reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

reklama
ale na mdlosci same w sobie nie pomaga ? Czy też ograniczyło? Chciałam wygooglowac ale nie ma dostępnych takich. 😐
Na mdłości też pomagają. Nie wiem czy znajdziesz je w sieci w Polsce. Koleżanka szukała i mówi że znalazła tylko jeden post o nich, że jakiś lekarz w Polsce komuś je przepisał.
 
Ok to może podpytam lekarza o jakiś odpowiednik, skoro sprawdzone i pomaga to chętnie skorzystam z każdej pomocy bo narazie czarno to widzę...coś czuję, że będę w tych kilku procentach którym nie przechodzi do porodu 🤭
 
U mnie brzuch jest taki że wczoraj mnie przepuszczono na poczcie i to nie z mojej inicjatywy. Ale ja mam wszystko szybko, szybko wiedziałam o ciąży, szybko brzuch wyskoczył.
 
Właśnie myślałam, żeby spróbować jednej wizyty u innego lekarza to będę miała porównanie. Mój ginekolog też przyjmuje porody ale nie wiem czy nie wolałabym żeby to była położna . A to można samemu wybrać wcześniej położna ? Lekarze dają namiary na kogoś ?
Przy pierwszej ciąży moja ówczesna dr poleciła mi położną z tym że wtedy zasada była taka że ona przyjedzie jak będzie mogła, jak nie bo np. będzie przy innym porodzie to postara się o zastępstwo ale bez gwarancji że się uda.
 
W Polsce lekarz nie przyjmuje porodu, tym zajmuje się położna. Lekarz tylko ewentualnie czuwa i podejmuje decyzje o np. cesarskim cięciu. Dodatkowo porodu nie odbywa się zwykle konkretnego dnia (chyba że jest to planowane cc czy wywoływanie - ale też nie widomo ile potrwa) i nie wiesz czy akurat trafisz na dyżur swojego lekarza w szpitalu państwowym
U mojego lekarza zasada jest taka że on u swoich pacjentek jest od początku do końca porodu niezależnie czy to SN czy cc ale to pracoholik i twierdzi że jest na wiecznym dyżurze 🤣
 
14 t 6 d, wizyta kontrolna. Wszystko wygląda dobrze bobo ma 109 g i 9, 41 cm. Nie wiem jak się ma określanie płycie w tym tygodniu ciąży czy jest wiarygodne.
 
reklama
U mnie wymioty skończyły się z 12tyg. Teraz jestem w 17tym i czuje się bardzo dobrze. Czasem tylko słabo mi się robi jak noszę młodsza córkę. Ale ogólnie siły mi wróciły.
Byłam w środę na kontroli, wszystko w porządku ale nie udało się podejrzeć i potwierdzić płci. Wy już znacie płeć? Mi w 13 tyg lekarz powiedział że raczej chłopiec i mam nadzieję, że tak zostanie, bo mamy już dwie córki.
14 t i 6 d lekarz stwierdził u nas tak samo że chłopiec i trzymam kciuki by y nas obu tak zostało, bo też już mam dwie córki.
 
Do góry