reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziewczyny czy wy też miewacie takie delikatne kłucia po jednej stronie jakby w macicy.. takie delikatne, tępy ból, nie jakieś bardzo dotkliwe. Nie mówię o ukłuciach podczas kaszlu, wstawania itd.
Siedzę, oglądam tv i cały czas to czuję.
Od dziś, w sumie od kilku godzin, boli mnie i przestaje boli i przestaje... To są takie regularne ukłucia, po czym przechodzi i znów kilka razy zakłuje. Takie sekundowe/dwusekundowe ukłucie, takiej samej długosci przerwa i znow ukłucie... I tak w kółko... Plamień nie miałam w ogóle od początku ciąży, teraz też nie. Nie chcę nadmiernie panikować i staram się myśleć, że to może jakiś normalny objaw. W piątek mam wizytę na NFZ u gin.
Wiem że w tym cyklu z którego jest ciąża miałam owulację z lewego jajnika, boli mnie właśnie po lewej stronie, wiec prawdopodobnie, to gdzieś po lewej macicy ulokowana jest fasolka, właśnie tam gdzie boli.
Ja tak miałam jednej nocy, też się przestarszyłam, już myslałam że może to nawet wyrostek!!
Ale do południa minął.. Ale to było jakoś na początku roku..
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was otrzymała już wynik testu pappa i wolnej podjednostki bhcg? Ja otrzymałam wynik podany w wartościach IU/L i kompletnie nie wiem jak to interpretować. Myślałam, że otrzymam z labolatorium jakąś skalę.
Badania prenatalne mam za równy tydzień więc chyba muszę uzbroić się w cierpliwość? Czy dobrze myślę, że sam wynik beż usg nic mi nie da?
To moja pierwsza ciąża i jak się nie stresowałam - tak chyba teraz złapał mnie stres.
 
Ja tak miałam jednej nocy, też się przestarszyłam, już myslałam że może to nawet wyrostek!!
Ale do południa minął.. Ale to było jakoś na początku roku..
Całą noc mnie bolało, miałam wrażenie, że z kazdym wstawaniem na siku, bolało coraz mocniej i ze stresem sprawdzalam po podtarciu czy nie pojawia się jakaś krew (cale szczęscie czysto). Jak już wstałam, to od rana spokój. Dobrze, że jutro gin, to sprawdzi czy jest ok.
 
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was otrzymała już wynik testu pappa i wolnej podjednostki bhcg? Ja otrzymałam wynik podany w wartościach IU/L i kompletnie nie wiem jak to interpretować. Myślałam, że otrzymam z labolatorium jakąś skalę.
Badania prenatalne mam za równy tydzień więc chyba muszę uzbroić się w cierpliwość? Czy dobrze myślę, że sam wynik beż usg nic mi nie da?
To moja pierwsza ciąża i jak się nie stresowałam - tak chyba teraz złapał mnie stres.
Musisz mieć zrobione usg, żeby to wyliczyć
 
Ja biorę duphaston od 6 tyg i kazała mi caly czas brać i to po 3 razy dziennie aż do 19 stycznia. Ja biorę jedna dziennie tak jak mi zalecił lekarz prywatny
Ja duphas.... biorę 2 x dziennie jedną tabletkę od 9 tyg. wcześniej miałam kwarantannę i nie byłam u ginekologa...czasem boli mnie podbrzusze ale to jest nie wielki ból
 
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was otrzymała już wynik testu pappa i wolnej podjednostki bhcg? Ja otrzymałam wynik podany w wartościach IU/L i kompletnie nie wiem jak to interpretować. Myślałam, że otrzymam z labolatorium jakąś skalę.
Badania prenatalne mam za równy tydzień więc chyba muszę uzbroić się w cierpliwość? Czy dobrze myślę, że sam wynik beż usg nic mi nie da?
To moja pierwsza ciąża i jak się nie stresowałam - tak chyba teraz złapał mnie stres.
Ja dziś miałam pobranie, przy dobrych wiatrach wyniki będą już jutro. Nie pamiętam w jakich jednostkach miałam poprzednio ale miałam skalę na pewno. Sam wynik niewiele daje chociaż ja już wiem kiedy coś jest za wysoko a coś za nisko. Ja miałam zawsze dużo za wysoka betę
 
Cześć dziewczyny.
Czy któraś z Was otrzymała już wynik testu pappa i wolnej podjednostki bhcg? Ja otrzymałam wynik podany w wartościach IU/L i kompletnie nie wiem jak to interpretować. Myślałam, że otrzymam z labolatorium jakąś skalę.
Badania prenatalne mam za równy tydzień więc chyba muszę uzbroić się w cierpliwość? Czy dobrze myślę, że sam wynik beż usg nic mi nie da?
To moja pierwsza ciąża i jak się nie stresowałam - tak chyba teraz złapał mnie stres.
Na wyniku masz chyba podane normy.. Ale to samemu nie da się zinterpretować..
 
Też się zastanawiam 🤔 ile to będzie trwało.... jestem juz wykończona że wszystko mi śmierdzi i brzydzi😔 tak chciałabym normalnie już coś zjeść bez odbijania się po i w ogóle tego uczucia w przełyku i żołądku jak miałabym ciagle coś zwrócić....
Myślę że u każdej z nas będzie to inny tydzień ale u mnie lepiej z samopoczuciem bylo od 10 tyg
 
reklama
Też się zastanawiam 🤔 ile to będzie trwało.... jestem juz wykończona że wszystko mi śmierdzi i brzydzi😔 tak chciałabym normalnie już coś zjeść bez odbijania się po i w ogóle tego uczucia w przełyku i żołądku jak miałabym ciagle coś zwrócić....
Ja mam tak samo... w pierwszej ciąży mdłości przeszły mi w 14 tc
Ja mam teraz tak wybiórczy dziwny smak, ze produkty dziela się na dobre i na złe. Nie ma żadnej zasady, który jest zły a który dobry. Albo mam na coś ochotę albo zdecydowanie nie np. Ogórek jest Ok ale pomidor i papryka ble. Nie wiem czemu tak. Właśnie ostatnio myślałam, ze jakbym miała catering to większości nie mogłabym zjeść. A np kiedyś to wszystko lubiłam jeść.
Ja znowu mam tak że mega ochotę na coś, zjem to i już potem nie mogę na to patrzeć 🤢
Nie do końca dobrze. Bo ten dochód zwolniony to właśnie jest uzależniony od Pit2. I albo pracodawca od razu to ujmuje i dostajesz od razu więcej albo pracodawca ci potrąca podatek i dopiero w rozliczeniu rocznym wyjdzie ci kwota wolna i dostaniesz jednorazowo z US. Miesięczna ulga 425.00 co daje 5100 w skali roku liczone właśnie od 30000 *17%. Ostatecznie nic się nie traci kwestia rozliczenia tego w czasie.
Powiem wam szczerze że dla mnie to czarna magia🤯 ja sama nie wiem kompletnie co mam zrobić, dzwoniłam na infolinię i dupa gościu nie wie o Bożym Świecie, do firmy do kadr i tam też nie potrafią udzielić mi informacji...😑
 
Do góry