reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
Tutaj usg z dziś. Krwiak dalej jest ale jiz pecherzyk większy niż krwiak.
Ja tak miałam w 1 ciąży.
Postaram się opisać w przybliżeniu jak to było. Dodam że owulację wiedziałam kiedy miałam mniej więcej, ciąża mogłaby być młodsza o 3-4 dni ale na pewno nie więcej.
5+0 - USG pęcherzyk odpowiedni do wieku ciąży
6+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i mikro zarodek 1,1mm (pierwsza mowa ze trochę za małe)
7+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 5mm, zarodek 1,5mm
8+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7mm, zarodek tętniący ok 3mm
9+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7,5mm, zarodek tętniący 3-4mm ok 80 uderzeń
10+0- brak tętna zarodka

Praktycznie przez miesiąc żyłam w niepewności co będzie mimo że czułam ze to będzie koniec. Bety nie sprawdzałam więc nie wiem jak rosła. Pamiętam że przeczytałam wtedy ze w tych pierwszych tygodniach zarodki rozwijają się tak samo, rosnąc 1-1,5mm i nie ma odchyleń że przez tydzień nie urośnie a potem nadrobi (tak może być później). Wiadomo to jest natura a nie matematyka i różne cuda się już zdarzały ale pamiętam że jak byłam w podobnej sytuacji to przekopałam cały internet w poszukiwaniu podobnych sytuacji jak moja i mało znalazłam
 
Mam zdj usg z wczoraj trymestralne lekarz powiedział na płeć że jakby mial się założyć to powiedziałby że chłopiec. Po kikucie który wskazał na monitorze ale że to wszystko za wcześnie i nie mówi że napewno. Może wy coś wypatrzycie w mojej dzidzi choc na zdj usg raczej nic nie widać 😅
 

Załączniki

  • 1718184253449686239729946401109.jpg
    1718184253449686239729946401109.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 70
  • 17181842738833352921237334270517.jpg
    17181842738833352921237334270517.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 63
Mam zdj usg z wczoraj trymestralne lekarz powiedział na płeć że jakby mial się założyć to powiedziałby że chłopiec. Po kikucie który wskazał na monitorze ale że to wszystko za wcześnie i nie mówi że napewno. Może wy coś wypatrzycie w mojej dzidzi choc na zdj usg raczej nic nie widać 😅
to moze pępowina 😃
 
Mam zdj usg z wczoraj trymestralne lekarz powiedział na płeć że jakby mial się założyć to powiedziałby że chłopiec. Po kikucie który wskazał na monitorze ale że to wszystko za wcześnie i nie mówi że napewno. Może wy coś wypatrzycie w mojej dzidzi choc na zdj usg raczej nic nie widać 😅
Podpowiedz proszę to 1 zdjęcie to od której strony malucha jest robione bo patrzę i no nie mogę zatrybic 😂
 
Cześć dziewczyny . Ja dzisiaj w pracy ale mam takie dziury w pamięci że masakra. Dzisiaj o 03:30 kot mnie obudził , bo przychodzi z polowania i ciśnie się do sypialni a że ma zakaz spania z nami w łóżku to drze mordę przed drzwiami do sypialni 😩😩😩 i tak do 5:00 . Więc jestem niewyspana i chyba mnie coś rozkłada , a muszę jeszcze dzisiaj autem zrobić z 150 km bo mam spotkanie z klientami . Dobijcie mnie 🫣😁
Skąd ja znam te kocie darcie po nocach 🙈 mój też po nocach wszelkie mozliwe odgłosy wydaje. Kończy się tak że rzucamy w niego poduszka, kładzie się koło nas i śpi do rana. Ale pobudka każdej nocy przez niego obowiązkowa 🙈
 
reklama
Ja tak miałam w 1 ciąży.
Postaram się opisać w przybliżeniu jak to było. Dodam że owulację wiedziałam kiedy miałam mniej więcej, ciąża mogłaby być młodsza o 3-4 dni ale na pewno nie więcej.
5+0 - USG pęcherzyk odpowiedni do wieku ciąży
6+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i mikro zarodek 1,1mm (pierwsza mowa ze trochę za małe)
7+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 5mm, zarodek 1,5mm
8+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7mm, zarodek tętniący ok 3mm
9+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7,5mm, zarodek tętniący 3-4mm ok 80 uderzeń
10+0- brak tętna zarodka

Praktycznie przez miesiąc żyłam w niepewności co będzie mimo że czułam ze to będzie koniec. Bety nie sprawdzałam więc nie wiem jak rosła. Pamiętam że przeczytałam wtedy ze w tych pierwszych tygodniach zarodki rozwijają się tak samo, rosnąc 1-1,5mm i nie ma odchyleń że przez tydzień nie urośnie a potem nadrobi (tak może być później). Wiadomo to jest natura a nie matematyka i różne cuda się już zdarzały ale pamiętam że jak byłam w podobnej sytuacji to przekopałam cały internet w poszukiwaniu podobnych sytuacji jak moja
ja się zastanawiam czy może być tak że serduszko przestaje bić a dalej są objawy ciąży czyli mdłości etc.
 
Do góry