reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

nasia no wlasnie ja mialam pierwsza cesarke (4,5 roku temu) i teraz jak rozmawialam z lekarzem to mowil mi ,ze oczywiscie mam prawo wyboru ( no chyba ze beda wskazania np. za cienka blizna, cos tam sie zacznie rozchodzic), ale on proponuje powaznie sie zastanowic i wybrac CC, jest wiele bezpieczniejsze w moim przypadku, pozatym juz wiem jak to jest wiec bedzie mi latwiej..... i chyba sie zdecyduje na CC......
 
reklama
A to mój brzuszek z 18.08
53809440.jpg


I mój Pysiu kochany (zdjęcie zamazane, ale nie umiałam zrobić lepiej)
http://img833.imageshack.us/img833/8452/21083491.jpg

Śliczny brzuszek;)
 
Cześć Dziewczynki.
Co prawda mam termin na połowę stycznia 2010 ale poczytałam że sporo ostatnio pisałyście na temat badań prenatalnych. Otóż ja miałam robione pierwsze w 13tc+5 dni i NT czyli przezierność karkowa u mojego maleństwa wynosiła 1,9 mm przy CRL (dł. ciemieniowo-siedzeniowej)- 77,6mm. Lekarz w klinice a i mój gin powiedzieli że to dobry wynik. A potem po wynikach z krwi też potwierdzili że powinno być ok
Jedyne co mnie zaniepokoiło w wynikach to obecność " izolowanych torbieli splotów naczyniówkowych":szok: Lekarz powiedział że to bardzo częste na tym etapie rozwoju płodu i żeby się nie martwić bo to zanika samoistnie do 20 tc. Mimo zapewnień lekarzy i opisu badania odnośnie tych torbieli: "nie istotne klinicznie" mam nerwa i z niecierpliwością czekam na usg 3d, ktore będą mi robić 27 sierpnia.
Czy którejś z Was też usg coś takiego wykazało?:-(

Czesc Malta, nie wiem czy ktos ci odpowiedzial na pytanie, ja juz mialam robione badania krwi 2 razy i nikt mi nic nie wspomnial o izolowanych torbielach splotów naczyniówkowych, nigdy o tym nie slyszalam :szok:
Skoro lekarz mowi ze nie masz sie martwic i ze to zanika to lepiej sie nie zamartwiaj sie ;-) jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze , trzymam kciuki :-)
 
Kaasiutka ja w nocy wstawalam z 2 albo 3 razy na siusiu wiec jak sie rano obudzilam to nie mialam az tak pelnego pecherza , jeszcze rano dopijalam troche wody :-)
musze przyznac ze nie pije za duzo, bo herbaty nie moge zwyklej wody tez nie, jedynie smakowa ,soczki tez mi nie wchodza :-( w ciazy jakos jak cos nie ma smaku to nie moge pic....czasem cole ale wiem ze nie mozna w ciazy
 
kurde tylko jak tu wytrzymać z pełnym pęcherzem <olaboga> :) ja do tej pory miałam tylko dopochwowo i gin nic mi nie mówił, ale teraz w piatek idę na usg genetyczne przez powłoki brzuszne, to dobrze, że mi powiedziałyście ... będę walczyć ze sobą i swoim pęcherzem :)
Co kraj to obyczaj :-)

Kaasiutka ja bym się tak nie katowała. Miałam robione usg genetyczne i nikt mi wcześniej nie powiedział, że mam mieć pełny pęcherz. Mimo tego, że nie poszłam z pełnym to widok był bardzo dobry (i to nawet dwóch sztuk :-D). W pewnym momencie lekarz powiedział, że czegoś nie może dojrzeć i przez chwilę miałam robione dopochwowo ale i tak to robione przez brzuch wyszło rewelacyjnie.
Właśnie z niego wstawiałam wcześniej fotki moich robaczków :-)

Powodzenia na badaniach ;-)
 
reklama
moja mama mówiła, że jak ona chodziła na usg będąc w ciązy z moim najmłodszym bratem to wówczas im kazali z pełnym pęcherzem przychodzić, ja jestem obecnie w drugiej ciązy i nikt nigdy mi nie kazał przychodzić z pełnym pęcherzem, wiec to może zalezy od dokładności i nowoczesności sprzetu, albo podejscia lekarza, może starsi lekarze mają jeszcze takie przyzwyczajenia z dawnych lat bo to ze 20 lat temu moja mam na to usg z pełnym pęcherzem chodziła, sama nie wiem ale nie wydaje mi sie, że przy dobrym sprzecie i wprawionym w odczytywanie obrazu USG lekarzu konieczny byłby pełny pęcherz cięzarnej :)
 
Do góry