reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

terminy i wyniki badań/USG

a co Wam lekarze mówią (bo wiadomo, ze dzieciaczki nie będa małe) dopuszczają mozliwość porodu sn? Czy już straszą cc?
moja ginka powiedziała, ze jeśli w moim przypadku będzie miała jakiekolwiek wątpliwości to będzie kierować na cc:baffled::zawstydzona/y:. Tyle tylko że ona teraz wyjeżdża na 4 tygodnie na staż do stanów , a wczoraj na wizycie o nic w końcu nie zapytałam z powodu tej akcji z tętnem ...:zawstydzona/y::zawstydzona/y: A chciałam zapytać właśnie o sn - cc, o paciorkowce (czy groźne są tylko te B, czy zwykłe też) i o szczepionki nieskojarzone, bo ja bym swoje dziecko chciała szczepić tylko i wyłącznie nieskojarzonymi... No i teraz muszę sama poszperać... A z sn-cc jak znam życie sprawa rozwiąże się na samym końcu...:baffled:
 
reklama
Moj lekarz nie mówi nic o porodzie.Nawet mi nie powiedział co mam robić w razie W.

Co ile tygodni chodzicei teraz do lekarza?
Ja mam być dopiero za 4 tyg...
 
A ja po wczorajszej wizycie jestem troszkę zmartwiona. Mała jest zdrowa, dobrze sie rozwija, waży 1770 i położenie jest prawidłowe ale owinęła się dwukrotnie pępowiną wokół szyjki. Tak bardzo sie boję żeby nic jej sie nie stało.
 
moja ginka powiedziała, ze jeśli w moim przypadku będzie miała jakiekolwiek wątpliwości to będzie kierować na cc:baffled::zawstydzona/y:. Tyle tylko że ona teraz wyjeżdża na 4 tygodnie na staż do stanów , a wczoraj na wizycie o nic w końcu nie zapytałam z powodu tej akcji z tętnem ...:zawstydzona/y::zawstydzona/y: A chciałam zapytać właśnie o sn - cc, o paciorkowce (czy groźne są tylko te B, czy zwykłe też) i o szczepionki nieskojarzone, bo ja bym swoje dziecko chciała szczepić tylko i wyłącznie nieskojarzonymi... No i teraz muszę sama poszperać... A z sn-cc jak znam życie sprawa rozwiąże się na samym końcu...:baffled:
o tych szczepionkach to raczej z pediatrą musisz porozmawiać. Jak sie malec urodzi to mąż zgłosi w przychodni i zaprosi lekarkę na wizytę patronażową i wtedy wszystko obgadacie. Jak już wybierzesz sobie pediatre, bo przyznam szczerze, ze kazdy pediatra inaczej do tego podchodzi. Moja uznaje tylko skojarzone i nawet nie pyta od razu daje receptę (bo u nas sie samemu wykupuje) a druga tylko nieskojarzone daje.

Moj lekarz nie mówi nic o porodzie.Nawet mi nie powiedział co mam robić w razie W.

Co ile tygodni chodzicei teraz do lekarza?
Ja mam być dopiero za 4 tyg...
ja mam co 4 tygodnie ale ostatnio po 2 kazał mi przyjść na samo usg.
 
hejka:)
ja jutro mam pierwsza wizyte w holandii..ciekawa jestem jak to bedzie...no napewno nowa karta i beda chcieli bym w domu rodzila bo tu to normalne:szok:dzis jak szlam sie zarejestrowac to babka spytala mnie czy to moja pierwsza wizyta przez cala ciaze...bo duzo dziewczyn chodzi dopiero w 9 miesiacu na jedna badanie przed porodem:rofl2::szok:
 
Moj lekarz nie mówi nic o porodzie.Nawet mi nie powiedział co mam robić w razie W.

Co ile tygodni chodzicei teraz do lekarza?
Ja mam być dopiero za 4 tyg...
Vill, ja też mam przyjść dopiero za 4 tygodnie bo moja ginka poleciała na staż:baffled::dry:... A powiedziała mi wczoraj że szyjka długa i zamknięta, macica miękka więc nie powinno nic się dziać przez ten miesiąc, w razie czego kazała dzwonić do swojego ojca - gina:-p:baffled::-)
 
o tych szczepionkach to raczej z pediatrą musisz porozmawiać. Jak sie malec urodzi to mąż zgłosi w przychodni i zaprosi lekarkę na wizytę patronażową i wtedy wszystko obgadacie. Jak już wybierzesz sobie pediatre, bo przyznam szczerze, ze kazdy pediatra inaczej do tego podchodzi. Moja uznaje tylko skojarzone i nawet nie pyta od razu daje receptę (bo u nas sie samemu wykupuje) a druga tylko nieskojarzone daje.
A no to wspaniale, że mi to mówisz, bo ja zielona... :sorry2: Ja będę się mocno upierać przy nieskojarzonej :tak:. Chyba będę miała coś do powiedzenia:confused:;-)
 
Vill, ja też mam przyjść dopiero za 4 tygodnie bo moja ginka poleciała na staż:baffled::dry:... A powiedziała mi wczoraj że szyjka długa i zamknięta, macica miękka więc nie powinno nic się dziać przez ten miesiąc, w razie czego kazała dzwonić do swojego ojca - gina:-p:baffled::-)
mój teraz też w Hamburgu na jakiejś konferencji kilka dni

A no to wspaniale, że mi to mówisz, bo ja zielona... :sorry2: Ja będę się mocno upierać przy nieskojarzonej :tak:. Chyba będę miała coś do powiedzenia:confused:;-)
na pewno. Ja się naczytałam różności o tych szczepionkach i już sama nie wiem. W trakcie miałam wielkie obiekcje i żałowałam, ze wybrałam te skojarzone ale teraz już nie wiem, chyba znów je wybiorę, bo kurcze tyle samo zwolenników i przeciwników jednych jak i drugich i wszyscy maja rozsądne argumenty.
 
A ja po wczorajszej wizycie jestem troszkę zmartwiona. Mała jest zdrowa, dobrze sie rozwija, waży 1770 i położenie jest prawidłowe ale owinęła się dwukrotnie pępowiną wokół szyjki. Tak bardzo sie boję żeby nic jej sie nie stało.

Kochana w brzuszku raczej sobie dziecko same krzywdy nie zrobi, a w związku z tym owinięciem poproś lekarza o CC, bo po co ryzykować i rodzić SN, myślę, że jak maleństwo się nie odwinie to CC Ci zrobią.
Ja 19 października jadę sprawdzić ile razy mam owinięte dziecko pępowiną na badanie 3D.
 
reklama
Ja synkowi wykupilam skojarzone i bylam zadowolona.
Ale tak jak piszecie-sa argumenty zawsze za i przeciw.
Ja dzis bylam na kontroli u gin w zwiazku z grzybkiem i dostalam leki wiec pewnie szybko minie. A nastepna wizyta za miesiac prawie. Ale za tydzien, 22go mam usg i zastanawiam sie ciagle czy doplacic te 80zl za 3d...O pempowinie to nawet boje sie myslec! Mam nadzieje, ze wszystkie nasze malenstwa beda bezpieczne do samego konca!!!
 
Do góry