reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

14 t i 6 d lekarz stwierdził u nas tak samo że chłopiec i trzymam kciuki by y nas obu tak zostało, bo też już mam dwie córki.
Wydaje mi się, że chłopca łatwiej dostrzec dlatego wcześniej można się dowiedzieć. Lekarz który mi powiedział, że to chłopak, to lekarz z certyfikatem i dobrym sprzętem. Dwa lata temu nie był w stanie określić płci, powiedzial ze nie będzie strzelać i okazało się po ok 2-3 miesiącach, że to córka. Wiec myślę, że jakby nie był pewien to by nie mówił. No i mam zdjęcie małego od dołu i moim zdaniem też ewidentnie widać że to chłopiec 🙂
 
reklama
Robię hybrydy na stopach i dłoniach, henne też, nie uważam że mogłoby to zaszkodzić, są gorsze rzeczy.

Wydaje mi się, że chłopca łatwiej dostrzec dlatego wcześniej można się dowiedzieć. Lekarz który mi powiedział, że to chłopak, to lekarz z certyfikatem i dobrym sprzętem. Dwa lata temu nie był w stanie określić płci, powiedzial ze nie będzie strzelać i okazało się po ok 2-3 miesiącach, że to córka. Wiec myślę, że jakby nie był pewien to by nie mówił. No i mam zdjęcie małego od dołu i moim zdaniem też ewidentnie widać że to chłopiec 🙂
Też mam zdjęcie na powiększeniu pupa w pozycji siedzącej.
 
W Polsce lekarz nie przyjmuje porodu, tym zajmuje się położna. Lekarz tylko ewentualnie czuwa i podejmuje decyzje o np. cesarskim cięciu. Dodatkowo porodu nie odbywa się zwykle konkretnego dnia (chyba że jest to planowane cc czy wywoływanie - ale też nie widomo ile potrwa) i nie wiesz czy akurat trafisz na dyżur swojego lekarza w szpitalu państwowym
Tak tak ale jest też ginekolog - położony . Jak się pytalam też odbiera porody ;)
 
Mój mały na wizycie w 15 tyg i 4 dni ważył 166g, myślałam że to jakoś bardzo dużo, bo wg neta powinno ważyć tak 90 gram ale jednak to ok. No i jestem zdziwiona że sierpniu ma się urodzić tylu chłopców 🙂🙂
 
Tak przeglądam nasze forum i zastanawiam się ile nas tu jest z terminem na sierpień, ile z nas dostało już informację chłopiec czy dziewczynka ?
 
reklama
Przeczytałam wasze początki, waszą walkę i oczekiwanie na betę. Patrzenie na bladą drugą kreskę z nadzieją. Przypomniała mi się moja historia co prawda nigdy nie robiłam bety. Pierwsza ciąża (25 lat) 8 tydzień rozpad zarodka i szybkie łyżeczkowanie. Lekarz kazał odczekać trzy cykle przed kolejnym staraniem. Po tym czasie zaskoczyło odrazu. Test parę dni przed miesiączką dwie kreski ale pierwszy trymestr miałam zastrzyki z cleksany i dupastron brałam. W czerwcu urodziłam córeczkę. Pół roku później byłam w kolejnej ciąży i w październiku urodziłam drugą córkę. Długo namawiałam męża na trzecie. W 2020 uległ byłam ciąży niestety 8 tydzień brak reakcji serca. Znów łyżeczkowanie (tym razem w obcym kraju) strach, gdyż zaśniad groniasty czy jakoś tak. Pandemia, w szpitalu sama bez odwiedzin. Odpuściłam z trzecim dzieckiem. Za duża różnica wieku u dzieci. Mój mąż bardzo uważnie pilnował się by nie było baby. W grudniu 2021 okres spóźniał mi się 2 dni to nie wiele ale myślę zrobię test będę spokojniejsza wiedzą że to nie ciąża szybciej okres przyjdzie zwłaszcza że święta i wszystko pozamykane. Test zrobiłam popołudniu. Natychmiast pojawiły się dwie grube kreski, stwierdziłam że test wadliwy bo to nie możliwe. Kupiłam drugi pani w aptece mówi proszę zrobić jutro rano. Ja do domu i odrazy zrobiony to samo dwie kreski. No to mam prezent pod choinkę na 2021 rok. Wizytę u ginekologa dopiero miałam 9 stycznia. Jak zobaczyłam bijące serce nie mogłam powstrzymać łez. Teraz już się cieszę i martwię żeby było wszystko w porządku. Oto moja historia, która dziele się z wami by być bliżej. Trzymam za nas wszystkie kciuki.
 
Do góry