reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Ooo, duża córa! To ile Ty masz lat kochana? :) córa już nie mieszka z Wami?

Super balkon :) mieszkacie na parterze??

Dlaczego byś nie puściła?

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmm.. dla mnie to jeszcze dziecko malutkie by było :) A tak serio (choc i tak uwazam, ze 19-to latki to jeszcze dzieci), to jesli mialaby sie dalej uczyc - studiowac - w tym samym miescie, to nie widze sensu zeby placic za dodatkowe lokum i jedzenie, skoro moze jeszcze z rodzinką mieszkać póki się uczy i póki nie zarabia na własne utrzymanie. Zreszta nawet jak bedzie juz pracować, to jak najbardziej dalej mogą moje dzieci z rodzinka mieszkać jesli bedą chcialy. A u nas w rodzinie raczej poki sie ktores z dzieciakow nie sparowało na poważnie, to nikt sie nie wyprowadzał od rodziców. A na poważnie sie parujemy późno - mój brat jak mial 30 lat, ja akurat wyjechalam z domu rodzinnego na studia, ale tez sparowalam sie zaraz przed 30-tką. Moj kuzyn szybciej - bo teraz sie wyprowadza od rodzicow, ma 25 lat, ale on juz zarabia od chyba 7 lat. Ale wlasnie widze, ze taka jest tendencja u nas, ze jak sie dopiero 5-7 lat zarabia, to sie dzieci wyprowadzają u nas w rodzinie. Tacy jacys rodzinni jestesmy i niespieszno nam do rozłąki.
Ja akurat wyjechalam na studia do innego miasta, wiec szybko sama mieszkalam, ale rodzice mnie utrzymywali. Ale jak tylko zaczelam pracować na 5-tym roku to juz sama sie utrzymywałam.
 
reklama
Chodzę po lesie i mimo iz jestem naprawdę cieplo ubrana to nadal mi zimno :( byle do 15

A do tego jeszcze humory mamy strasznie zle bo właśnie się dowiedzieliśmy że wczoraj w wypadku zginela moja uczennica :(

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
O matko, straszna tragedia :( jak dzieci na to zareagowały?


Ja ją utrzymuje, ona się uczy. Gdybym jej nie puściła to by nie była szczęśliwa. Gdybym jej nie dała tego zaufania to nasze stosunki byłyby inne. A to już nie jest dziecko, tylko dorosla kobieta. Jeszcze nie doświadczona, ale już odpowiedzialna za siebie. Po co ten rozwój blokować? Bo ja się boję? To mój problem nie jej.

Napisane na F5321 w aplikacji Forum BabyBoom
Bardzo dobrze to ujęłaś :)


Ale jak długo? Jak wynajmujesz 5 lat to kosztuje 100 tys...

Napisane na F5321 w aplikacji Forum BabyBoom
To jest Wasza sprawa :) zależy czy wynajmujesz mieszkanie, czy pokój. Ja, jak i większość moich znajomych wynajmowalismy pokoje. Pokój we Wrocławiu kosztuje powiedzmy ok. 600-700zl, to tak samo duże miasto jak Kraków. Zdecydowanie nie wychodzi 100 tys przez 5 lat. Poza tym córka może gdzieś dorabiać na swoje utrzymanie, ale to są Wasze ustalenia i Wasza sprawa. Ja kupiłam sobie mieszkanie sama, wzięłam kredyt na 25 lat i nikt nie dorzuci mi ani grosza, wyremontować też muszę je sama. Mimo tego, że to spore wyrzeczenia dla nas, cieszę się, że sami na to pracujemy :) byłoby łatwiej, gdybym dostała mieszkanie od rodziców, ale i tak wolę sama. Ale tak, jak mówię - to ja. Wy robicie jak uważacie :)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm.. dla mnie to jeszcze dziecko malutkie by było :) A tak serio (choc i tak uwazam, ze 19-to latki to jeszcze dzieci), to jesli mialaby sie dalej uczyc - studiowac - w tym samym miescie, to nie widze sensu zeby placic za dodatkowe lokum i jedzenie, skoro moze jeszcze z rodzinką mieszkać póki się uczy i póki nie zarabia na własne utrzymanie. Zreszta nawet jak bedzie juz pracować, to jak najbardziej dalej mogą moje dzieci z rodzinka mieszkać jesli bedą chcialy. A u nas w rodzinie raczej poki sie ktores z dzieciakow nie sparowało na poważnie, to nikt sie nie wyprowadzał od rodziców. A na poważnie sie parujemy późno - mój brat jak mial 30 lat, ja akurat wyjechalam z domu rodzinnego na studia, ale tez sparowalam sie zaraz przed 30-tką. Moj kuzyn szybciej - bo teraz sie wyprowadza od rodzicow, ma 25 lat, ale on juz zarabia od chyba 7 lat. Ale wlasnie widze, ze taka jest tendencja u nas, ze jak sie dopiero 5-7 lat zarabia, to sie dzieci wyprowadzają u nas w rodzinie. Tacy jacys rodzinni jestesmy i niespieszno nam do rozłąki.
Ja akurat wyjechalam na studia do innego miasta, wiec szybko sama mieszkalam, ale rodzice mnie utrzymywali. Ale jak tylko zaczelam pracować na 5-tym roku to juz sama sie utrzymywałam.
Tu się zgodzę, czym innym jest jak dziecko wyjeżdża do innego miasta, a czym innym jak.studiuje w tym samym mieście. Też bym nie płaciła dodatkowo za to, żeby dziecko mieszkało gdzie indziej, ale w tym samym mieście. Jeśli by chciało, to musiałoby sobie na to zarobić :)



Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@siwa84 fajnie ze juz lepiej, a lekarz masakra! Mam nadzieje ze w koncu trafisz na ogarnietego i juz niedlugo bedziesz miala pieknego i zdrowego dzidziusia!

@Paraplu super remont wyglada, fajnie patrzec na efekt swojej pracy , od razu milej sie mieszka :)

A ja sie wkurzam bo mam nowy telefon i mi powiadomienia o nowych postach nie przychodza :( nie wiem czemu , na starym nadal normalnie a tu lipa!

No i dzis boli mnie brzuch ale mam nadzieje ze to stres przed jutrzejsza wisyta! Bardzo sie boje ze cos okaze sie nie tak :([/QUOTE]
Wszystko będzie dobrze. Jak dzisiaj??
Bladziutka..ale moze pozytywna :-) Zobacz załącznik 809306
Piękny pozytyw. Gratulacje.
A wykres dalej wysoko
Docia u mnie co miesiąc to samo. Ja tylko jeden pęcherzyk produkuje. Jak teraz będzie u mnue biel to idę na tą drożność. Zobaczymy. Narazie to mi chyba prolaktyna zamiast w dol to idzie w górę. Jak nacisne cyce to wychodzą kropelki :((. No i bolą. Czy któraś tak miała po lekach??

@Lanvin u mnie takie parapety jak u Doci.
@basia89 ważne ze z nim wszystko ok.
@Flower straszna wiadomość. Ile miala lat??
 
@siwa84 fajnie ze juz lepiej, a lekarz masakra! Mam nadzieje ze w koncu trafisz na ogarnietego i juz niedlugo bedziesz miala pieknego i zdrowego dzidziusia!

@Paraplu super remont wyglada, fajnie patrzec na efekt swojej pracy , od razu milej sie mieszka :)

A ja sie wkurzam bo mam nowy telefon i mi powiadomienia o nowych postach nie przychodza :( nie wiem czemu , na starym nadal normalnie a tu lipa!

No i dzis boli mnie brzuch ale mam nadzieje ze to stres przed jutrzejsza wisyta! Bardzo sie boje ze cos okaze sie nie tak :(
Wszystko będzie dobrze. Jak dzisiaj??

Piękny pozytyw. Gratulacje.

Docia u mnie co miesiąc to samo. Ja tylko jeden pęcherzyk produkuje. Jak teraz będzie u mnue biel to idę na tą drożność. Zobaczymy. Narazie to mi chyba prolaktyna zamiast w dol to idzie w górę. Jak nacisne cyce to wychodzą kropelki :((. No i bolą. Czy któraś tak miała po lekach??

@Lanvin u mnie takie parapety jak u Doci.
@basia89 ważne ze z nim wszystko ok.
@Flower straszna wiadomość. Ile miala lat??[/QUOTE]
Ja mam takie kropelki od porodu aż do teraz. Czy to oznacza problemy z prolaktyna?? Jak robiłam badania, to wszystko było dobrze hm...

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hmm.. dla mnie to jeszcze dziecko malutkie by było :) A tak serio (choc i tak uwazam, ze 19-to latki to jeszcze dzieci), to jesli mialaby sie dalej uczyc - studiowac - w tym samym miescie, to nie widze sensu zeby placic za dodatkowe lokum i jedzenie, skoro moze jeszcze z rodzinką mieszkać póki się uczy i póki nie zarabia na własne utrzymanie. Zreszta nawet jak bedzie juz pracować, to jak najbardziej dalej mogą moje dzieci z rodzinka mieszkać jesli bedą chcialy. A u nas w rodzinie raczej poki sie ktores z dzieciakow nie sparowało na poważnie, to nikt sie nie wyprowadzał od rodziców. A na poważnie sie parujemy późno - mój brat jak mial 30 lat, ja akurat wyjechalam z domu rodzinnego na studia, ale tez sparowalam sie zaraz przed 30-tką. Moj kuzyn szybciej - bo teraz sie wyprowadza od rodzicow, ma 25 lat, ale on juz zarabia od chyba 7 lat. Ale wlasnie widze, ze taka jest tendencja u nas, ze jak sie dopiero 5-7 lat zarabia, to sie dzieci wyprowadzają u nas w rodzinie. Tacy jacys rodzinni jestesmy i niespieszno nam do rozłąki.
Ja akurat wyjechalam na studia do innego miasta, wiec szybko sama mieszkalam, ale rodzice mnie utrzymywali. Ale jak tylko zaczelam pracować na 5-tym roku to juz sama sie utrzymywałam.
W sumie racja. Jak w tym samym mieście (czego nie doczytałam) to faaktycznie mija się z celem.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
O matko, straszna tragedia :( jak dzieci na to zareagowały?



Bardzo dobrze to ujęłaś :)



To jest Wasza sprawa :) zależy czy wynajmujesz mieszkanie, czy pokój. Ja, jak i większość moich znajomych wynajmowalismy pokoje. Pokój we Wrocławiu kosztuje powiedzmy ok. 600-700zl, to tak samo duże miasto jak Kraków. Zdecydowanie nie wychodzi 100 tys przez 5 lat. Poza tym córka może gdzieś dorabiać na swoje utrzymanie, ale to są Wasze ustalenia i Wasza sprawa. Ja kupiłam sobie mieszkanie sama, wzięłam kredyt na 25 lat i nikt nie dorzuci mi ani grosza, wyremontować też muszę je sama. Mimo tego, że to spore wyrzeczenia dla nas, cieszę się, że sami na to pracujemy :) byłoby łatwiej, gdybym dostała mieszkanie od rodziców, ale i tak wolę sama. Ale tak, jak mówię - to ja. Wy robicie jak uważacie :)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja zapłaciłam na głowę 300zł w Cieszynie, także zanim doszłoby doo 100tys. To minęłoby hoho :)
A moim zdaniem właśnie tu chodzi o eewenntualne opłacanie wynajmu przez rodzica w czasie nauki, a potem jak taki dorosły, to niech się uczy jak ciężko choćby na wynajem zarobić :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ogien121212 coś tam widac:) zrób lepszym testem za parę dni :)
@Docia1975 Przykro mi :(
@Flower Ale tragedia :(
@siwa84 Dobrze że już Ci lepiej :) a lekarz jakiś psychiczny ... wrrr......

Ja mieszkałam z rodzicami do 24 roku życia. W marcu się przeprowadziłam do mojego wtedy narzeczonego a w lipcu wzięliśmy ślub. Jeszcze potem dwa lata się uczyłam :) A mój brat ma w tej chwili 28 - po studiach, ma własną firmę i jeszcze z rodzicami mieszka, ale coś mówił że w sierpniu chce kupić mieszkanie także zobaczymy :)

Dziewczyny Was też czasami narywał jajnik 4 dni po @? Własnie siedzę w pracy i tak kilka razy mnie zabolał :(
 
reklama
O matko, straszna tragedia :( jak dzieci na to zareagowały?



Bardzo dobrze to ujęłaś :)



To jest Wasza sprawa :) zależy czy wynajmujesz mieszkanie, czy pokój. Ja, jak i większość moich znajomych wynajmowalismy pokoje. Pokój we Wrocławiu kosztuje powiedzmy ok. 600-700zl, to tak samo duże miasto jak Kraków. Zdecydowanie nie wychodzi 100 tys przez 5 lat. Poza tym córka może gdzieś dorabiać na swoje utrzymanie, ale to są Wasze ustalenia i Wasza sprawa. Ja kupiłam sobie mieszkanie sama, wzięłam kredyt na 25 lat i nikt nie dorzuci mi ani grosza, wyremontować też muszę je sama. Mimo tego, że to spore wyrzeczenia dla nas, cieszę się, że sami na to pracujemy :) byłoby łatwiej, gdybym dostała mieszkanie od rodziców, ale i tak wolę sama. Ale tak, jak mówię - to ja. Wy robicie jak uważacie :)

Napisane na C5303 w aplikacji Forum BabyBoom
[emoji8] na szczęście każdy może zrobić po swojemu [emoji6] w każdym razie jest zajęcie, jest o czym myśleć, jest co innego do planowania!

Napisane na F5321 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry