reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

U lekarza

dzisiaj mialam wizyte maluszek wazy juz 2700 obrocil sie glowka do dolu. ale niestety brzuch opadl jak do porodu skurcze mocne dosc czesto u pani doktor mialam i stwierdzila ze mocno napiety brzuch szyjka jeszcze zamknieta ale powiedziala ze grozi mi urodzenie wczesniaczka wiec mam lezec plackiem zeby wytrzymac jeszcze 2 do 3 tyg.Przy mojej Julci graniczy to z cudem ale na szczescie tesciowie zaoferowali pomoc.
 
reklama
najlepsze ze nastepna wizyta za miesiac zrobilam oczy bo w warszawie ostatni miesiac to mialam co tydz. a pani doktor ze nie potrzeba i spytala czy wiem jak rozpoznac porod i kiedy jechac do szpitala wiec chyba stwierdzila ze i tak przed kolejna wizyta spotkamy sie w szpitalu:-(
 
KAJA leż tam skopojnie jeszcze te 2 tygodnie. musi byc dobrze! trzymaj sie:*
MARTUSZKA ważne, ze maleństwo zdrowe i moze jeszcze się odwróci. mnie ginka kazała się polozyc na kolanach męza tak jakbys mostek robiła. rece w dół, nogi na podłodze a plecki na kolankach spoczywaja. ponoc wtedy robi się wiecej miejsca i dzidzia ma szanse fiknac.
AGISAN ważne że mała zdrowa. jesteśmy w tym samym tygodniu i moja też waży 1561g. wiec na wielkoluda się nie zapowiada. choc nic nigdy nie wiadomo:p
 
Gratuluję udanych wizyt!!

Martuszka szkoda, że mały nie chce się odwrócić;/

Kaja ty leż lepiej!!

Dziewczyny a są jakieś ćwiczenia aby dziecko przekręciło się głową do góry ... bo ja chcę cc hahahaa
 
Kaja- mój maly tydzień temu ważył 2500 i ciągle mnie straszą że to duże dziecko, normalnie paranoi dostaję. Mówią, że bedzie 4 kg wazył przy porodzie, i straszą że to duzo. Jakoś ci lekarze tez przysparzają niepotrzebnego stresu- przecież dzieci jeszcze większe sie rodzą i wszystko jest ok. A Tobie nic nie mówili że za duzy dzidzius?

Bella- nie znam :) Twoja mała przymajmniej zdyscyplinowana :-)

Ja znam cwiczenia które ponoć mają spowodować odwrócenie małego w dół- ale nie bedę ich robić. Nie wyobrażam sobie zebym robiła tak jak mi pani od cwiczen zaleciła- czytanie ksiązki w pozycji na pieska. Próbowałyscie? Ciekawe ile wytrzymacie na takim etapie ciąży:crazy:

Bella- napisz cos o zaletach cesarki :tak:I napisz co trzeba zabrać innego niz na porod sn. Podpasek nie muszę, prawda?
 
Udane wizyty czytam. Świetnie!
U nas z dobrych wieści to to że maluda też fiknęła i już urzęduje jako nietoperek. Jeden problem mniej.
Za to jest mała chyba, bo 1500-1600g co by oznaczało, że żeby dogonić siostry musiałaby jeszcze dwa kg do porodu przytyć...
No i stawiający się brzuch doprowadził do zewnętrznego rozwarcia szyjki. Póki co mam wstawioną luteinę, a co dalej to ma już zadecydować lekarz prowadzący 7 stycznia. I tyle.

Agisan nie martw się wagą, mój w 30tc ważył tylko 1360g a na początku 35tc niewiele ponad 2100g. Po prostu taka uroda niektórych dzieciaczków że będą kruszynkami :-) najważniejsze żeby zdrowe były.

Jeśli chodzi o ćwiczenia na zmianę położenia maluszka to polecam link
Położenie dziecka w macicy | Porady Położnej

koleżanka ćwiczyła i mała w 38tc fiknęła koziołka.

Odnośnie dużych dzieci to ostatnio czytałam, że dziewczyna urodziła 36t1d dzidziusia 3940 :szok: ciekawe ile miałoby w terminie
 
reklama
martuszka nie znam sie na cesarkach bo nie miałam, ale z tego co czytałam to też się krwawi, więc podpaski są potrzebne:sorry2: ale dziewczyny po cc pewnie bardziej kompetentne więc doradzą co i jak;-)
 
Do góry