reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - 2,3,4D :)))

Truskaweczko,powiem za Mysią nie martw się,to normalne,wręcz bardzo rzadko się zdarza aby dzidzia miała wszystkie pomiary (glowa,brzuch,udo) identyczne.U mnie tak było raz,a ostatnio znowu byly różnice.Glowa była wg.danego tygodnia a brzusio troszkę mniejszy o kilka dni.
Wszystko jest dobrze i nic się nie bój :)
 
reklama
Dzięki Dziewczyny za te słowa. Ulżyło mi bardzo! Gdyby nie Wy to pewnie dalej bym się denerwowała i zapewne zastanawiałabym się nad jakąś wizytą u innego lekarza - tak kontrolnie! Dzięki jeszcze raz i miłej nocki życzę Wam no i oczywiście Maluszkom :)
 
Truskaweczko po to tu jesteśmy!! ;) mnie też się podoba to, że tutaj mogę zadać każde pytanie i dziewczyny zawsze udzielą jakiejś informacji (dzięki temu że albo już są mamami albo są akurat doinformowane itp), bo inaczej znając moje przewrażliwienie dzwoniłabym do gina co chwila :p ;)


Adasiu jeszcze mam do ciebie pytanko :) gdzie robiłaś to USG 4D i za ile??
 
Mycha - robiłam usg w Provicie na ul.żelaznej w Katowicach u doktora Mańki byłam.Byłam u niego już drugi raz i znowu był bardzo fajny i rozmowny.Wszystko objaśniał i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń .Ty pisałaś , że nie byłaś z niego zadowolona ale ja nie mogę narzekać.Usg kosztyje tam 150 zł.ale możesz mieć skeirowanie nawet od gina prywatnego tylko że musi być na tym skierowaniu jakiś konkretny powód dla którego masz mieć to usg np.mało wód płodowych , za dużo wód płodowych , no cokolwiek byle by był jakiś powód.Ja bez problemu takie skierowanko dostałam (mam fajnego gina) i nic nie płaciłam, bo dałam kartę czipową i przeszło to przez NFZ.jAK BYŁAM w poniedziałek to prawie w ten dzień to usg dopiero przywieżli i nie mieli jeszcze nagrywarki ale zdjęcia dają gratis.Gdyby była nagrywarka to przynosisz CD i za 30 zł nagrywa Ci USG Dostajesz też dokładny opis , pomiary dziecka Tel . do Provity 32/3590927 czasem trzeba kilka razy dzwonić :)
 
Adasiu dzięki! Provitę to ja zanam bo sie tam leczyłam! ;) czyli ty na co dzień nie chodzisz tam? a termin umawiałaś dużo wcześniej?

I jak wygląda to skierowanie?co na nim pisze?
 
Nie ja się tam nie leczę, nie mam tam lekarza.Chodzę tam tylko na usg .Na wizytę czeka się dosyć długo , parę tygodni.N a skierowaniu musi być podany powód dla którego ma te usg być zrobione w Provicie , tak jak już Ci pisałam np że jest za mało wód płodowych lub coś innego.To już Twój gin ma coś napisać.Samo skierowanie na usg na którym jest tylko napisane że jesteś w ciąży nie jest akceptowane.
 
Prezd chwilą zapisałam się na usg 3/4D żeby stwierdzić jak się ma pępowinka ;) tzn.czy znowu jest taaaaaka długaśna.
No i może to tez mnie troche uspokoi? ;)
 
Edi! na pewno wszystko będzie dobrze!

Ja też idę zrobić to usg jeszcze raz w przyszły poniedziałek. Do tego idę na konsultacje z anastezjologiem. Zobaczymy co mi powie. Boję się znieczulenia zewnątrzoponowego bo już miałam po nim sensacje ale nawet przy cesarce nie chcę być uśpiona żeby zobaczyć jak najszybciej moje szkraby....
 
eh zazdroszcze wam !!!!!! u mnie nie ma usg 3/4 D mam zwykle takie wrrrrrr; ile razy bylyscie na usg ja aktualnie dwa a wczoraj bylam na kontroli i wszystko ok wiec lekarz powiedzial ze trzecie moge zrobic jak bardzo chce;
 
reklama
Ja tez miałam na razie 2 razy robione USG, na trzecie szykuję się i owszem, ale dopiero w sierpniu. U mnie też nie ma USG 3D, 4D, musiałabym jechać do Łodzi, ale mnie od tego badania skutecznie odstraszyła cena ( no i kawałek drogi do Łodzi). Nie mogę sobie pozwolić na wydanie 200 zł (no dokładnie 180 ;)) za filmik z małą, chociaż wiem, że to fajna sprawa i pamiątka na całe życie, nie tylko dla nas, ale i dla dzidzi. Trochę jeszcze za drogi ten interes ;D
 
Do góry