reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - II połowa 2020 roku

reklama
A jak mierzysz temperaturę? Musisz to robić o tej samej porze, w tym samym miejscu, najlepiej termometrem z dwoma miejscami po przecinku, po przynajmniej trzech godzinach snu. Żeby potwierdzić owulację, temp musi skoczyć o przynajmniej 0,2 i potem utrzymać się. Mi w tym cyklu dwie aplikacje potwierdziły owulację, a wygląda to tak: (aplikacja to Premom, linia czerwona to lh) Zobacz załącznik 1191884
Wiem, robię wszystko jak mowisz.. codziennie po przebudzeniu codziennie o 8 mierze doustnie, niestety termometr nie ma dwóch miejsc po przecinku.. tak już znam tą apke zacznę używać od przyszłego cyklu, o ile będzie potrzeba :) to pierwszy cykl z mierzeniem więc wiem że ciężko tu coś powiedzieć :)
 
Cykl jest spalony. Jeśli miałabym patrzeć na temp, to uznaje, że w większości wynosiła 36,5,wiec jeśli miałabym uznać skok owu, to wyższe musiałby mieć minimum 36,7. Ale i tak nie da się z tego nic wyczytać 🤷‍♀️
No trudno w następnym miesiącu lepiej się przyloze do tego, może popełniłam trochę błędów no nie wiem.. wydaje mi się że robiłam wszystko tak jak wskazane jest. Ale tak jak mówisz po jednym cyklu nic nie da się powiedzieć..
 
A jak mierzysz temperaturę? Musisz to robić o tej samej porze, w tym samym miejscu, najlepiej termometrem z dwoma miejscami po przecinku, po przynajmniej trzech godzinach snu. Żeby potwierdzić owulację, temp musi skoczyć o przynajmniej 0,2 i potem utrzymać się. Mi w tym cyklu dwie aplikacje potwierdziły owulację, a wygląda to tak: (aplikacja to Premom, linia czerwona to lh) Zobacz załącznik 1191884
Że tak się wtrace jak wprowadzasz temperaturę że wykres ci się rysuje. Ja wprowadzam dziennie ale nie ma nigdzie wykresu namalowanego.
 
No trudno w następnym miesiącu lepiej się przyloze do tego, może popełniłam trochę błędów no nie wiem.. wydaje mi się że robiłam wszystko tak jak wskazane jest. Ale tak jak mówisz po jednym cyklu nic nie da się powiedzieć..
Pamiętaj, żeby mierzyć o tej samej godzinie (ja mierze 7/8 ale znam na tyle swoją temp, że jest taka sama o tych godzinach) minimum po 3h snu, przed wstaniem z łóżka 😉 ja używam termometru zwykłego elektronicznego, z jednym miejscem po przecinku i jest ok😉 mierzyć musisz albo w pochwie albo pod językiem. Ważne żeby była śluzówka, i zawsze w tym samym miejscu 😉
 
reklama
Pamiętaj, żeby mierzyć o tej samej godzinie (ja mierze 7/8 ale znam na tyle swoją temp, że jest taka sama o tych godzinach) minimum po 3h snu, przed wstaniem z łóżka 😉 ja używam termometru zwykłego elektronicznego, z jednym miejscem po przecinku i jest ok😉 mierzyć musisz albo w pochwie albo pod językiem. Ważne żeby była śluzówka, i zawsze w tym samym miejscu 😉
O kurcze wiesz co ja mierzyłam w ustach ale nie pod językiem.. może to miało takie znaczenie nie wiedziałam że tak trzeba 😮
Kto pyta nie błądzi.. jak widać są osoby które lepiej się znajdą i zawsze coś podpowiecie, dzięki za rady, będę się stosować 🙂
 
Do góry