reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Witaj Madeline,

Niestety na wykonanie NT w przypadku Twojej ciazy jest juz za pozno. Wykonuje sie jedynie w scisle okreslonym czasie gdy CRL wynosić 45-84 mm a optymalny wiek ciążowy do wykonania badania to poniedzy 11 tygodniem a 13 tygodniem +6 dni. Podczas USG mierzony jest obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu.

Ja mam prowadzona ciaze w Irlandi gdzie system opieki nad ciezarna jest bardzo zblizony do angielskiego. Tu tez nie wykonuja standartowo tego badania chyba ze sa wyrazne wskazaia ku temu.

A szkoda ze nie ma tego badania w standardzie bo jest to nieiwanzyjne.

Ja z racji na swoj wiek uprosilam swoja GP i mialam wykonany pomiar.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Madeline tak jak przedmowczyni powiedziala jest juz niestety za pozno. Na przyszlosc jesli chcesz miec robione genetyczne powiedz o tym poloznej na pierwszej wizycie bo to ona decyduje na jakie badanie cie wyslac. I wcale nie musisz miec ku temu badanie przeslanek , u mnie nie ma zadnej choroby w rodzinie ale i tak mialam robione przeziernosc wiec to chyba kwestia szczescia :)
 
Mnie nawet moj GP nie poinformowal o takim badaniu.Jestem bardzo zla i martwie sie,Kobiety twierdza ze tu w anglii jest dobra opieka nad ciezarnymi a mi sie wydaje ze do d.... jestem w prawie 16tc a pobrali mi przez ten czas tylko krew do badania, zadnych badan w kierunku plodu nie mialam :( dziekuje goyap za informacje, pozdrawiam
 
nie mialam wogole. robilam usg w lipcu ale to w polsce prywatnie, i dobrze ze w polsce poszlam bo tak to nie wiem co bym zrobila.Mam dziwego GP ktory albo jest rasista albo cos z nim nie tak.W piatek mialam pierwsze spotkanie z polozna to ona ma zalatwic jak najszybciej termin na usg i badania. ja jednym slowem jestem zalamana. to moja pierwsza ciaza i czuje sie jakbym dopiero sie urodzila, nie wiem o co chodzi z niczym co dotyczy ciazy :(
 
USG z 10tc baby.jpgnn.jpgto ja tez dodam :-)

Zobacz załącznik 274784brzuchol z dzisiaj:-)
 
Na pewno nie zaszkodzi. Badz dobrej mysli. W tej chwili bardziej moze zaszkodzic dzidzi Twoj niepotrzebny stres.
Mialas zrobione badanie krwi i usg zrobione w Polsce. Gdyby byly nieprawidlowosci wiedzialabys juz o tym,

W pierwszej ciazy USG mialm robione okolo 20 tygodnia -takie byly standarty, o badaniach NT nikt nie slyszal a mam zdrowa corke.
 
reklama
Do góry