuj się i nie zmuszaj na siłę chłopa 😉 Ale jak mu się odwidzi, to działajcie, ale z przyjemnością a nie przymusem 😊
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wynik to 2.86 ng/ml adrostedion
Dheas 251.1 ug/dl
Kto coś wie na ten temat ? 🤷
Ja akurat androstendion i 17 OH progesteron miałam w normie jeśli chodzi o androgeny.
Androstendion norma wg labu w którym robiłam ( ta sama jednostka co u Ciebie) to < 2.25, więc faktycznie lekko podwyższony wynik. Normę na
DHEAS miałam 98.8-340 w tej samej jednostce, więc wygląda ok. U mnie to różnie bywało wyniki ponad 500, 400, czasem 340, badałam kilka razy, ponieważ mam ciągle ponad normę i testosteron też na ogół podwyższony.
Wszystkie androgeny najlepiej badać właśnie na początku cyklu, wtedy ich stężenie i wpływ na organizm jest najbardziej obiektywny do interpretacji dla lekarza (najlepiej ginekolog endokrynolog w jednej osobie) w odniesieniu do konkretnego przypadku ( schorzeń towarzyszących jak IO, PCO, PCOS, to lubi mieszać w hormonach androgenowych). Jak pójdziesz z wynikami możesz dostać też inne hormony do oznaczenia jak kortyzol, ACTH i inne, żeby lekarz miał pełny obraz i wykluczył np. choroby nadnerczy.
Dodam jeszcze, że przewlekły stres może dodatkowo powodować wzrost androgenów, to info. od takiego starszego endokrynologa dostałam, więc na to zagadnienie na prawdę potrzeba spojrzeć szerzej w odniesieniu o dokładny wywiad.
 
Ostatnia edycja:
Do góry