reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞🌻🌼 W ciepłym sierpniu testujemy, dwóch kresek ⏸️ na teście wypatrujemy 🐞🐝

Dziś byłam u nowego gina z polecenia i się nie zawiodłam. Zrobił USG i sprawdził szyjkę itd i stwierdził żeby działać. Tylko tak zauważyłam od dwóch dni że mam bardzo dużo słuzu w to już po płodnych i że przy każdej ciąży mnie zalewa na początku że mam wrażenie że infekcja mi się rozwija. No i tak teraz tknęło mnie i zrobiłam test a 5 mam dostać okres no i ..
Ja też widzę cień! :)
 
reklama
Wybaczcie, że taki wałkowany temat, a mógłby ktoś się podzielić wiedzą co oznacza HLA-C? Bo dzisiaj mąż dostał wynik i mimo tabelek nie umiem zinterpretować z moimi kirami AA. Po lewej moje, po prawej męża.
 

Załączniki

  • IMG_6803.jpeg
    IMG_6803.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 62
No androgeny w normie wszystkie ,nie martwiłabym się nimi 🙂
A to SHBG też zastanawiające dla mnie🤔
Będziesz konsultować z kimś te wyniki?
Nawet mimo tego, że są w górnej granicy? 🙄 Wiem, że daleko temu do hiperandrogenizmu. A skoro SHBG podwyższone, to znaczy że „wolne” androgeny mi nie krążą w krwi i to dobrze? Przeczytałam też, że wynik ponad normę towarzyszy anoreksji - ze mną aż tak źle nie jest, ale teoretycznie jestem niedożywiona (mimo, że czuję się dobrze, raczej skomplikowany temat). Eh… wypadałoby to skonsultować, ale nawet nie wiem z kim 🤷🏻‍♀️ Z gin-endo?
 
To chyba nie zbyt dobrze że po 2 h jest tak nisko ?
 

Załączniki

  • b5205fad-8601-4a8b-a9f4-cee360a2a46a.jpeg
    b5205fad-8601-4a8b-a9f4-cee360a2a46a.jpeg
    54,1 KB · Wyświetleń: 84
Wybaczcie, że taki wałkowany temat, a mógłby ktoś się podzielić wiedzą co oznacza HLA-C? Bo dzisiaj mąż dostał wynik i mimo tabelek nie umiem zinterpretować z moimi kirami AA. Po lewej moje, po prawej męża.
Mąż ma genotyp C1, więc to dobrze 😉 Ty masz mieszany.

„Ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, poronień nawykowych, niedożywienia płodu czy samego niezagnieżdżenia się zarodka częściej obserwuje się przy występowaniu genotypu C2 HLA-C u partnera.”
 
Pytanko - chce awaryjnie mieć umówioną wizytę w klinice niepłodności, żeby się dowiedzieć co z moimi ewentualnie niepękającymi pęcherzykami, dowiedzieć się czy brać te zastrzyki itp. Bo jednak wyniki coraz mocniej sugerują PCOS i poprzedni cykl był bezowulacyjny. I chciałam spytać czy wiecie kiedy się najlepiej umawiać, w sensie w jakim momencie cyklu?

Ewentualnie czy „normalny” ginekolog, nie z Luxmedu, może w razie co przypisać te zastrzyki?
 
Ostatnia edycja:
Mąż ma genotyp C1, więc to dobrze 😉 Ty masz mieszany.

„Ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, poronień nawykowych, niedożywienia płodu czy samego niezagnieżdżenia się zarodka częściej obserwuje się przy występowaniu genotypu C2 HLA-C u partnera.”
Tak jeszcze dodatkowo z czasopisma naukowego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego 😉
 

Załączniki

  • IMG_2826.jpeg
    IMG_2826.jpeg
    156 KB · Wyświetleń: 27
Nawet mimo tego, że są w górnej granicy? 🙄 Wiem, że daleko temu do hiperandrogenizmu. A skoro SHBG podwyższone, to znaczy że „wolne” androgeny mi nie krążą w krwi i to dobrze? Przeczytałam też, że wynik ponad normę towarzyszy anoreksji - ze mną aż tak źle nie jest, ale teoretycznie jestem niedożywiona (mimo, że czuję się dobrze, raczej skomplikowany temat). Eh… wypadałoby to skonsultować, ale nawet nie wiem z kim 🤷🏻‍♀️ Z gin-endo?
Lekarzem nie jestem, ale wg mojego myślenia w kontekście wiązania przez to białko androgenów, lepszą sytuacją jest, że one są bardziej w formie" związanej" niż wolnej. Zbyt duże stężenie wolnych androgenów może powodować cykle bezowulacyjne i burzyć równowagę innych hormonów z tego co wiem i mogą pojawić się dysproporcje rózne . U mnie SGBG jest obniżone, przy moim hiperandrogenizmie, moja nadwaga też może mieć na to wpływ . Czytałam o tym SHBG i też wpadłam na wzmiankę o anoreksji, a kojarzyłam, że masz problem z niedowagą.
Ja bym skonsultowała to wszystko co robiłaś właśnie z jakimś ginem- endokrynologiem. On powinien zrobić porządny wywiad i jakieś światło rzucić na to wszystko.
 
reklama
Dziękuję bardzo ❤️
Ja sama próbuję dopiero zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi, bo jest to dość skomplikowane 😅 Wasza sytuacja chyba (@Mademoiselle_Nika? @8Ania8 też się chyba więcej orientuje, więc w razie czego niech mnie dziewczyny poprawią) nie jest zła, bo Ty masz genotyp C1C2, a mąż C1C1.

Edit: sorki, usunęłam część posta, bo w sumie nie mam pewności czy nie napisałam głupot, więc nie chcę wprowadzać w razie czego w błąd. Mam nadzieję, że dziewczyny napiszą jak to jest, bo mają w tym większe rozeznanie 🫣
 

Załączniki

  • IMG_2827.jpeg
    IMG_2827.jpeg
    207,7 KB · Wyświetleń: 38
Ostatnia edycja:
Do góry