reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna, leczenie metotreksatem

Dziewczyny, no więc i ja... wyczekana ciaza, mimo, że trzecia, jednak od poczatki szło wszystko nie tak. Beta niska, rosła za wolno.pojawilo się plamienie, później krwawienie. Lekarz bał się cp, ale w usg nic nie widział. Doszedł do wniosku, że poronienie samoistne, bo krwawienie mega obfite. Po tygodniu niespodzianka, beta nie spada 140. Kolejnego dnia już 172. Szybka wizyta i skierowanie na szpital bo lekarz dostrzegł ciążę w lewym jajowodzie. W sobotę beta 196 i podanie metotreksatu. Dzisiaj 4 doba i beta spadła tylko do 187. Czy miała któraś z Was podobnie niski spadek, ale w 7 dobie spadło o te magiczne 15%? Nie ukrywam, że metotreksat daje mi w dupe...ledwo funkcjonuje... w ogóle czy to nie dziwne, że wypisali mnie że szpitala od razu na drugi dzień po podaniu metotreksatu?
raczej przygotuj się na 2 dawkę. I fakt dziwne, że cię wypisali. Mnie trzymali tydzień dopóki nie spadła po 2 dawce
 
reklama
Dziewczyny, no więc i ja... wyczekana ciaza, mimo, że trzecia, jednak od poczatki szło wszystko nie tak. Beta niska, rosła za wolno.pojawilo się plamienie, później krwawienie. Lekarz bał się cp, ale w usg nic nie widział. Doszedł do wniosku, że poronienie samoistne, bo krwawienie mega obfite. Po tygodniu niespodzianka, beta nie spada 140. Kolejnego dnia już 172. Szybka wizyta i skierowanie na szpital bo lekarz dostrzegł ciążę w lewym jajowodzie. W sobotę beta 196 i podanie metotreksatu. Dzisiaj 4 doba i beta spadła tylko do 187. Czy miała któraś z Was podobnie niski spadek, ale w 7 dobie spadło o te magiczne 15%? Nie ukrywam, że metotreksat daje mi w dupe...ledwo funkcjonuje... w ogóle czy to nie dziwne, że wypisali mnie że szpitala od razu na drugi dzień po podaniu metotreksatu?

W Polsce tak.
Zagranicą nie.
 
Dziewczyny, no więc i ja... wyczekana ciaza, mimo, że trzecia, jednak od poczatki szło wszystko nie tak. Beta niska, rosła za wolno.pojawilo się plamienie, później krwawienie. Lekarz bał się cp, ale w usg nic nie widział. Doszedł do wniosku, że poronienie samoistne, bo krwawienie mega obfite. Po tygodniu niespodzianka, beta nie spada 140. Kolejnego dnia już 172. Szybka wizyta i skierowanie na szpital bo lekarz dostrzegł ciążę w lewym jajowodzie. W sobotę beta 196 i podanie metotreksatu. Dzisiaj 4 doba i beta spadła tylko do 187. Czy miała któraś z Was podobnie niski spadek, ale w 7 dobie spadło o te magiczne 15%? Nie ukrywam, że metotreksat daje mi w dupe...ledwo funkcjonuje... w ogóle czy to nie dziwne, że wypisali mnie że szpitala od razu na drugi dzień po podaniu metotreksatu?
Mi podali (chyba po 3 dniach) kolejną dawkę, gdy tak słabo spadało.
 
Dziewczyny, no więc i ja... wyczekana ciaza, mimo, że trzecia, jednak od poczatki szło wszystko nie tak. Beta niska, rosła za wolno.pojawilo się plamienie, później krwawienie. Lekarz bał się cp, ale w usg nic nie widział. Doszedł do wniosku, że poronienie samoistne, bo krwawienie mega obfite. Po tygodniu niespodzianka, beta nie spada 140. Kolejnego dnia już 172. Szybka wizyta i skierowanie na szpital bo lekarz dostrzegł ciążę w lewym jajowodzie. W sobotę beta 196 i podanie metotreksatu. Dzisiaj 4 doba i beta spadła tylko do 187. Czy miała któraś z Was podobnie niski spadek, ale w 7 dobie spadło o te magiczne 15%? Nie ukrywam, że metotreksat daje mi w dupe...ledwo funkcjonuje... w ogóle czy to nie dziwne, że wypisali mnie że szpitala od razu na drugi dzień po podaniu metotreksatu?
Ja wyszłam tego samego dnia po podaniu max
 
Są różne protokoły, wg jednego zostawiaja w szpitalu wg innego wypuszczają do domu. Czy spadnie? Nikt Ci nie powie. Mi długo spadało nawet po 2 dawce a pod koniec beta leciała w dół jak szalona
 
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie odpowiedzi 😊 te parę dni żyłam w pełnym stresie, bo bardzo nie chciałam wracać do szpitala. Na szczęście w sobotę, czyli w 7 dobie, beta spadła o 20%! Druga dawka niepotrzebna. Jednak dzisiaj pojawiło się krwawienie. Czy wy też krwawiłyście po metotreksacie i jak długo?
 
reklama
Dziewczyny, dziękuję za wszystkie odpowiedzi 😊 te parę dni żyłam w pełnym stresie, bo bardzo nie chciałam wracać do szpitala. Na szczęście w sobotę, czyli w 7 dobie, beta spadła o 20%! Druga dawka niepotrzebna. Jednak dzisiaj pojawiło się krwawienie. Czy wy też krwawiłyście po metotreksacie i jak długo?

Ja miałam tydzień po 2 dawce i potraktowałam to jak okres - bo było dokładnie takie samo czyli ok 5 dni
 
Do góry