reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Hej ja tak na szybko wbijam o sobie przypomnieć[emoji14]wczoraj byłam na wizycie[emoji14]dzidzia wyszła tylko 2 dni starsza czyli dzisiaj jest 6t4d[emoji14]serduszko ładnie biło i wszystko jest dobrze :) za 2 tygodnie kolejna wizyta[emoji14]trafiłam na bardzo fajnego lekarza[emoji14]i to z nfz :) jest specjalistą od leczenia niepłodnosci i dowiedziałam sie ze mam policystyczne jajniki także powiedział ze szybko sie nam udało zajść w ciąże[emoji14]nie rozgadywał sie na ten temat bo powiedział ze narazie mnie to nie dotyczy ponieważ mamy fasolke :) aa i jeszcze pobrał wymaz do cytologii i mam nadżarke.. W sumie to tyle[emoji14]wiecej bedzie na nastepnej wizycie[emoji14]kciuki za Was dziewczyny[emoji14]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Megan świetnie [emoji4] rośniejcie zdrowo ... ;)

Napisane na SM-G7105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć kochane! :-)
Większość pewnie mnie nie kojarzy bo jest bardzo dużo nowych staraczek, ja też byłam staraczką i już traciłam nadzieję, kiedy po 17 cyklach niespodzianka i się udało, w odpuszczonym cyklu :-)
Wierzę, że Wam wszystkim się uda.
Jestem teraz w 21t3d, wczoraj z mężem byliśmy na usg połówkowym i dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka!!! :-)
Musiałam Wam to napisać, bo to dzięki Wam przetrwałam starania o moje szczęście :-) <3
Macie może jakąś aktualną tabelkę żeby podejrzeć co u Was?
 
Czytałam ostatnio artykuł że może występować jakąś mutacja w genie i wtedy nawet przy suplementacji poziom kwasu foliowego jest bardzo niski. Myślę że nie musisz nic odstawić, jeśli będzie ok to dobrze a jeśli ma być coś nie tak to i suplementy nie pomogą. Swoją drogą tez muszę to sprawdzić. 4 rok lykam kwas foliowy może bez sensu. A i ponoć aż 50% osób ma problem z tym genem. Orientujesz się może jaka cena tych badań?

1usavcqgt1dml95x.png
MTHFR. Ja mam ta mutacje typu a i c heterozygote.


Sa kobiety ktore mimo brania kwasu foliowego maja niedobor tej witaminy. Oznacza to ze sa jakies mutacje. Wtedy taka kobieta powinna brac zmetylowany kwas foliowy. Jest on drogi i chyba nie idzie go kupic w aptece. Ja bym sobie go chciala kupic:) wiec jak najbardziej zbadaj sobie poziom bo ci wykaze. Albo bedziesz miala niedobor i bedziesz wiedziec ze ci sie nie wchlania albo bedziesz miala dobry poziom i bedzie ok:)

Dziewczyny, w badaniu poziomu kwasu foliowego we krwi wyjdzie przy mutacji całkiem odwrotnie - bedzie duuuuzo ponad normę kwasu foliowego, bo ten zwykły sie wlasnie nie wchłania i bedzie go masę pływało we krwi, jak śmieci w oceanie.

Można kupić w aptece, np Actifolin. Albo firmy Solgar tez jest. Albo w femibion natal 1. Chyba w pregna plus tez jest forma metylowa.
W tej mutacji tez trzeba suplementowac b6 i b12 w formie metylowej (wszystkie wit z grupy b w zwykłej postaci sie nie wchłaniają przy tej mutacji), zeby zbijać Homocysteine która jest zwykle za wysoka a moze powodować poronienia (zwiększa krzepliwość krwi). Homocysteina ma duże normy, chyba do 15, ale dla staraczek powinna byc ok 5.

Dziewczyny kolejne pytanie z serii tych głupich. .. czy podczas badania szyjki może ona być z lewego boku? Zawsze wydawało mi się ze jest na środku od kilku dni próbuję ja badać i mocno mi się wydaje ze u mnie jest z lewej strony. ..

1usavcqgt1dml95x.png
Wychodzić z bocznej ścianki nie moze chyba. Ale moze byc nie na środku. Ja często rak mam, ale to gin mi mówi, ze mam przesunięta i macica tez przesunięta.

Dziewczyny czy standardowo przyjmuje się duphaston od 14dc? A co jeśli owulacja nie występuje przed 14dc? Zaczynam się gubić we własnych przemyśleniach;)
Nie. Standardowo gin stwierdza ze jest po owu i wtedy zaleca branie duphastonu. Czasem od 1dpo, czasem od 3dpo. Ja biore od 3dpo zeby miec pewność ze nie zablokuje owulacji. Takze jesli masz cykle 28 dni wiec owu ok 14dnia, to jak nie masz monitoringu to ja bym zaczęła brac od 16-17dpo.
 
Cześć kochane! :-)
Większość pewnie mnie nie kojarzy bo jest bardzo dużo nowych staraczek, ja też byłam staraczką i już traciłam nadzieję, kiedy po 17 cyklach niespodzianka i się udało, w odpuszczonym cyklu :-)
Wierzę, że Wam wszystkim się uda.
Jestem teraz w 21t3d, wczoraj z mężem byliśmy na usg połówkowym i dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka!!! :-)
Musiałam Wam to napisać, bo to dzięki Wam przetrwałam starania o moje szczęście :-) <3
Macie może jakąś aktualną tabelkę żeby podejrzeć co u Was?

Ale juz daleko jestescie!!! :) gratulacje Inga!! :)
Aleksandrax prowadzi tabelkę :)
 
Dziewczyny, w osobnym poscie, bo to ciekawa historia. Kotek - jesli jeszcze czytasz - dla ciebie szczegolnie! :)

Otóż Natura książek nie czyta... na pewno nie moja Natura.

Wczoraj/dzisiaj termin @, myslalam ze juz sie zaczyna, bo pojawila sie dzisiaj krew i poszlam wiec na wizyte do gina, tak jak ją umówiłam, czyli na poczatku nowego cyklu.
Szyjka pięknie na srodku - yuppi!! - macica, na srodku - yuppi!! - lekko w tyłozgięciu. Gin mowi, ze teraz odczucia podczas serduszek bede miala lepsze (prawda, wczoraj sprawdzone!).
Jajnik lewy natomiast oszalał, chyba po tej laparoskopii i usunieciu torbieli, poczuł wiart w żaglach i produkuje jak narwaniec pecherzyki... Otóż okazuje się że własnie co mialam owu... Tak, kolejną!! Kolejną w tym cyklu (to juz bedzie trzecia), kolejną z lewego jajnika, kazda co 2 tygodnie..
Drugą to rozumiem - mialam laparo, cale procesy zostaly zatrzymane i organizm uruchomil sie na nowo do produkcji. ale skąd ta trzecia? No i tak oto, drogie panie, dochodzi do przypadków zachodzenia w ciążę przed/w trakcie @. To najlepszy dowod na to, że jak to wlasnie mowi moj gin - Natura książek nie czyta - i wiele dziwnych rzeczy moze się dziać w naszych ciałkach.

Także mozliwe, ze moja @ sie nie rozwinie, bo na razie jest krew ze śluzem, co swiadczy że to bardziej owulacyjne. W zatoce douglasa duzo plynu. Endometrium - z tego się cieszę! - ma 10mm, wiec ladne - a 2 tyg temu, przy owu mialo 14,4 i gin powiedzial, ze brzydkie, za grube.

No i tak to.. stymulacji nie robimy, zeby organizmu nie rozregulować, niech się unormuje... trzeba przeczekac kolejny cykl az przyjdzie normalna @.. ale moze cos sie wykluje z niego.... za 8 dni kolejna wizyta, zobaczymy.
Ło ja cie ... [emoji33] ale szok

Napisane na SM-G7105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
My w tym cyklu też jak króliki :D jak nic z tego to już nie wiem co robić haha :D

Ja rozumiem ze zima, że zimno, że bobosexy... Ale mi to by chyba psiocha z wycieńczeia wypadła :D

Dziewczyny trzymajcie kciuki jutro za mnie. Zrobie drugą betę. Bardzo się boję[emoji22] wszystkie objawy odstąpiły. Jakoś cały czas martwię się że coś jest nie tak. Bardzo szybko mi serce bije. Mogłam w ogóle nie robić tej bety [emoji20]

Napolka, nie ma sie co martwic na zapas, przeciez nic zlego sie nie dzieje :* dotrwaj jakos do jutra, meliski sie napij czy cos, bedzie wszystko dobrze! :)

A mnie zaczeły tak cyce nasuwać, ze chyba nie ma sensu testu robic... Ehhh no, czekam do jutra, a od jutra pewnie na @ :D
 
Dziewczyny trzymajcie kciuki jutro za mnie. Zrobie drugą betę. Bardzo się boję[emoji22] wszystkie objawy odstąpiły. Jakoś cały czas martwię się że coś jest nie tak. Bardzo szybko mi serce bije. Mogłam w ogóle nie robić tej bety [emoji20]
Spokojnie nie stresuj się, Masz na teście identyczne kreski u mnie przy becie 1800 wciąż była jaśniejsza, także napewno beta wzrosla.
Cześć kochane! :-)
Większość pewnie mnie nie kojarzy bo jest bardzo dużo nowych staraczek, ja też byłam staraczką i już traciłam nadzieję, kiedy po 17 cyklach niespodzianka i się udało, w odpuszczonym cyklu :-)
Wierzę, że Wam wszystkim się uda.
Jestem teraz w 21t3d, wczoraj z mężem byliśmy na usg połówkowym i dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć synka!!! :-)
Musiałam Wam to napisać, bo to dzięki Wam przetrwałam starania o moje szczęście :-) <3
Macie może jakąś aktualną tabelkę żeby podejrzeć co u Was?
Gratulacje :)
Przeszukaj po moich postach tabelki, teraz nie zamieszczę bo czekam w kolejce do Endo i opóźnienie jest :/

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
Matko kochana, skąd wy macie siły na takie obstawianie cyklu, padlabym chyba [emoji23] przy tobie to u mnie byłby prawie złoty strzał [emoji1] mi to się całkiem wszystko pokiełbasiło jak zaczęłam się starać. Zawsze śluz plodny mnie zalewal, owu czułam, cykle od kilku lat nie zeszły poniżej 30. A teraz susza i ostatnio 28, bądź tu mądra [emoji16]
A kiedy ma być @, może zatestuj [emoji16]

A najlepsze jest to że ja nie liczyłam dni cyklu. Potem zajrzałam di kalendarza i okazało się że zgubiłam 5 dni. Chciałabym zatestować ale boję się że zobaczę biel vizira. Jak @ nie przyjdzie to w niedzielę siknę. W sobotę rano jedziemy kupić płytki do łazienki i wannę, bo remont na dobre się zaczyna... A Ty Windy kiedy testujesz? A Docia?? Z tego co się orientuje to też ma 28dc dziś??

m7a4xuun7rn9jc7g.png
 
reklama
To jeszcze młodziutka jestes bo ja mam 41 i dwie córki 20 lat i 15 miesiecy i staram sie o 3 dziecko. Do tej pory bez powodzenia. W tym roku przeszłam 3 poronienia. Obecnie mam przerwę 2 miesiace bo jedziemy wypocząć do Kamerunu i musze przyjąć szczepienia, (a ciaza jest przeciwwskazaniem) do ststań powrócimy wiec w styczniu. I nie poddam sie dopóki menopauza mnie nie dopadnie.
Gratuluję zawzięcia i wiary :tak:
 
Do góry