reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
A jakie badania lekarz zleca facetowi oprócz badania nasienia ?
Badania nasienia oczywiście powinny być szczegółowe, oprócz tego badania hormonów u mężczyzn, wizyta u androloga czyli też usg jąder, posiew nasienia (chodzi o infekcje, mężczyzny nie mają objawów często), badania genetyczne czyli gen CFTR, azf, kariotyp. Możliwe, że o czymś zapomniałam, bo to tak z pamięci.
Hormony to praktycznie tak jak u kobiet, czyli:
Tsh, ft3, ft4, można zrobić też anty tpo i anty tg, prolaktyna, lh, fsh, testosteron, estradiol, shgb, dhea. Oprócz tego Wit d3, inhibina b, badania w kierunku zakażeń chlamydii, ureaplasmy, mycoplasmy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Badania nasienia oczywiście powinny być szczegółowe, oprócz tego badania hormonów u mężczyzn, wizyta u androloga czyli też usg jąder, posiew nasienia (chodzi o infekcje, mężczyzny nie mają objawów często), badania genetyczne czyli gen CFTR, azf, kariotyp. Możliwe, że o czymś zapomniałam, bo to tak z pamięci.
Hormony to praktycznie tak jak u kobiet, czyli:
Tsh, ft3, ft4, można zrobić też anty tpo i anty tg, prolaktyna, lh, fsh, testosteron, estradiol, shgb, dhea. Oprócz tego Wit d3, inhibina b, badania w kierunku zakażeń chlamydii, ureaplasmy, mycoplasmy.
Ok dzięki.
Wszystko w sumie z krwii i z moczu z wyłączeniem badania nasienia.
 
Ok dzięki.
Wszystko w sumie z krwii i z moczu z wyłączeniem badania nasienia.
No w sumie nawet z moczu nic nie wymieniłam, wszystko z krwi oprócz nasienia. Aczkowiel badanie moczu też się przyda, ogólne badania krwi, można kortyzol zrobić jeszcze i inne takie ważne rzeczy jak każdy powinien. :) Ogólne badania mój mąż jeszcze miał takie, wklejam listę od lekarza pierwszego kontaktu:
1608124209325.png

I dzięki tym badaniom możemy zmienić dietę aby poprawić stan zdrowia a co za tym idzie poprawić nasienie. :)
 
Jak tam dziewczyny przygotowania do świąt? My co prawda jesteśmy niewierzący więc obchodzimy bardziej komercyjnie gwiazdkę, więcej miała uroku ta kolacja jak tata żył. Te święta będą trudne. Powinniśmy być we czwórkę a nawet może w piątkę bo termin wychodził na koniec grudnia.
Współczuje Ci Kochana :(( wiem co to znaczy... ja straciłam mamę... to już 14 lat, a nadal wrażenie jakby to było wczoraj ;(
Ja niestety wszystko na ostatnia chwile... 🙉🙈 prezenty kompletuje😜 po pracy lub na weekendy ogarniam mieszkanie, a resztę dopiero będę robić 😃 trochę brak czasu 🙈🙉
 
Masz regularne cykle ?
Dlaczego tak szybko te badania, a nie w czasie spodziewanej miesiączki ?
Biorę dupka na wyregulowanie i dzisiaj jest 10 ostatni dzień brania go i nie wiedziałam co dalej. Dlatego zrobiłam. Ja raczej nie wierzę, żeby z tego się co jeszcze wykluło ale mój mąż wierzy i każe mi brać dupka minimum do terminu @ czyli 21.12
 
reklama
Do góry