reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Dzień dobry :-) czytałam Was nad ranem przy karmieniu i już nie pamiętam co komu.
Rękawiczek nie zakładam, nic nie mam do wkładania łapek do buzi. Z tym że jest różnica między ssaniem a memłaniem. Tak czy inaczej jestem zdania że lepsze to niż Smoczek.
Ktoś pisał o zimnych kończynach. To normalne u dzieci, mój starszak całkiem od niedawna ma normalną temperaturę. Dlatego właśnie temperaturę u dzieci sprawdza się na karku a nie na rączkach.
 
Mój synek tez ma zimne rączki i nóżki ale to ja i maz mamy tak samo a moja rodzina cały czas jeżu zimno mu ubieraj go cieplej a na karku jest ciepły .
 
Z tym ubieraniem cieplej to stara szkoła, moja mama też nie może Patrzeć na moje Dzieci bez czapek :p
A Wczoraj widziałam hit. Było coś koło Dwudziestu stopni, a obok mnie na parkingu Zatrzymała się kobieta i wyjela z fotelika dziewczynkę, na oko w wieku naszych dzieciaków, w śpiworku zimowym i grubej czapie :-o byłam w takim szoku, że chyba zbyt głośno powiedziałam do mojego PATRZ :p
 
Wiadomo nie ma co dziecka ubierac w zimowe kombinezony, ale z tym lekkim ubieraniem tez nie ma co przesadzac. My jednak idziemy i sie ruszamy to nam cieplej, a dziecko lezy w wozku. Ja tam na spacery ubieram w miare cieplo, bo niby slonce swieci ale u nas zimne wiatry sa i poki co ani razu mi nie chorowal. W domu bez czapki wlasciwie odkad sie urodzil, tylko po kapieli na godzine, dwie ma nakladana. Nawet po szczepieniach jemu nic, kompletnie nic.
 
Ja nawet czapki nie zakładam po kąpieli nie widzę sensu w tym :)

Najważniejsze to jest temperatura na karku i to żeby stopy były ciepłe, rączki mniej ważne ;)

Czapke młodemu zakładam cienka bawełniana jak jest duży wiatr i chłodno, ubieram stosownie do pogody.
 
Ja tez ubieram w miarę ciepło. Zawsze mam problem ale czapkę i apaszkę zawsze zakładam bo jednak uszy szybko można załatwić takim maluchom i pózniej problem a zapalenie ucha o matko co za bol! [emoji52]
 
reklama
Martusia to samo miałam napisać. Zapalenie wirusowe czy bakteryjne jest i prędzej od kataru niż od braku czapki. Ucho malucha jest zbudowane tak jak nasze :) Ja jestem antyczapkowa. Mała mi się w czapce poprostu przegrzewa, a po kąpieli też nie zakładam i jest ok. Lepiej nawet żeby dziecię trochę zmarzło, niż się przegrzało...
 
Do góry