reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
Madelina82 nic sie nie stresuj najgorszy okres już za Tobą i jeśli do tej pory wszystko dobrze to nie ma sie co zamartwiać... ja też nie miałam robionego tego badania ani w pierwszej ciązy ani teraz :) Dzidiulek zdrowo rośnie i to najwazniejsze :)
 
dziewczyny a jak jest w Anglii z tym badaniem NT? bo ja jstem w 15 tc i nie mialam go jeszcze. Czy ja musze sama sie zglosic na to badanie czy polozna to zalatwi? Jesli sie ktoras orientuje, prosilabym o informacje bo sie teraz bede martwic.


Madeline ja mieszkam w londynie i na pierwszym badaniu USG robili mi badanie NT, a byl to 12 tydzien,a potem okazalo sie 12tydzi i 6 dzien bo dziecko za duze bylo na 12 tydz. pamietam ze babka nie mogla zmierzyc bo mam twarde miesnie brzucha i zajelo to chyba 5 albo nawet 10 min!!! moze tobie tez zbadali a nie wiesz o tym?
Rowniez pobierali mi krew zeby sprawdzic syndrom downa i wyniki mi przysla w ciagu 2 tygodni
 
Sorry Madeline, wlasnie doczytalam ze nie mialas jeszcze robionego USG w anglii....
ja odkad bylam u GP zeby powiedziec ze jestem w ciazy to nie mam z nia zadnego kontaktu :) mialam juz 2 spotkania z poloznymi i jedno usg, jestem umowiona na trzecie spotkanie jakos na poczatku wrzesnia

Pozdrawiam cieplutko i nie martw sie :) ...choc troche to dziwne ze nie mialas jeszcze usg ...
 
witam. dostalam dzisiaj list z NHS ze na jutro jestem uwowiona do szpitala na scan i z midwife.dostalam tez aplikacje do wypelnienia 'Pregnancy notes' i aplikcje 'Birth day choices' ale wydaje mi sie ze powinnam to dostac duzo wczesniej, ale pozno niz wcale :-( Jutro zobacze mojego aniolka, bardzo sie denerwuje i nie moge doczekac.

czy w 16 tyg mozna juz okreslic plec dzidzi??
 
madeline przy dobrym sprzecie i wprawnym oku moża, ale nie wiem czy zechcą Ci tak szybko powiedzieć... bo tu na wyspach nieco sie asekurują z tym podawaniem płci... mi podali w pierwszej ciązy ale dopiero jak byłam po połowie...
 
reklama
Madeline z tego co dziewczyny tu pisaly NT można zbadać do 13tc6d max, nie sądzę, żeby w UK była inaczej pod tym kątem, jedyne co, to może byłaś badana pod tym kątem a tak jak sunshine pisze nawet o tym nie wiedzialas (tzn. lekarz traktuje to jako rutyne takie badanie, wiec nie informuje o wszystkim co bada na aparacie), ja mam ginke co w UK pracowała i mi o tym wlasnie wspominala, że lekarze bez upominania mierza ci wszystko dokladnie włacznie z przeziernoscią, u nas w PL to roznie, sama jestem przykladem tego, że musialam sobie prywatnie isc do lekarza bo dwóch u jakich bylam slowem nie wspomnialo mi o takich mozliwosciach a co dopiero o wykonaniu badania( Boże, dzięki ci za internet i billa gatesa:p )
 
Do góry