reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

czesc dziewczyny! jestem tu nowa i dzis skończyłam 31 tydzień ciąży... wczoraj wróciłam ze szpitala (byłam w szpitalu bo dostałam mocnych skórczy i małe mrozwarcie mi sie zrobiło) miałam tam zrobione badania i usg dostałam wyniki ale nikt nie powiedział mi czy są prawidłowe. wizyta u mojej ginekolog dopiero w przyszłym tygodniu ale niepewnośc mnie zje do tego czasu... pomocy!! :((
BDP 79mm,
FL 58mm,
AC 26mm
masa płodu ok 1600 gram.

poza tym miałam robione już 4 razy usg i wszędzie było że to chłopiec nawet noja pani doktor zrobiła zdjęcie usg siusiaka i jajeczek u mojego synka a teraz jak byłam w szpitalu to babka powiedziała zę może to być dziewczynka ale nie jest pewna bo dzidzia miała mocno nóżki skrzyżowane:szok:

co sądzicie o tych wynikach i o tym usg??
 
reklama
Dziewczynki, napiszcie mi proszę czy bierzecie witaminki w ciąży. Ja do 3 msc brałam kwas foliowy w dość dużej dawce 15 mg, chyba od 4 msc Prenatal 100 tabletek a potem Elevit (ledwo zaczęłam brać to drogie cholerstwo a już musze odstawić na jakiś czas). Ostatnio zrobiłam sobie szczegółowe badania na żelazo, wapń, magnez, sód, potas,witaminę B12, kwas foliowy i wszystkie są w granicach normy jedynie kwas foliowy przekroczony sporo (guzik prawda, że nadmiar jest wypłukiwany z moczem :wściekła/y:). Lekarz powiedział żebym na jakiś miesiąc odstawiła witaminy. Nie biorę już jakieś 1,5 tyg. Trochę dziwnie się z tym czuję bo wiem, że właśnie w tym momencie moje maleństwo jest duże i potrzebuje witamin. Z drugiej strony czytałam, że nie wszystkie dziewczyny biorą witaminki jak mają dobrą morfologię. A jak to jest z Wami???
ja nic nie biorę. Na początku (i przed) tylko kwas foliowy. Potem cąły czas miaąłm bbardzo dobra morfologię więc nie było potrzeby, poza tym boje się, ze od witamin mój "malec"możę urosnąc jeszcze bardziej :szok:
A nadmiar kwasu foliowego to bardzo źle! To dużo gorzej niż nieobór.

czesc dziewczyny! jestem tu nowa i dzis skończyłam 31 tydzień ciąży... wczoraj wróciłam ze szpitala (byłam w szpitalu bo dostałam mocnych skórczy i małe mrozwarcie mi sie zrobiło) miałam tam zrobione badania i usg dostałam wyniki ale nikt nie powiedział mi czy są prawidłowe. wizyta u mojej ginekolog dopiero w przyszłym tygodniu ale niepewnośc mnie zje do tego czasu... pomocy!! :((
BDP 79mm,
FL 58mm,
AC 26mm
masa płodu ok 1600 gram.

poza tym miałam robione już 4 razy usg i wszędzie było że to chłopiec nawet noja pani doktor zrobiła zdjęcie usg siusiaka i jajeczek u mojego synka a teraz jak byłam w szpitalu to babka powiedziała zę może to być dziewczynka ale nie jest pewna bo dzidzia miała mocno nóżki skrzyżowane:szok:

co sądzicie o tych wynikach i o tym usg??
Witaj!
Co do wielkości to ja sie ie wypowiadam, bo ja nosze "olbrzymiątko" :sorry:
 
Kasiula to właściwie możesz być coraz bardziej spokojniejsza o dzidzie :tak:liczy się każdy tydzień do przodu
a byłaś wogóle zbadana?


na początku brałam tylko kwas foliowy od 3 m-cy biorę witaminy
i żelazo bo ciągle mam hemoglobinkę ok 6 więc malutko :dry:
 
czesc dziewczyny! jestem tu nowa i dzis skończyłam 31 tydzień ciąży... wczoraj wróciłam ze szpitala (byłam w szpitalu bo dostałam mocnych skórczy i małe mrozwarcie mi sie zrobiło) miałam tam zrobione badania i usg dostałam wyniki ale nikt nie powiedział mi czy są prawidłowe. wizyta u mojej ginekolog dopiero w przyszłym tygodniu ale niepewnośc mnie zje do tego czasu... pomocy!! :((
BDP 79mm,
FL 58mm,
AC 26mm
masa płodu ok 1600 gram.

co sądzicie o tych wynikach i o tym usg??

jestem w 31 tc i mam bardzo zbliżone wyniki z usg tylko AC 25 mm to obwód brzuszka
BDP 78 mm wymiar dwucieniowy główki
FL 56 mm długość kości udowej
dzidzia waży 1500
 
Ostatnia edycja:
kaśka k - serdeczne dzieki za odpowiedź trochę mnie uspokoiłaś ale i tak nie mogę się doczekać wizyty u mojego ginekologa.... może wkońcu dowiem sie czy wszystko ok z dzidziusią i co z tą płcią
 
kaśka k - serdeczne dzieki za odpowiedź trochę mnie uspokoiłaś ale i tak nie mogę się doczekać wizyty u mojego ginekologa.... może wkońcu dowiem sie czy wszystko ok z dzidziusią i co z tą płcią

lekarz mi powiedział że to są dobre wyniki i w normie
masz bardzo zbliżone prawie identyczne więc mam nadzieję że to samo Ci powiedzą:tak:
 
dziewczyny, mam pytanie- może głupie ale jakoś ostatnio się zaczęłam nad tym zastanawiać...
wg OM mam termin na 13 listopada
wr USG mam termin na 23 listopada.

i teraz pytanie:
lekarze i położne mówią aby zgłosić się do szpitala jeśli minął już wyznaczony termin porodu...
w moim przypadku mam się zgłosić po 13stym czy po 23cim???

:zawstydzona/y:
 
dziewczyny, mam pytanie- może głupie ale jakoś ostatnio się zaczęłam nad tym zastanawiać...
wg OM mam termin na 13 listopada
wr USG mam termin na 23 listopada.

i teraz pytanie:
lekarze i położne mówią aby zgłosić się do szpitala jeśli minął już wyznaczony termin porodu...
w moim przypadku mam się zgłosić po 13stym czy po 23cim???

:zawstydzona/y:
Po 13tym:tak:
 
reklama
Do góry