reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

reklama
dziewczyny czy tez wam leci mleko? mi cieknie od 17 tygodnia ciazy niestety a ostatnio to mam masakre juz bym tym dziecko chyba wykarmila:zawstydzona/y:musze zmieniac czesto wkladki tylko dzidzia sie porusza w brzuszku i leje mi sie z obu piersi:sorry: nienawidze w domu w staniku chodzic bo mi nie wygodnie i wiecznie z plamami na bluzkach laze:wściekła/y: nie wiem czy to normalne
 
byłam u gina. Szyjka 2 cm, zwarta, twarda :-) usg dopiero za 3 tygodnie, a wizyta za 4. :tak: to chyba na prawdę jest ok.. Dzidź w położeniu główkowym, ułożony przodem. Aż pozalowałam że nie mam dziś USG, bo na USG specjalnie się odkręca plecami :sorry: Cholesterolem kazał się nie matrwić, tylko powtórzyć po ciąży. No, ufffffff
 
cześć mamuśki, gratuluje wyników badań u lekarzy, ja niestety miałam nie za dobrą wizytę. Maluszek rośnie i to jest dobre bo nadrobił te 2 tygodnie co miał opóźnienie, ale zaczęła mi się szyjka skracać. Martwi mnie to tym bardziej że nie miałam żadnych objawów :(( za tydzień mam przyjść na kontrole i jak coś to na pare dni do szpitala na kroplówki i po lekarstwa na rozwój płuc jakby dzizi chciało wyjść wcześniej, Mam zakaz wysiłku, długich spacerów, sprzątania i seksu :(((
do tego w piątek musze zrobić morfologie, mocz i obciążenie glukozą.
Martwie się tą szyjką chociaż przy moim M. udaje że ok.

Tak więc nie pozostaje Ci nic innego, jak odpoczywać i słuchać zaleceń lekarza, a na pewno będzie wszystko dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Malutki urodzi się w odpowiednim dla siebie terminie, zdrowy, silny facet:tak:
 
Dziewczyny ja mam dokładnie tak samo!! Na początku mój lekarz sprawiał takie wrażenie jakbym była jego jedyną pacjentką, zajmował się ciążą super, byłam z niego baaaardzo zadowolona a teraz masakra, nie tłumaczy nic tylko słyszę że ciąża rozwija się prawidłowo, na aparacie przy mierzeniu tętna pokazuje się 117 on w karcie wpisuje 140, wizyta co 5 tyg. jeszcze bez USG a kasa taka sama jak z USG!! Jestem prawie w 29 tyg. i powiedział że mam nie wykonywać badań i nawet nie miałam robionej glukozy!!

powiem tak że napewno spytałabym dlaczego wpisuje coś innego do karty

ja w ciąży cztery razy zmieniałam ginekologa
mimo że kosztowało mnie to dużo stresu i miałam dosyć to warto było
dzięki temu mam normalnie robione badania dowiedziałam się że mam cukrzycę którą poprzedni lekarz zbagatelizował
 
Mój tata wyczytał coś takiego.. Kazdy lekarz ma przeznaczony na różne badania określoną pulę pieniędzy, jeżeli ich nie wykorzysta to dolicza się mu je do pensji (możliwe?!?!). To by wyjaśniało opieszałość w wystawianiu skierowań przez lekarzy. Mi cyto też nie dała, na toxo też nie chce dać zebym powtórzyła..Ale zrobię jeszcze..
Iza, a czy 2 cm szyjki to nie jest trochę za mało?


 
reklama
Ja bym takiego lekarza zmianiła natychmiast! Nasze wizyty trwają od 45 min do godziny, ja mam pospisywane na kartce pytania (od glupich po powazne) na każde otrzymuję odpowiedź. Za każdym razem mam usg, w trakcie ktorego zadaję pytania, zreszta mam ladnie opisywanie co widzimy, kazde nagrywam na CD (w ramach jednej ceny), dostaje wydruk z wykresem rozwoju. Wizyty mam na razie co miesiac bo nie ma powodu do obaw, jednak mam tel na zadanie do gin (komorke) i mozliwosc wparowania do jej gabinetu kiedy tylko czuje ze jest taka potrzeba (do gabinetu lub do spitala w ktorym pracuje) to daje poczucie bezpieczenstwa. Z tego co czytam to moja gin jest wrecz nadgorliwa: badania w 7 tygodniu (wszystkie), powtorka niektorych w 24 tygodniu, pobierany posiew w 12 tygodniu, powtorka posiewu w 34 tygodniu, morfologia i mocz obowiazkowo na kazda wizyte, do tego wczesniej cukier na czczo, a potem obciazenie w 22 tygodniu (i dieta :( ) od razy skierowanie do diabetologa, wypisanie glukometru i paskow. Usg genetyczne dwa razy (12 i 22 tydzien), cisnienie, wazenie, ocena stanu skory! - skierowanie do dermatologa jak sie pojawi jakakolwiek zmiana (bylam juz dwa ray) teraz w 28 tygodniu pobrana cytologia, ocena szyjki i rozwarcia od 18 tygodnia za kazdym razem. Od 32 tygodnia wejdzie mi KTG co tydzien ze wgledu na cukrzyce i zagrozenia zwiazane ze smiercia wewnatrzmaciczna. A wszystko za 150 złotych miesiecznie.
 
Do góry