reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
kasiu misałam na głównym mamy, potwierdzone biorę leki 2 dziennie do konca ciąży na razie zmian u małego nie widać ale marnie mnie lekarz uspokoił bo powiedział ze to nie znaczy że urodzi się absolutnie zdrowe
 
Nasia gratulacje, sliczne dzieciatko :)

Ja natomiast dzis dostalam list ze syndrom downa wyszedl negatywny i nie musze robic CVS, juz wszystkie badania mam wykonane , toxo negatywny i down syndrom tez :)
Ja 3D mialam robione w szpitalu za darmo :)
 
Cześć Dziewczynki.
Co prawda mam termin na połowę stycznia 2010 ale poczytałam że sporo ostatnio pisałyście na temat badań prenatalnych. Otóż ja miałam robione pierwsze w 13tc+5 dni i NT czyli przezierność karkowa u mojego maleństwa wynosiła 1,9 mm przy CRL (dł. ciemieniowo-siedzeniowej)- 77,6mm. Lekarz w klinice a i mój gin powiedzieli że to dobry wynik. A potem po wynikach z krwi też potwierdzili że powinno być ok
Jedyne co mnie zaniepokoiło w wynikach to obecność " izolowanych torbieli splotów naczyniówkowych":szok: Lekarz powiedział że to bardzo częste na tym etapie rozwoju płodu i żeby się nie martwić bo to zanika samoistnie do 20 tc. Mimo zapewnień lekarzy i opisu badania odnośnie tych torbieli: "nie istotne klinicznie" mam nerwa i z niecierpliwością czekam na usg 3d, ktore będą mi robić 27 sierpnia.
Czy którejś z Was też usg coś takiego wykazało?:-(
 
Dzięki dziewczyny za miłe słowa!!


nasia a jakie masz wskazania do CC??
Wskazania ortopedyczne. Mialam 6 lat temu wypadek samochodowy i złamane 4 kości miednicy oraz talerz biodrowy. Nie byłam pewna czy po takim okresie czasu nadal bede miec wskazania do ciecia. Ale lekarz mówił, że tak. Dodatkowo podobno jak sie miało już cesarkę to przy kolejnym porodzie ma się prawo wyboru sposobu porodu (jeśli oczywiście nie ma wymogu cesarki).
 
Witam dziewczyny. Mialam robiony dzisiaj scan i moj przewidywany termin porodu wyszedl na 27 stycznia. jutro zaczynam 17 tydzien ciazy. pobrali mi krew na miedzy innymi down syndrom i sie martwie jaki wynik bedzie. u mnie w rodzinie, taty, siostry corka ma zespol down'a i nie wiem czy to moze zawazyc w moim przypadku.
dzidzia ma 11cm do pupy :-) lekarz nie chcial powiedziec jaka plec, ale moj chlopak twierdzi ze to jest chlopczyk, ale nie wiem po czym on tak stwierdzil heheh.kobieta ktora robila mi usg miala problem ze znalezieniem dobrego punktu zeby dzidzie zobaczyc bo jak twierdzi mialam miec pelny pecherz moczowy, a ja przed samym wejscie poszlam sie wysiusiac,nierozsadne posuniecie co nie?
Ale nastepny scan mam juz za 3 tyg. 8 wrzesnia, wiec sie lepiej przygotuje.
 
reklama
a o to dzisiejsze zdjecie, dzidzia jest do gory nogami jakos, hmm..

baby 16t6d.jpg
 
Do góry