reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

A my po lekarzu, teraz wizyta w pobiedzialek bo mlody malo przybiera niby, od srody wieczór 30 gram tylko, ale patrzac w perspektywie tygodnia, czyli od poprzedniej to 320 gram wiec okolo 40 gram dziennie. Tez ostatnie dni zapominam jesc i moje mleko jest malo kaloryczne, a nawet slaba sie chyba przez to robie i mam zawroty glowy. No nic weekend maz w domu i ma się za mnie wziąść, wiec liczę ze malemu tez poprawi sie waga i ze to nie przez ten katar, bo apetyt ma taki jak zawsze.
Ale przeciez 40g na dzien to jest bardzo dobrze, nawet ponad normę. Moja młoda jak przybierała 35 g/dzien to nas lekarka zastosować Seby robic dłuższe przerwy miedzy posilkami
 
reklama
Niuniolek nic małemu nie będzie. Związek diety mamy a kolki to wiesz...mit. ja jem wszystko naprawdę wszystko no oprócz fast foodow, gmo, i chemicznej żywności i małemu z brzuszkiem nic nie jest. Także karmcie się na zdrowie :)

Maja a ile syn waży w ogóle? Ma bardzo ładne przyrosty :) jak katar?
 
No ja obserwuje swojego bo zaczął mu się kaszel ale katar ustal ma apetyt jest taki jak zawsze tylko że kaszle jeśli jutro będzie to samo to też szpital... :-(
 
3780, wiec przez 4 tygodnie brzybral 700g, wiec uwazam ze nie jest zle, tylko ze zaniepokoilo ja ze od srody wieczor do piatku tylko 30gram, ogolnie apetyt na dobry, wiec mam nadzieje ze w poniedzialek bedzie dobrze. No a katar jest dalej, teraz kupiliśmy katarek do odkurzacza i naprawde troche tego wyciąga, licze na to ze zwalczymy to paskudztwo, dobrze ze nic nie ma na płucach, jest aktywny i ma apetyt, bo inaczej szpital.

Mój w 4 tyg 2 kg. Dla mnie to niepokojące ale położna twierdzi, ze jest ok.
 
No podobno te przyrosty i siatki centylowe to są podane dla dzieci na mm.

Michał z kolei w 3 tyg kilogram przybrał. Teraz na pewno waży ponad 5 kg. Taki mały słodki pulpecik ;)

Dziewczyny obserwujcie ten kaszel jak jest mokry to jedzcie do szpitala od razu żeby na płuca lub oskrzela nie zeszło :( teraz bardzo dużo takich infekcji jest właśnie. Lekarze w szpitalu są załamani ilością chorych dzieci na zapalenia płuc czy oskrzeli. Dodatkowo jakiś wirus z biegunka też jest... ech aż strach wychodzić na spacery :(
 
I moj przybrał 1,6 kg w miesiąc więc też dużo. Lekarka mówi że tylko się cieszyć że na moim mleku tak przytyl, ale ją uważam że to za duzo. Mam nadzieję że trochę przystępuje bo już ciężko mi go nosić ;)
 
Ilo ja się modlę żeby już tak nie tył bo kręgosłup mi siada. Lekarz zdziwiony, ze na cyrku tak przytyl. Waży 5 kg:))
 
Dziewczyny, wasze maluchy lubia lezec na brzuszku, kladziecie je na drzemke na brzuchu?
Moj wytrzymuje kilka minut, podniesie i poprzekreca glowka i potem nerw, a dzisiaj do spania w dzien położyłam to zaraz sie obudził i tyle z tego bylo, slyszalam, ze podobno dobrze jest zeby przespal chociaz jedna drzemke na brzuszku.
Wg wytycznych nie wolno zostawiać dziecka do spania na brzuchu, jedynie na wznak lub zabezpieczone na boczku
 
reklama
Ja trochę to zaniedbalam i nie kladlam bo płakał. Teraz kładę i zaraz usypia na brzuszku. Siedzę przy nim pilnuje, żeby się nic nie stało. Położna zalecila żeby leżał jak najwięcej. Ale nie chce ćwiczyć główki mały leń:(
 
Do góry