reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

O kurczę, chyba mi robisz dzień! 😍I nawet na umowie na okres próbny to przejdzie? Bo myślałam ze nie i dlatego tak chodzę na palcach. No i celuję w wyższa pensje - czy ZUS wtedy nie uzna tego za wyłudzenie, ze zmieniłam prace na lepiej płatna a potem jednak l4 i macierzyński (jesli będę musiała iść na l4 to pójdę, nie będę już ryzykować) lub macierzyński?
Jeśli umowa na okres próbny jest zawarta na okres dłuższy niż 1 miesiąc to działa tak samo jak na czas określony.
Przy czym tylko pamiętać trzeba, że ciąża musi być starsza niż 3 msc żeby firma musiała ją przedłużyć.
:)
Edit: ZUS prędzej przyczepi się jeśli pójdziesz na zasiłek bardzo szybko w nowym zatrudnieniu, badają „pozorność zatrudnienia” ale jak są dowody, że rzeczywiście się pracowało to się odczepia, tylko to trwa niestety.
 
reklama
Hej! Odgrzebałam i mam pytanie, bo dostaliśmy bardzo podobny pakiet (z drobnymi różnicami i u nas wychodzi ciut mniej niż masz tutaj zapisane na kartce w rogu) - będziecie się decydować na te badania? I dokładnie tam w tym Gynemed w Łodzi? Podobno oni mają monopol w immunologii rozrodu, dostosowane laboratorium i teraz nie wiem, czy jak bym zrobiła w takim Alabie chociaż pakiet antyfosfolipidowy, to czy on ma inną wartość diagnostyczną (czyt. nie będzie się nadawał)?
Tak , umówiłam się na na poniedzialek 29.
Zdecydowaliśmy się na to jako ostatnia deska i próba przed kolejnym ivf
Podobno teraz jakieś mega kolejki tam są, nie wiem czy to przez to że wakacje czy program ivf.
Ten lek.mowil mi, że oni właśnie robią badania konkretnie pod nieplodnosc, właśnie mówił, że Diag czy Alab niby podobnie ale jednak inaczej.

Zapytalam o ten test MLR to babka w recepcji mówiła że to badanie robi się dopiero po ew szczepieniach , a nie widzę nigdzie badania allo mlr, o ktorym dziewczynu czesto piszą.Nie wiem może inaczej się nazywa.
Wiesz pomyślałam że jak już robić to zrobię i to mimo że on nie zlecił pare stow w te w czy w te to przy prawie 6 k to niedużo zmienia 😂

Co mówił Tobie M.? Jakieś zalecenia oprocz badań?
 
Jeśli umowa na okres próbny jest zawarta na okres dłuższy niż 1 miesiąc to działa tak samo jak na czas określony.
Przy czym tylko pamiętać trzeba, że ciąża musi być starsza niż 3 msc żeby firma musiała ją przedłużyć.
:)
Edit: ZUS prędzej przyczepi się jeśli pójdziesz na zasiłek bardzo szybko w nowym zatrudnieniu, badają „pozorność zatrudnienia” ale jak są dowody, że rzeczywiście się pracowało to się odczepia, tylko to trwa niestety.
No właśnie, a nie wiem ile mi to zajmie, równie dobrze mogę zajść w tym samym miesiącu w którym podejmę zatrudnienie i ciul xd bawić się z zusem tez mi się nie chce, bo z jednej pensji nie damy rady
 
W temacie empatii ludzi z otoczenia.
Jak byłam w drugiej ciąży to moja szwagierka też była, miałyśmy około 2 tygodnie różnicy.
Ona poroniła pierwsza i jak się spotkaliśmy po moi poronieniu to mi powiedziała cytuje " dobrze że ty też poroniłaś bo nie mogłabym na twojej dziecko patrzeć". W trzeciej ciąży też byliśmy razem i nawet miałyśmy ten sam termin 20 grudnia. Ona urodziła zdrową córek ja straciłam kolejne dziecko i nawet przez myśli mi nie przeszło powiedzieć jej coś takiego jak ona mnie.
Ja już nie odezwalabym się nigdy do niej.

Niektórzy nie mają wyczucia, tak jak moja siostra, nie raz mi powiedziała że ja pewnie nie umiałabym się zająć noworodkiem albo że już za stara jestem.
Ona 30 i 2 dzieci :(
 
No właśnie, a nie wiem ile mi to zajmie, równie dobrze mogę zajść w tym samym miesiącu w którym podejmę zatrudnienie i ciul xd bawić się z zusem tez mi się nie chce, bo z jednej pensji nie damy rady

ZUS niestety teraz mocno sprawdza takie rzeczy bo zajmuje się wypłata świadczeń takich jak 800 plus, 300 plus i od października 1500 plus (aktywnie w domu, aktywnie w żłobku, aktywnie w pracy) więc ogląda każde zwolnienie tysiąc razy i tam gdzie może próbuje nadrobić
 
Tak , umówiłam się na na poniedzialek 29.
Zdecydowaliśmy się na to jako ostatnia deska i próba przed kolejnym ivf
Podobno teraz jakieś mega kolejki tam są, nie wiem czy to przez to że wakacje czy program ivf.
Ten lek.mowil mi, że oni właśnie robią badania konkretnie pod nieplodnosc, właśnie mówił, że Diag czy Alab niby podobnie ale jednak inaczej.

Zapytalam o ten test MLR to babka w recepcji mówiła że to badanie robi się dopiero po ew szczepieniach , a nie widzę nigdzie badania allo mlr, o ktorym dziewczynu czesto piszą.Nie wiem może inaczej się nazywa.
Wiesz pomyślałam że jak już robić to zrobię i to mimo że on nie zlecił pare stow w te w czy w te to przy prawie 6 k to niedużo zmienia 😂

Co mówił Tobie M.? Jakieś zalecenia oprocz badań?
Oo, nam pani mówiła, że musimy w jakiś piątek przyjechać, bo tylko w piątki badania nasienia robią. A mamy tam więcej parametrów do zbadania.

My nie mamy na tej liście MLR, tylko test IMK rozszerzony i CBA, czyli ocena cytokin. Co to jest to allo MLR? Te 4350zł to tylko za Twoje badania? U nas 4220zł wyszło łącznie, z czego oczywiście większość to moje.

Właściwie to uznał, że włączenie Accofilu nie jest na razie wskazane, bo u mnie nigdy tej ciąży nie było i nie wiadomo nawet czy w ogóle dochodzi do zapłodnienia 🙄 Dlatego najpierw zalecił pogłębienie diagnostyki. Mówił, że ten genotyp KIR AA jest już sygnałem, że coś jest nie tak, ale to szczątkowa informacja.
Powiedziałam mu, że mamy możliwość podejść do IUI na NFZ i zapytałam czy w takiej sytuacji to w ogóle ma sens (ilość refundowanych procedur jest też jakoś ograniczona), to powiedział, że mimo wszystko by spróbował.

W ogóle się popłakałam na tej wizycie. Na koniec mi powiedział, że bynajmniej nie jest tak, że nie mam szans na ciążę i że mogę w niej być, tylko jeszcze nie wie w jaki sposób.
 
@spoko23 Testowałaś już może?


To teraz ja trochę ponarzekam 😕. Ależ bym chciała się cieszyć z tego pozytywnego testu. Kreska ciemnieje co za tym idzie nadzieja też wzrasta. A z doświadczenia wiem, że to nic nie znaczy i wiele może się wydarzyć zwłaszcza w moim przypadku.
Mimo to zaczęłam brać inne witaminy tzw ciążowe z nadzieją jakby coś to miało zmienić 😓

Dziewczyny orientujące się w temacie czy to co biorę jest dobre?
Wcześniej brałam z tej samej firmy tylko dla starających się plus Omega 3 rownież tej firmy bo nie było w zestawie jak w tych ciążowych.
 

Załączniki

  • IMG_6579.jpeg
    IMG_6579.jpeg
    3,1 MB · Wyświetleń: 49
  • IMG_6580.jpeg
    IMG_6580.jpeg
    2,6 MB · Wyświetleń: 48
Oo, nam pani mówiła, że musimy w jakiś piątek przyjechać, bo tylko w piątki badania nasienia robią. A mamy tam więcej parametrów do zbadania.

My nie mamy na tej liście MLR, tylko test IMK rozszerzony i CBA, czyli ocena cytokin. Co to jest to allo MLR? Te 4350zł to tylko za Twoje badania? U nas 4220zł wyszło łącznie, z czego oczywiście większość to moje.

Właściwie to uznał, że włączenie Accofilu nie jest na razie wskazane, bo u mnie nigdy tej ciąży nie było i nie wiadomo nawet czy w ogóle dochodzi do zapłodnienia 🙄 Dlatego najpierw zalecił pogłębienie diagnostyki. Mówił, że ten genotyp KIR AA jest już sygnałem, że coś jest nie tak, ale to szczątkowa informacja.
Powiedziałam mu, że mamy możliwość podejść do IUI na NFZ i zapytałam czy w takiej sytuacji to w ogóle ma sens (ilość refundowanych procedur jest też jakoś ograniczona), to powiedział, że mimo wszystko by spróbował.

W ogóle się popłakałam na tej wizycie. Na koniec mi powiedział, że bynajmniej nie jest tak, że nie mam szans na ciążę i że mogę w niej być, tylko jeszcze nie wie w jaki sposób.
Co poza Kirem jest u Was nie tak?
 
reklama
@spoko23 Testowałaś już może?


To teraz ja trochę ponarzekam 😕. Ależ bym chciała się cieszyć z tego pozytywnego testu. Kreska ciemnieje co za tym idzie nadzieja też wzrasta. A z doświadczenia wiem, że to nic nie znaczy i wiele może się wydarzyć zwłaszcza w moim przypadku.
Mimo to zaczęłam brać inne witaminy tzw ciążowe z nadzieją jakby coś to miało zmienić 😓

Dziewczyny orientujące się w temacie czy to co biorę jest dobre?
Wcześniej brałam z tej samej firmy tylko dla starających się plus Omega 3 rownież tej firmy bo nie było w zestawie jak w tych ciążowych.
Nie, tych witamin nie powinnaś brać w ciąży.
 
Do góry