reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dziękuję za odpowiedź, trzymam kciuki aby tym razem było wszystko dobrze 😘. Zapytałam bo też miałam jedna stratę ale na przełomie 7/8, ciąża się zatrzymała, mimo że serduszko już biło. Miałam wtedy jakaś infekcje z gorączką, a że pracuje z dziećmi to trudno o to nie było. Też nie badałam przyczyny ale...gorączką na tak wczesnym etapie dobra nie jest. U Ciebie była to już wysoka ciąża dość, przeważnie 12 tydzień to już taki bezpieczniejszy etap i każda z dziewczyn trochę uspokaja lęki o stratę. Ale jak widać różnie może być niestety
U mnie przy 2 poronieniach była gorączka bo 2 razy trafiłam grypę na początku ciąży. Nie musiało to być przyczyną bo miałam jeszcze więcej poronień gdzie gorączki nie było. Ale kto wie... Nie dowiem się
 
reklama
Dziewczyny, czy zdarzyło Wam się po usg dopochwowym jednorazowe delikatne plamienie? Miałam tak dziś, zdazylam wrócić z wizyty więc wydaje mi się że to od tego choć nigdy tak nie miałam.. teraz jest już ok..i się zastanawiam co myśleć..
 
Dziewczyny, czy zdarzyło Wam się po usg dopochwowym jednorazowe delikatne plamienie? Miałam tak dziś, zdazylam wrócić z wizyty więc wydaje mi się że to od tego choć nigdy tak nie miałam.. teraz jest już ok..i się zastanawiam co myśleć..
Tak, też tak miałam. Mamy w środku wszystko mocniej ukrwione.
 
Dziewczyny, informowalyście już pracodawcę o ciąży? Ja myślę powiedzieć tuż po wizycie u ginekologa 18 stycznia. I juz mi się gorąco robi na samą myśl. Będzie to dla nich spora rewolucja, zajmuje się płatnościami w dużej spółce. Zastępstwo mam wyłącznie na czas dłuższych urlopów, od Nowego Roku przejmujemy też platnosci jednej z naszych firm w Grupie z południa Europy. Szefostwo nastawione jest na to, że ja to wszystko pociągnę. Nie zmierzam szybko uciekać na L4, ale to moja pierwsza Ciąża, nie wiadomo, czy najbliższych kilka m-cy upłynie mi w spokojnej ciąży
Ja o mojej mówiłam od razu, wychodzę z założenia, że nawet jakbym chciała to mogę nie dać rady pracować a ktoś kto ma przejac obowiązki trzeba wprowadzić. Nie lubię się stresować i wisieć na telefonie. W 2 ciąży poszłam od razu więc przyjęte schematy się sprawdziły a i tak pracowałam prawie jak na zdalnej.
U mnie też jest problem z heparyna narazie mój ginekolog wypisuje mi zapas do następnej wizyty i w tym miesięcu po odwiedzeniu 3 aptek partner poprostu zaczął dzwonić po całym mieście czy mają dostępne 3 opakowania. Mam nadzieję, ze te braki nie będą trwać zbyt długo.
Ja mam zapas na 4 miesiące. Problem jest od listopada i jeszcze chwilę potrwa. Dzisiaj zakupiłam w moim mieście ostatnie 4 opakowania i nie wiedzą kiedy. Dobrze że apteka podała mi gdzie mogę kupić. Dodatkowo jest strona gdziepolek i tam można znaleźć aptekę gdzie i ile mają. Fajne polecam.
 
Dziękuję za odpowiedź, trzymam kciuki aby tym razem było wszystko dobrze 😘. Zapytałam bo też miałam jedna stratę ale na przełomie 7/8, ciąża się zatrzymała, mimo że serduszko już biło. Miałam wtedy jakaś infekcje z gorączką, a że pracuje z dziećmi to trudno o to nie było. Też nie badałam przyczyny ale...gorączką na tak wczesnym etapie dobra nie jest. U Ciebie była to już wysoka ciąża dość, przeważnie 12 tydzień to już taki bezpieczniejszy etap i każda z dziewczyn trochę uspokaja lęki o stratę. Ale jak widać różnie może być niestety
Przepraszam że zapytam w jaki sposób się ciąża zatrzymała? Dowiedziałas sie na usg ze juz serduszko przestało bić ?
 
Przepraszam że zapytam w jaki sposób się ciąża zatrzymała? Dowiedziałas sie na usg ze juz serduszko przestało bić ?
U mnie tak było, w 7 tygodniu wizyta- wszystko Ok i biło serce. W 10 tygodniu kolejna wizyta i okazało się, że ciąża zatrzymała się na 8 tygodniu. Lekarz stwierdził to po wielkości zarodka
 
Dziękuję za odpowiedź, trzymam kciuki aby tym razem było wszystko dobrze [emoji8]. Zapytałam bo też miałam jedna stratę ale na przełomie 7/8, ciąża się zatrzymała, mimo że serduszko już biło. Miałam wtedy jakaś infekcje z gorączką, a że pracuje z dziećmi to trudno o to nie było. Też nie badałam przyczyny ale...gorączką na tak wczesnym etapie dobra nie jest. U Ciebie była to już wysoka ciąża dość, przeważnie 12 tydzień to już taki bezpieczniejszy etap i każda z dziewczyn trochę uspokaja lęki o stratę. Ale jak widać różnie może być niestety
Niestety nie ma pewności, ale dla pocieszenia powiem że poronienia po 8 tc są o wiele rzadsze. To zaledwie kilka procent. 8/9 tc jest przełomowy bo wtedy prace przejmuje łożysko.
Ja też 3mam kciuki za ciebie, oby historia się nie powtórzyła.
 
reklama
Tak, pierwsze USG miałam po 6 tygodniu i serduszko już było, kolejna wizytę miałam 3 tygodnie po i niestety brak tętna i skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie. Tam też jeszcze potwierdzali USG przed zabiegiem
Przepraszam że zapytam w jaki sposób się ciąża zatrzymała? Dowiedziałas sie na usg ze juz serduszko przestało bić ?
 
Do góry