reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torba do szpitala - propozycje

Lajtway podobno odgłos suszarki uspokaja dziecko;-)

Mi położna też mówiła, że suszarka jest dobra na krocze no i oczywiście ręcznik papierowy.
 
reklama
Mia- a no uspokaja ale chyba nie takie zaraz po narodzinach. Na ataki kolki uzywaliśmy suszarki ale młoda z 1,5mca miała wtedy. Ale jak kiedyś na początku włączyłąm w domu- masakra! Strasznie się malutka wystraszyła. Więc piszę żebyście sie nie zdziwiły;-)
Ja miałąm jeszcze torebkę krówek w torbie- bo mi po porodzie ochota na słodkie wcale nie preszła:-D I fajnie było móc sobie w nocy coś malutkiego wszamać w czasie karmienia. Teraz też biorę, niema bata. Tamte krówki były pamiętne bo mi je mężuś przemycał na porodówkę- byłąm strasznie słąba a nie mogłam nic zjeść więc drobiłam sobie te cukierki na kawalątki żeby choć trochę podnieść poziom cukru.

No i do porodu to ze 2 butelki 1,5l wody. Ja tyle wciągnęłam w czasie 40 minut partych. Mąż stał przy mnie z wodą i mi podawał- tak mu położna kazała- tym razem wezmę mniejsze ale z butelką z dziobkiem. Nie wiem jak to u Was w szpitalach wygląda.
 
Mogą- chodzi o paznokcie u stóp- dłoni lekarze nie będą Ci oglądać. A stopy w czasie porodu widzą. I sinica pod paznoikciami to dla położnika bardzo istotny objaw. Dlatego tylko ewentualnie bezbarwny lakier. Co do rąk- nie ma przeciwskazań
y


Gucio ręce też nie powinny być ;) A jak sobie wyobrażasz np w trakcie cc anestezjologa w nogach?;p Kiedy pulsoksymetr zakłada się na palce dłoni? ;p Ja nie miałam litości zawsze kazałam zmywać ;p Niby tylko kilka procent zmienia się zapis przy intensywnych lakierach w grubych warstwach ale zawsze można trafić na służbiste albo słabszy sprzet który nie zczyta saturacji przez lakier więc nie ma co stawiać sprawy na ostrzu i nie malować ;) natomiast nigdy przenigdy nie patrzyłam na kolor paznokci stóp ale masz rację położnikowi bedzie blizej sprawdzić na stopach niz dloniach ;)
 
Oceanica- aaaa widzisz, kajam się. Nie pomyślłam o cc. Ale popłakałam się ze śmiechu jak sobie wyobraziłam jak anestezjolog przy cc co jakiś czas lata do nóg paccjentki:-D:-D
Ja nie maluję paznokci wcale bo u nas na zajęcia nie można i tak więc z tym nie będę mieć problemu.
 
Lajtway natomiast podziwiam jak mozesz chodzic teraz na porody itd ;) Mi się śnią wszystkie możliwe powikłania. Dzisiaj dla odmiany pęknięta macica i mega krwotok ale to jeden z bardziej lajtowych snow ;p. Wolałabym nie widziec tych wszystkich porodów co widziałam nie siedziałabym teraz taka zasrana za przeproszeniem. Ale ja mam bardzo bujną wyobraznie i to moj problem ;p
 
Ale ja mam to na zwierzętach, to jednak coś innego. Poza tym to mój drugi poród- to też inaczej. A dziś mi sie śniło że profesor z chirurgii gonił mnie żeby mi zrobić cc:-D
 
Kochane wy z tymi suszarkami to uważajcie!
Krocza bym nie suszyła bo łatwo poparzyć, zwłaszcza jak tantum rosa używacie. On działa trochę znieczulająco, można nie poczuć na czas i problem gotowy.
To samo tyczy się malucha. Odgłos często działa (u nas działał) bo podobno przypomina dziecku dźwięki z brzucha mamy - przepływ krwi itd.
Ale słyszałam o tym ,że mamy ogrzewają suszarką brzuszek jak dzidzia ma kolki. TEGO ROBIĆ NIE WOLNO
 
Kochane wy z tymi suszarkami to uważajcie!
Krocza bym nie suszyła bo łatwo poparzyć, zwłaszcza jak tantum rosa używacie. On działa trochę znieczulająco, można nie poczuć na czas i problem gotowy.
To samo tyczy się malucha. Odgłos często działa (u nas działał) bo podobno przypomina dziecku dźwięki z brzucha mamy - przepływ krwi itd.
Ale słyszałam o tym ,że mamy ogrzewają suszarką brzuszek jak dzidzia ma kolki. TEGO ROBIĆ NIE WOLNO


ja proponuję nagrzać suszarka pieluszkę i taka ciepłą przyłożyć do brzuszka, choć teraz to jeszcze będzie sezon grzewczy więc można mieć cały czas na kaloryferze pieluszkę żeby była cieplutka w razie potrzeby.

Ja bym jednak nie nadużywała suszarki do usypiania czy uspokajania dziecka bo dzieci bardzo szybko przyzwyczajają sie do takich rzeczy i potem może być troszke kłopotliwe każdorazowe usypianie dziecka z suszarka :-)
 
Ja bym jednak nie nadużywała suszarki do usypiania czy uspokajania dziecka bo dzieci bardzo szybko przyzwyczajają sie do takich rzeczy i potem może być troszke kłopotliwe każdorazowe usypianie dziecka z suszarka :-)

Racja racja! To tylko na ekstremalne sytuacje.
Pamiętam, że młody bardzo źle znosił najazdy gości (Trochę mu to zostało) wtedy pomagało tylko odłożenie Go do łóżeczka i 1 min "suszenia". Rączki mamy też nie dawały rady.
 
reklama
Hej Dziewczyny:-) Zauważyłam Wasz wątek i postanowiłam napisać o tym,że butelkę po wodzie z biubkiem (do picia w czasie porodu) możecie potem wykorzystać inaczej tj. do siusiania... szczególnie gdy zostaniecie nacięte,będzie Was bolało i piekło krocze. Ja siusiałam "razem z butelką" jeszcze przez jakiś czas w domku. W szpitalu przy każdej wizycie w toalecie napełniałam butelkę wodą z kranu potem polewałam krocze. Ulga jest naprawdę wielka-polecam!
 
Do góry