reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

Ja 2 dni temu w nocy miałam regularne skurcze macicy trwające ze 2 godziny, miała któraś z Was może coś podobnego? Już myślałam, że może jednak przy poronieniu się nie oczyściłam dobrze, ale po takim czasie to chyba nie możliwe.
 
reklama
A mogłabyś powiedzieć coś więcej? Mam nieco inny wybór mieszkając w UK, ale zawsze mogę poszukać online.


Ja niestety nie pomogę bo kompletnie się na tym nie znam 🫤
W ciąży zalecane jest brać kwas filiowy, wit D, DHA i Jod. Jak nie masz niedoborów, to nie ma potrzeby nic innego. Żelazo w 1 trymestrze może być szkodliwe. Polecam kwas w formie zmetylowanej, a DHA z alg.
 
@spoko23 Testowałaś już może?


To teraz ja trochę ponarzekam 😕. Ależ bym chciała się cieszyć z tego pozytywnego testu. Kreska ciemnieje co za tym idzie nadzieja też wzrasta. A z doświadczenia wiem, że to nic nie znaczy i wiele może się wydarzyć zwłaszcza w moim przypadku.
Mimo to zaczęłam brać inne witaminy tzw ciążowe z nadzieją jakby coś to miało zmienić 😓

Dziewczyny orientujące się w temacie czy to co biorę jest dobre?
Wcześniej brałam z tej samej firmy tylko dla starających się plus Omega 3 rownież tej firmy bo nie było w zestawie jak w tych ciążowych.
Zapomniałam wczoraj kupić testu, więc odłożyłam testowanie na jutro rano. Byłam strasznie niewyspana, bo w środę zabalowałam po koncercie i przez to jakoś mi wyleciało z głowy 😆 Ale też chyba boję się wyniku i to podświadomie odsuwam 😅 Dzisiaj kupiłam 2 testy, więc już nie ma zmiłuj, jutro rano będzie sikane.

Co do witamin ciążowych nie pomogę, bo zatrzymałam się na suplach dla przyszłych mam .
 
Zapomniałam wczoraj kupić testu, więc odłożyłam testowanie na jutro rano. Byłam strasznie niewyspana, bo w środę zabalowałam po koncercie i przez to jakoś mi wyleciało z głowy 😆 Ale też chyba boję się wyniku i to podświadomie odsuwam 😅 Dzisiaj kupiłam 2 testy, więc już nie ma zmiłuj, jutro rano będzie sikane.

Co do witamin ciążowych nie pomogę, bo zatrzymałam się na suplach dla przyszłych mam .
Ja mam testować w niedzielę, ale czuję że nic z tego bo już mi się pojawił wyprysk na twarzy a mnie zawszę wysypuje przed okresem.

I nie mam testu bo dziś zapomniałam kupić.
 
Ja mam testować w niedzielę, ale czuję że nic z tego bo już mi się pojawił wyprysk na twarzy a mnie zawszę wysypuje przed okresem.

I nie mam testu bo dziś zapomniałam kupić.
Mam nadzieję, że wynik Cię pozytywnie zaskoczy 🤞 Ja się czuję totalnie inaczej w tym cyklu, piersi mnie zaczęły boleć dopiero kilka dni temu i bolą inaczej, od kilku dni mam skurcze brzucha trochę jak na okres. Mam też zawroty głowy i bóle głowy i jest mi strasznie gorąco🥵 Ale nie chcę się nastawiać, że coś może być na rzeczy, bo najpierw byłam na stymulacji Lamettą, potem Ovitrelle a teraz Duphaston, więc to może być kwestia leków 🙂
 
@Tinulka @spoko23 🤞🤞🤞🤞🤞🤞powodzenia.

Dziewczyny na swoim przykładzie powiem, że te wszystkie symptomy przed o niczym nie świadczą. Ani nie wykluczają ani nie potwierdzają. Co więcej ja już zakładałam z góry, że nic w tym miesiącu nie wyjdzie. Moment kiedy pojawiła się druga kreska był absolutnym szokiem. Ja w dalszym ciągu czuję się jak na okres. Mało tego terminowo @ powinna najwcześniej pojawić się 26.07 a już 17.07 (czyli w 20dc) wyszedł pozytywny test.
 
Co poza Kirem jest u Was nie tak?
Mój KIR AA plus HLA-C (mieszany) u męża daje nam w każdej kombinacji ryzyko. U mnie jeszcze mutacja w SERPINE1, ale to chyba najmniejszy problem, nie wiem 🤷🏻‍♀️ Plus podejrzenie PCOS, ale tylko dla prawego jajnika, mimo to mam z niego potwierdzone owulacje (pytanie tylko jakiej jakości).
Dodatkowo problemy z nasieniem (ilość i koncentracja poniżej normy), ale mąż właśnie kończy 3 miesiąc zaleconej suplementacji i w sierpniu będzie powtarzać badanie, więc mam nadzieję, że coś się poprawiło. Nie wyszły mu na szczęście żadne mutacje w AZF i CFTR.

Dlatego diagnozujemy dalej, bo na razie poza tym nic alarmującego nie wyszło 😓 Spróbujemy z tą stymulacją i IUI, a jak to nie pyknie, to pójdziemy chyba dalej w immunologię.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry