reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

dziękuje dziewczyny za odpowiedzi

dzięki temu że dzielimy się tym co nas spotkało mam większą wiedzę i może nie tyle że obawy co świadomość że wiem że nie zawsze może być kolorowo
ostatnio w ogóle czytałam że w Francji ciążę uznaje się po 12 tygodniu
no za granica to w ogole jest porazka jesli chodzi o ciaze .
 
reklama
Ja tak miałam w 1 ciąży.
Postaram się opisać w przybliżeniu jak to było. Dodam że owulację wiedziałam kiedy miałam mniej więcej, ciąża mogłaby być młodsza o 3-4 dni ale na pewno nie więcej.
5+0 - USG pęcherzyk odpowiedni do wieku ciąży
6+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy i mikro zarodek 1,1mm (pierwsza mowa ze trochę za małe)
7+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 5mm, zarodek 1,5mm
8+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7mm, zarodek tętniący ok 3mm
9+0- pęcherzyk ciążowy, żółtkowy ok 7,5mm, zarodek tętniący 3-4mm ok 80 uderzeń
10+0- brak tętna zarodka

Praktycznie przez miesiąc żyłam w niepewności co będzie mimo że czułam ze to będzie koniec. Bety nie sprawdzałam więc nie wiem jak rosła. Pamiętam że przeczytałam wtedy ze w tych pierwszych tygodniach zarodki rozwijają się tak samo, rosnąc 1-1,5mm i nie ma odchyleń że przez tydzień nie urośnie a potem nadrobi (tak może być później). Wiadomo to jest natura a nie matematyka i różne cuda się już zdarzały ale pamiętam że jak byłam w podobnej sytuacji to przekopałam cały internet w poszukiwaniu podobnych sytuacji jak moja i mało znalazłam
Czyli nie skończyło sie to dobrze? Ciaza zakończyła się w 10 tygodniu?
 
oj on jest mega treningiem przed dzieckiem
mam problem bo szczeka w domu na najmniejszy szmer z zewnątrz i już brałam behawiorystkę żeby go oduczyć ale ma swoje lata i sama powiedziała że będzie ciężko
muszę mówić do niego spokojnym głosem : spokój :D potem kara
i tak tryliard razy dziennie, a nie można krzyczeć bo pies wtedy reaguje jeszcze gorzej
zabawki rozwalone po całym mieszkaniu :)
U mnie na takie szczekanie pomaga puszczenie muzyki 😂 mój piesek zwłaszcza szczeka wieczorami kiedy jeszcze męża nie ma w domu, jest czujny i pilnuje (przejmuje rolę pana domu), ostatnio dzwoniła koleżanka z pracy i miałam ją na głośniku bo coś tam robiłam, było grubo po 22, w salonie leciała playlista chyba z jakimiś hitami disco Polo to się dopytywała co to za dyskoteka u nas, jak powiedziałam że to muzyka dla psa to nie mogła ze śmiechu 😂😂😂
 
reklama
no taka skarpeta przepoconą 😂 ale mniamiiiii
Dla mnie zapach nawet ok, pod koniec paczki już trochę wykręca język, ale ciężko przestać jeść 😜 Ja najbardziej lubię Twistosy fromage i myślę, że to będzie kolejna rzecz, która przyklei mi się w sklepie do ręki 😉 Jeszcze szpinakowy burek z Lidla mi się marzy 😂 Pamiętam, w pierwszej ciąży zwycięzcą zachcianek były naleśniki z serem na słodko ❤️

Moje drogie, jak szukałyście prenatalnych na NFZ? Tam, gdzie robiłam w pierwszej ciąży nie mają na fundusz. Czuję się trochę zielona, jak tego szukać. Poradnie przyszpitalne?
 
Do góry