reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Cudownie[emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ Mam nadzieje, ze mi tez się uda w miarę szybko zajsc [emoji173]️
Trzymam kciuki. :)
Mnie w pierwszej ciazy piersi nie bolaly, w drugiej bardzo od 4 tygodnia. Natomiast przed okresem tez sie to zdarza, wiec nie jest to pewny wyznacznik.

@Dagaa11 chcialabym za kilka miesiecy byc na takim etapie co Ty teraz :) taka sama historia, pierwsza ciaza zero problemow, druga obumarla. Zreszta moze mnie pamietasz z grudniowek. Jak juz uda mi sie zajsc to tam na chwile do Was wpadne i sie pochwale :) :) oby to bylo jak najprędzej!
Pewnie, że pamiętam. Uda się jak każdej ze staraczek. Niestety, poronienia się zdażają nawet zdrowym parom. Ja nie robiłam żadnych badań, nie znam przyczyny. Widocznie tak musiało być...
Ostatnio odeszła z grudniówek dziewczyna, której dzieciątko zmarło w połowie ciąży, czuła już ruchy... Moja strata bardzi bolała, ale nie pptrafie sobie wyobrazić takiego bólu...
 
reklama
Kwas foliowy Ci nie zaszkodzi :) i możesz go brać spokojnie nawet i przez całe życie :*
Oczywiście badania też możesz zrobić żeby wiedzieć co się teraz dzieje w Twoim organizmie bo ostatnio miałaś straszną burze hormonów :)
A ogólnie podczas staran i w pierwszym trymestrze brałam prenatal uno :) on zawiera też kwas foliowy już :)
 
@Dagaa11 u Ciebie który tydzień? To Twoja druga ciąża? Wszystko przebiega prawidłowo teraz ? (Oczywiście mam nadzieje, ze tak) ale chciałabym się troszke dowiedzieć przed staraniami kolejnymi. Co prawda u mnie nie było poronienia, tylko obumarcie... ale zabieg musieli zrobic, a czułam się tak dobrze, ze nawet bym nie wiedziała ze coś jest nie tak, gdyby nie ta beta...
Obumarcie ciąży to również poronienie tyle tylko, że nazywane poronieniem zatrzymanym, mamy 3 typy poronień poronienie zatrzymane gdzie dowiadujemy się najczęściej na USG, że ciąża się nie rozwija, poronienie samoistne gdzie zaczynamy ronić (plamienia, krwawienia) i organizm sam się oczyszcza oraz poronienie niezupełne czyli zaczyna się samo, ale i tak jest potrzebny zabieg łyżeczkowania bo coś tam jeszcze pozostało...
 
Dziewczyny, bo teraz nie wiem... odkąd miałam zabieg odstawiłam kwas i dupka. Nie wiem czy brać zwykły kwas dalej czy czekac, zrobic najpierw badania itd. (Bo jeśli mój organizm np. nie przyswaja go dobrze)? Co robić ?
Możesz kupić witaminy dla kobiet panujących ciążę np. Femibion 0 czy Prenatal Uno gdzie masz dwie formy kwasu foliowego oraz witaminę D, Jod i inne ;) żeby przekonać się czy się przyswaja musiałbyś zrobić badanie na mutacje genów koszt około 400 zł jak kiedyś dziewczyny pisały :)
 
Obumarcie ciąży to również poronienie tyle tylko, że nazywane poronieniem zatrzymanym, mamy 3 typy poronień poronienie zatrzymane gdzie dowiadujemy się najczęściej na USG, że ciąża się nie rozwija, poronienie samoistne gdzie zaczynamy ronić (plamienia, krwawienia) i organizm sam się oczyszcza oraz poronienie niezupełne czyli zaczyna się samo, ale i tak jest potrzebny zabieg łyżeczkowania bo coś tam jeszcze pozostało...
Myślałam, ze to co innego :/ w takim razie u mnie te 1, ciekawe czemu tak się dzieje ;(
 
Możesz kupić witaminy dla kobiet panujących ciążę np. Femibion 0 czy Prenatal Uno gdzie masz dwie formy kwasu foliowego oraz witaminę D, Jod i inne ;) żeby przekonać się czy się przyswaja musiałbyś zrobić badanie na mutacje genów koszt około 400 zł jak kiedyś dziewczyny pisały :)
Właśnie chciałabym tylko czy to badanie trzeba zrobic do 6 tygodni po poronieniu ? Bo z tego co czytałam to immunologiczne do 6 tyg. a hormonalne chyba właśnie po 3 mcach
 
Właśnie chciałabym tylko czy to badanie trzeba zrobic do 6 tygodni po poronieniu ? Bo z tego co czytałam to immunologiczne do 6 tyg. a hormonalne chyba właśnie po 3 mcach
Nie to badanie mozesz zrobić w każdym momencie nie koniecznie do 6 tyg po poronieniu bynajmniej ja nic takiego nie słyszałam, ale niech ktoś mnie poprawi jeśli źle mówię
 
reklama
Do góry